Xfce4-session - en to sk translation catalogue (198 entries)

en: (Unknown program)
sk: (Neznámy program)

en: (Unknown)
sk: (Neznámy)

en: <b>Author:</b>
sk: <b>Autor:</b>

en: <b>Compatibility</b>
sk: <b>Kompatibilita</b>

en: <b>Description:</b>
sk: <b>Popis:</b>

en: <b>Homepage:</b>
sk: <b>Domovská stránka:</b>

en: <b>Information</b>
sk: <b>Informácie</b>

en: <b>Logout Settings</b>
sk: <b>Nastavenia pre odhlásenie</b>

en: <b>Security</b>
sk: <b>Bezpečnosť</b>

en: <b>Session Chooser</b>
sk: <b>Výber sedenia</b>

en: <b>Shutdown</b>
sk: <b>Vypnutie</b>

en: <b>Version:</b>
sk: <b>Verzia:</b>

en: Ad_vanced
sk: _Rozšírené

en: Add application
sk: Pridať aplikáciu

en: All Xfce cache files could not be cleared
sk: Všetky súbory vyrovnávacej pamäte Xfce nemohli byť vymazané

en: All files
sk: Všetky súbory

en: Always
sk: Vždy

en: Always save the session when logging out
sk: Vždy uloží sedenie pri odhlásení

en: An error occurred
sk: Nastala chyba

en: App_lication Autostart
sk: Autosputenie ap_likácie

en: Are you sure you want to empty the session cache?
sk: Naozaj chcete vyprázdniť vyrovnávaciu pamäť sedenia?

en: Are you sure you want to remove "%s"
sk: Ste si istí, že chcete odstrániť "%s"

en: Are you sure you want to terminate "%s"?
sk: Naozaj chcete ukončiť "%s"?

en: Automatically save session on logo_ut
sk: Automaticky _uložiť sedenie pri odhlásení

en: Background color:
sk: Farba pozadia:

en: Balou Splash Engine
sk: Úvodná obrazovka motívu Balou

en: Balou theme
sk: Motív Balou

en: Below is the list of applications that will be started automatically when you login to your Xfce desktop, in addition to the applications that were saved when you logged out last time. Cursive applications belong to another desktop environment, but you can still enable them if you want.
sk: Nižšie je zoznam aplikácií, ktoré budú automaticky spustené pri prihlásení do prostredia Xfce, vrátane aplikácií, ktoré boli uložené pri Vašom poslednom odhlásení. Aplikácie vypísané kurzívou patria k inému pracovnému prostrediu, ale aj napriek tomu ich môžete povoliť.

en: Can only terminate clients when in the idle state
sk: Je možné ukončiť len klientov v nečinnom stave

en: Cancel the login attempt and return to the login screen.
sk: Zrušiť prihlásenie a vrátiť sa do prihlasovacej obrazovky.

en: Choose a name for the new session:
sk: Zvoľte si názov nového sedenia:

en: Choose image...
sk: Vyberte si obrázok...

en: Choose session
sk: Vyberte si sedenie

en: Choose session name
sk: Vyberte si názov sedenia

en: Choose the session you want to restore. You can simply double-click the session name to restore it.
sk: Zvoľte sedenie, ktoré chcete obnoviť. Stačí iba dva-krát kliknúť na názov sedenia pre jeho obnovu.

en: Choose theme file to install...
sk: Vyberte súbor s motívom na nainštalovanie...

en: Choose theme filename...
sk: Vyberte súbor témy...

en: Clear save_d sessions
sk: Vymazať uložené se_denia

en: Clear sessions
sk: Vymazať sedenia

en: Colors
sk: Farby

en: Command:
sk: Príkaz:

en: Con_figure
sk: _Nastavenie

en: Configure Balou...
sk: Konfigurácia motívu Balou...

en: Configure Simple...
sk: Jednoduchá konfigurácia...

en: Continue anyway
sk: Pokračovať aj napriek tomu

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent Xfce from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts on your system.
sk: Nemôžem nájsť internetovú adresu pre %s.
    Toto môže zabrániť normálnemu behu Xfce.
    Chyba môže byť odstránená pridaním záznamu
    %s do súboru /etc/hosts vo svojom systéme.

en: Create a new session.
sk: Vytvoriť nové sedenie

en: Customize desktop startup and splash screen
sk: Prispôsobte si spúšťanie pracovného prostredia a úvodnej obrazovky

en: Demonstrates the selected splash screen
sk: Náhľad zvolenej úvodnej obrazovky

en: Description:
sk: Popis:

en: Disable binding to TCP ports
sk: Zakázať väzbu na TCP porty

en: Display the session chooser every time Xfce starts
sk: Zobrazovať výber sedenia pri každom spustení Xfce

en: Edit application
sk: Upraviť aplikáciu

en: Empty the session cache
sk: Vyprázdniť vyrovnávaciu pamäť sedenia

en: Failed adding "%s"
sk: Zlyhalo pridanie "%s"

en: Failed to create file %s
sk: Nemôžem vytvoriť súbor %s

en: Failed to edit item
sk: Nepodarilo sa upraviť položku

en: Failed to edit item "%s"
sk: Nepodarilo sa upraviť položku "%s"

en: Failed to hibernate session
sk: Nepodarilo sa hibernovať sedenie

en: Failed to open %s for reading
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor %s pre čítanie

en: Failed to open %s for writing
sk: Nemôžem otvoriť súbor %s pre zápis

en: Failed to remove item
sk: Nepodarilo sa odstrániť položku.

en: Failed to suspend session
sk: Nepodarilo sa prepnúť sedenie do režimu spánku

en: Failed to toggle item
sk: Nepodarilo sa prepnúť položku.

en: Failed to unlink %s: %s
sk: Nemôžem odstrániť odkaz %s: %s

en: Failed to write file %s
sk: Nemôžem zapisovať do súboru %s

en: Font
sk: Písmo

en: Halt without displaying the logout dialog
sk: Vypnúť bez zobrazenia dialógového okna pre odhlásenie

en: Hibernate without displaying the logout dialog
sk: Hibernovať bez zobrazenia dialógového okna pre odhlásenie

en: If running
sk: Ak je spustená

en: Image
sk: Obrázok

en: Images
sk: Obrázky

en: Immediately
sk: Okamžite

en: Last accessed: %s
sk: Posledný prístup: %s

en: Launch GN_OME services on startup
sk: Pri štarte spustiť služby _GNOME

en: Launch _KDE services on startup
sk: Pri štarte spustiť služby _KDE

en: Launch screensaver and locker program
sk: Spustiť šetriť obrazovky a aplikáciu pre zamykanie obrazovky

en: Loading desktop settings
sk: Načítavajú sa nastavenia plochy

en: Loading session data
sk: Načítavajú sa údaje sedenia

en: Lock screen be_fore sleep
sk: _Zamknúť obrazovku pred uspaním

en: Log Out
sk: Odhlásiť

en: Log out
sk: Odhlásenie

en: Log out %s
sk: Odhlásiť používateľa %s

en: Log out of the Xfce Desktop
sk: Odhlásiť z prostredia Xfce

en: Log out quickly; don't save the session
sk: Odhlásiť sa rýchlo; bez uloženie sedenia

en: Log out without displaying the logout dialog
sk: Odhlásiť bez zobrazenia dialógového okna pre odhlásenie

en: Manage _remote applications
sk: Správa _vzdialených aplikácií

en: Manage remote applications over the network (this may be a security risk)
sk: Správa vzdialených aplikácií po sieti (môže to byť bezpečnostné riziko)

en: Mice Splash Engine
sk: Úvodná obrazovka motívu Mice

en: Name:
sk: Názov:

en: Never
sk: Nikdy

en: New session
sk: Nové sedenie

en: No description given
sk: Bez zadaného popisu

en: None
sk: Žiadne

en: Opens the configuration panel for the selected splash screen
sk: Otvorí panel s nastaveniami pre zvolenú úvodnú obrazovku

en: Performing Autostart...
sk: Prebieha automatické spustenie...

en: Please check that the file is a valid splash theme archive.
sk: Prosím skontrolujte, či je súbor platným archívom motívu úvodnej obrazovky

en: Please report bugs to <%s>.
sk: Prosíme nahláste chyby na <%s >.

en: Print version information and exit
sk: Vytlačí informácie a ukončí sa

en: Priority
sk: Priorita

en: Pro_mpt on logout
sk: Potvrdiť od_hlásenie

en: Prompt for confirmation when logging out
sk: Potvrdiť voľbu pri odhlasovaní

en: Quit the program, and remove it from the session
sk: Ukončí program a odoberie ho z relácie

en: Reboot without displaying the logout dialog
sk: Reštartovať bez zobrazenia dialógového okna pre odhlásenie

en: Received error while trying to log out
sk: Pri odhlasovaní nastala chyba

en: Restart Style
sk: Spôsob reštartovania

en: Run xflock4 before suspending or hibernating the system
sk: Pred uspaním alebo hibernáciou spustiť xflock4

en: S_plash
sk: Úvodná _obrazovka

en: Save Sess_ion
sk: Uložiť seden_ie

en: Saving Session
sk: Ukladanie sedenia

en: Screensaver
sk: Šetrič obrazovky

en: Select a command
sk: Vyberte príkaz

en: Sessio_n
sk: Sede_nie

en: Session Manager Error
sk: Chyba správcu sedenia

en: Session Save Error
sk: Chyba ukladania sedenia

en: Session and Startup
sk: Sedenie a spúšťanie

en: Session manager must be in idle state when requesting a checkpoint
sk: Správca sedenia musí byť pri žiadosti o checkpoint v nečinnom stave

en: Session manager must be in idle state when requesting a shutdown
sk: Správca sedení musí byť pri žiadosti o vypnutie v nečinnom stave.

en: Settings manager socket
sk: Socket pre správcu nastavení

en: Shut _Down
sk: _Vypnúť

en: Shutdown Failed
sk: Vypnutie sa nepodarilo

en: Shutdown is blocked by the kiosk settings
sk: Vypnutie je zablokované nastavením režimu kiosk

en: Simple
sk: Jednoduchá

en: Simple Splash Engine
sk: Jednoduchá úvodná obrazovka

en: Start GNOME services, such as gnome-keyring
sk: Spustí služby prostredia GNOME, napríklad gnome-keyring

en: Start KDE services, such as kdeinit
sk: Spustí služby prostredia KDE, napríklad "kdeinit"

en: Starting %s
sk: Spúšťa sa %s

en: Starting Assistive Technologies
sk: Spúšťajú sa pomocné technológie

en: Starting KDE services
sk: Spúšťajú sa služby KDE

en: Starting The Gimp
sk: Spúšťa sa Gimp

en: Starting The Gnome Keyring Daemon
sk: Spúšťa sa démon Gnome Keyring

en: Starting the Beep Media Player
sk: Spúšťa sa Beep Media Player

en: Starting the Desktop Manager
sk: Spúšťa sa Správca plochy

en: Starting the Gnome Terminal Emulator
sk: Spúšťa sa Emulátor Gnome Terminálu

en: Starting the KDE Advanced Text Editor
sk: Spúšťa sa KDE Advanced Text Editor

en: Starting the KDE Clipboard Manager
sk: Spúšťa sa KDE Clipboard Manager

en: Starting the KDE Mail Reader
sk: Spúšťa sa KDE Mail Reader

en: Starting the KDE News Reader
sk: Spúšťa sa KDE News Reader

en: Starting the KDE Terminal Emulator
sk: Spúšťa sa KDE Terminal Emulator

en: Starting the Konqueror
sk: Spúšťa sa Konqueror

en: Starting the Panel
sk: Spúšťa sa Panel

en: Starting the Session Management Proxy
sk: Spúšťa sa Session Management Proxy

en: Starting the Taskbar
sk: Spúšťa sa Panel úloh

en: Starting the VI Improved Editor
sk: Spúšťa sa VI Improved Editor

en: Starting the Volume Controller
sk: Spúšťa sa Ovládač hlasitosti

en: Starting the Window Manager
sk: Spúšťa sa Správca okien

en: Starting the X Multimedia System
sk: Spúšťa sa X Multimedia System

en: Starting the X Terminal Emulator
sk: Spúšťa sa X Terminal Emulator

en: Starting the X-Chat IRC Client
sk: Spúšťa sa X-Chat IRC Client

en: Sus_pend
sk: Režim _spánku

en: Suspend without displaying the logout dialog
sk: Prejsť do režimu spánku bez zobrazenia dialógového okna pre odhlásenie

en: Terminate Program
sk: Ukončiť program

en: Text color:
sk: Farba textu:

en: The Xfce development team. All rights reserved.
sk: Tím vývojárov Xfce. Všetky práva vyhradené.

en: The application will lose any unsaved state and will not be restarted in your next session.
sk: Aplikácia stratí všetky neuložené dáta a nespustí pri ďalšom sedení.

en: The client doesn't have any properties set yet
sk: Tento klient zatiaľ nemá nastavené žiadne vlastnosti

en: The list of applications in the failsafe session is empty.
sk: Zoznam aplikácií v režime bezpečného spustenia sedenia je prázdny.

en: The location and the format of the autostart directory has changed.
    The new location is
    
      %s
    
    where you can place .desktop files to, that describe the applications
    to start when you login to your Xfce desktop. The files in your old
    autostart directory have been successfully migrated to the new
    location.
    You should delete this directory now.
sk: Umiestnenie a formát adresára automaticky spúšťaných aplikácií je zmenený.
    Nové umiestnenie je
    
      %s
    
    kde môžete umiestniť .desktop súbory aplikácií, ktoré majú byť
    automaticky spúšťané pri prihlásení do Xfce. Súbory v starom
    adresári automaticky spúšťaných aplikácií boli úspešne konvertované
    do nového umiestnenia.
    Starý adresár teraz môžete vymazať.

en: The saved states of your applications will not be restored during your next login.
sk: Uložené stavy aplikácií nebudú pri ďalšom prihlásení obnovené.

en: The specified failsafe session ("%s") is not marked as a failsafe session.
sk: Zadané sedenie pre bezpečné spustenie ("%s") nie je označené ako sedenie pre bezpečné spustenie.

en: Theme File Error
sk: Chyba súboru motívu

en: These applications are a part of the currently-running session, and can be saved when you log out.  Changes below will only take effect when the session is saved.
sk: Tieto aplikácie sú súčasťou práve bežiaceho sedenia a môžu byť uložené pri odhlásení. Zmeny uvedené nižšie sa vykonajú iba pri uložení sedenia.

en: This will permanently remove the application from the list of automatically started applications
sk: Toto natrvalo odstráni aplikáciu zo zoznam automaticky spúšťaných aplikácií

en: Try again
sk: Skúsiť znovu

en: Type '%s --help' for usage.
sk: Informácie o použití získate príkazom '%s --help'.

en: Unable to contact D-Bus session bus
sk: Nedá sa spojiť so sedením zbernice D-Bus

en: Unable to contact settings server
sk: Nedá sa pripojiť so serverom nastavení

en: Unable to create user interface from embedded definition data
sk: Nedá sa vytvoriť používateľské prostredie z vložených údajov definície

en: Unable to determine failsafe session name.  Possible causes: xfconfd isn't running (D-Bus setup problem); environment variable $XDG_CONFIG_DIRS is set incorrectly (must include "%s"), or xfce4-session is installed incorrectly.
sk: Nie je možné určiť názov  sedenia pre bezpečné spustenie. Možné príčiny: služba xfconf nie je spustená (problémy s nastavením D-Bus); premenná prostredia $XDG_CONFIG_DIRS nie je správne nastavená (musí obsahovať "%s"), alebo balíček xfce4-session nie je správne nainštalovaný.

en: Unable to install splash theme from file "%s"
sk: Nie je možné nainštalovať motív úvodnej obrazovky zo súboru "%s"

en: Unable to load a failsafe session
sk: Nedá sa načítať sedenie režimu bezpečného spustenia

en: Unable to remove splash theme "%s" from directory %s.
sk: Nemôžem odstrániť tému úvodnej obrazovky "%s" z adresára %s.

en: Unable to save the session
sk: Sedenie sa nedá uložiť

en: Unable to terminate program.
sk: Nemožno ukončiť program

en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: Unknown shutdown method %d
sk: Neznáma metóda vypnutia %d

en: Use custom image
sk: Použiť vlastný obrázok

en: Use this session to run Xfce as your desktop environment
sk: Použite toto sedenie pre spustenie Xfce ako vášho pracovného prostredia

en: Verifying DNS settings
sk: Overujem nastavenia DNS

en: Version information
sk: Informácie o verzii

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>
sk: Napísal Benedikt Meurer <benny@xfce.org>

en: Xfce Session
sk: Sedenie Xfce

en: You might need to delete some files manually in "%s".
sk: Možno bude potrebné niektoré súbory v „%s” odstrániť ručne

en: Your session is being saved.  If you do not wish to wait, you may close this window.
sk: Sedenie sa ukladá. Zatvorte toto okno, ak si neželáte čakať.

en: _Display chooser on login
sk: _Zobraziť výber pri prihlasovaní

en: _Export theme
sk: _Exportovať motív

en: _General
sk: _Všeobecné

en: _Hibernate
sk: _Hibernácia

en: _Install new theme
sk: _Inštalovať nový motív

en: _Log Out
sk: _Odhlásiť

en: _Proceed
sk: _Vykonať

en: _Quit Program
sk: _Ukončiť program

en: _Remove theme
sk: _Odstrániť motív

en: _Restart
sk: _Reštartovať

en: _Save session for future logins
sk: _Uložiť sedenie pre budúce prihlásenie

en: _Test
sk: _Vyskúšať

en: and Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.
sk: a Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.

en: label
sk: popisok
