xarchiver 0.5.2 - en to sk translation catalogue (239 entries)

en: 
    Name:
sk: 
    Názov:

en: "%s" is already open!
sk: "%s" už je otvorený!

en: %d dir %s (%s) | %d dirs %s (%s)
sk[0]: %d priečinkov %s (%s)
sk[1]: %d priečinok %s (%s)
sk[2]: %d priečinky %s (%s)

en: %d file %s (%s) | %d files %s (%s)
sk[0]: %d súborov %s (%s)
sk[1]: %d súbor %s (%s)
sk[2]: %d súbory %s (%s)

en: 0 = no compression, 1 is default, 4 = fastest but least compression
sk: 0 = bez kompresie, 1 = štandardná úroveň kompresie, 4 = najrýchlejšia kompresia s nízkym pomerom kompresie

en: 0 = no compression, 3 is default, 5 = best compression but slowest
sk: 0 = bez kompresie, 3 = štandardná úroveň kompresie, 5 = najlepšia kompresia, najpomalšia

en: 0 = no compression, 5 is default, 9 = best compression but slowest
sk: 0 = bez kompresie, 5 = štandardná úroveň kompresie, 9 = najlepšia kompresia, najpomalšia

en: 0 = no compression, 6 is default, 9 = best compression but slowest
sk: 0 = bez kompresie, 6 = štandardná úroveň kompresie, 9 = najlepšia kompresia, najpomalšia

en: 5 = default compression, 7 = max compression
sk: 5 = štandardná úroveň kompresie, 7 = najlepšia úroveň kompresie

en: <span color='red' style='italic'>Please install xdg-utils package so that
    Xarchiver can recognize more file types.</span>
sk: <span color='red' style='italic'>Prosím nainštalujte balíček xdg-utils, aby
     aplikácia Xarchiver rozpoznala viac typov súborov.</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Enter password for:</span>
sk: <span weight='bold' size='larger'>Zadajte heslo pre:</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Password required for:</span>
sk: <span weight='bold' size='larger'>Heslo potrebné pre:</span>

en: <th>Files:</th>
sk: <th>Súbory:</th>

en: <th>Size:</th>
sk: <th>Veľkosť:</th>

en: A GTK+ only archive manager
sk: Správca archívov len pre GTK+

en: A GTK+ only lightweight archive manager
sk: Odľahčený správca archívov len pre GTK+

en: A_ction
sk: A_kcie

en: A_dd
sk: _Pridať

en: Actions:
sk: Akcie:

en: Add files
sk: Pridať súbory

en: Adding files to archive, please wait...
sk: Pridávajú sa súbory do archívu, prosím čakajte...

en: Adding to archive:
sk: Pridávanie do archívu:

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: All files
sk: Všetky súbory

en: Allow subdirs with drag and drop
sk: Umožniť vytvorenie podpriečinkov funkciou potiahni a pusť

en: An error occurred while accessing the archive:
sk: Pri prístupe k archívu došlo k chybe:

en: An error occurred!
sk: Došlo k chybe!

en: Archive
sk: Archív

en: Archive Name
sk: Názov archívu

en: Archive Properties
sk: Vlastnosti archívu

en: Archive _comment
sk: _Komentár archívu

en: Archive format is not recognized!
sk: Formát archívu nebol rozpoznaný!

en: Archive manager
sk: Správca archívov

en: Archive tree
sk: Strom archívu

en: Archive type:
sk: Typ archívu:

en: Archiver output
sk: Výstup archivátora

en: Are you sure you want to do this?
sk: Ste si istí, že to chcete urobiť?

en: Attributes
sk: Atribúty

en: Back
sk: Späť

en: Browse
sk: Prehľadávať

en: Can't add files to the archive:
sk: Nie je možné pridať súbory do archívu:

en: Can't allocate memory for the archive structure!
sk: Nie je možné prideliť pamäť pre štruktúru archívu!

en: Can't allocate memory for the archive structure:
sk: Nie je možné prideliť pamäť pre štruktúru archívu:

en: Can't convert the archive to self-extracting:
sk: Nie je možné konvertovať archív na samorozbaliteľný:

en: Can't create a new archive:
sk: Nie je možné vytvoriť nový archív:

en: Can't create temporary directory:
sk: Nie je možné vytvoriť dočasný adresár:

en: Can't extract files from the archive:
sk: Nie je možné rozbaliť súbory z archvu:

en: Can't fseek in file:
sk: Nie je možné použiť funkciu fseek pre presun v súbore:

en: Can't fseek to position 104:
sk: Nedá sa presunúť na pozíciu funkcie fseek 104:

en: Can't multi-extract archives:
sk: Nie je možné rozbaliť viac archívov

en: Can't open RPM file %s:
sk: Nie je možné otvoriť súbor RPM %s:

en: Can't open file "%s":
sk: Nie je možné otvoriť súbor "%s":

en: Can't open file %s:
sk: Nie je možné otvoriť súbor %s:

en: Can't perform extraction!
sk: Nie je možné rozbaliť archív!

en: Can't perform this action:
sk: Akciu nie je možné vykonať!

en: Can't read data from file:
sk: Nie je možné čítať dáta zo súboru:

en: Can't run the archiver executable:
sk: Nemožno spustiť program archivátora:

en: Can't write the unzipsfx module to the archive:
sk: Modulom unzipsfx nie je možné zapisovať do archívu:

en: Cancel current operation
sk: Zrušiť aktuálnu operáciu

en: Choose the application to use
sk: Vyberte aplikáciu pre použitie

en: Choose the archive type to create
sk: Vyberte typ archívu pre vytvorenie

en: Choose the directory to use
sk: Vyberte priečinok pre použitie

en: Close archive
sk: Zatvoriť archív

en: Cmd-line outp_ut
sk: Výstup _príkazového riadka

en: Comment
sk: Komentár

en: Comment:
sk: Komentár:

en: Comment:
sk: Komentár:

en: Compressed
sk: Komprimovaný

en: Compressed   size:
sk: Veľkosť komprimovaného:

en: Compressed size:
sk: Veľkosť komprimovaného súboru:

en: Compression ratio
sk: Kompresný pomer

en: Compression ratio:
sk: Kompresný pomer:

en: Compression:
sk: Kompresia:

en: Confirm deletion of files
sk: Potvrdzovať mazanie súborov

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Cr_eate
sk: _Vytvoriť

en: Create a new archive
sk: Vytvoriť nový archív

en: Create a solid archive
sk: Vytvoriť archív typu solid

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Date
sk: Dátum

en: Delete
sk: Zmazať

en: Delete files after adding
sk: Po pridaní zmazať súbory

en: Dese_lect all
sk: _Zrušiť výber

en: Destination dirs:
sk: Cieľové priečinky:

en: Do not store paths
sk: Neukladať úplné cesty

en: Do you really want to cancel?
sk: Naozaj chcete zrušiť akciu?

en: Do you want to overwrite it?
sk: Chcete ho prepísať?

en: Doing so will probably corrupt your archive!
sk: Touto akciou môžete poškodiť archív!

en: Encrypted:
sk: Šifrovanie:

en: Encryption:
sk: Šifrovanie:

en: Enter passwo_rd
sk: _Zadať heslo

en: Extract
sk: Rozbaliť

en: Extract files
sk: Rozbaliť súbory

en: Extract files with full path
sk: Rozbaliť súbory s úplnou cestou

en: Extract only those files that already exist on disk and that are newer than the disk copies
sk: Rozbaliť len tie súbory, ktorých staršie kópie už na disku existujú

en: Extract pathnames
sk: Rozbaliť cesty súborov:

en: Extract to dir "Archive Name"
sk: Rozbaliť do priečinka "Názov archívu"

en: Extract to:
sk: Rozbaliť do:

en: Extracting files from archive, please wait...
sk: Rozbaľovanie súborov z archívu, prosím čakajte...

en: Extracting from archive:
sk: Rozbaľovanie z archívu:

en: Failed to launch the application!
sk: Nepodarilo sa spustiť aplikáciu!

en: File Paths:
sk: Cesty k súborom:

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Files
sk: Súbory

en: Files:
sk: Súbory:

en: Files:%*s%s
sk: Súbory:%*s%s

en: Forward
sk: Dopredu

en: Freshen and replace
sk: Aktualizovať a nahradiť

en: Freshen existing files
sk: Aktualizovať existujúce súbory

en: From File
sk: Zo súboru

en: Group
sk: Skupina

en: Icons size (requires restart)
sk: Veľkosť ikon (vyžaduje reštart)

en: If checked the archive comment is shown after the archive is loaded
sk: Ak je voľba zaškrtnutá, popis archívu sa zobrazí po jeho načítaní

en: Include subdirectories
sk: Vrátane podpriečinkov

en: Location:
sk: Umiestnenie:

en: Make SF_X
sk: Vytvoriť _samorozbaliteľný archív

en: Method
sk: Metóda

en: Modified on:
sk: Zmenené:

en: Multi-Extract
sk: Viacnásobné rozbalenie

en: Name:
sk: Názov:

en: No
sk: Nie

en: Number of files:
sk: Počet súborov:

en: Number of files:
sk: Počet súborov:

en: Only archives
sk: Iba archívy

en: Open <i>%s</i> with:
sk: Otvoriť <i>%s</i> pomocou:

en: Open With
sk: Otvoriť pomocou

en: Open a text file
sk: Otvoriť textový súbor

en: Open an archive
sk: Otvoriť archív

en: Open image files with:
sk: Otvárať obrázky pomocou:

en: Open text files with:
sk: Otvárať textové súbory pomocou:

en: Open the selected files with
sk: Otvoriť vybrané súbory pomocou

en: Opening archive, please wait...
sk: Otváranie archívu, prosím čakajte...

en: Operation aborted!
sk: Operácia bola prerušená!

en: Options
sk: Možnosti

en: Options
sk: Možnosti

en: Options:
sk: Možnosti:

en: Overwrite existing files
sk: Prepísať existujúce súbory

en: Owner
sk: Vlastník

en: Owner/Group
sk: Vlastník/skupina

en: Password:
sk: Heslo:

en: Paste
sk: Prilepiť

en: Path
sk: Cesta

en: Path:
sk: Cesta:

en: Pattern:
sk: Vzor:

en: Permissions
sk: Oprávnenia

en: Please check the 'Store archiver output' option to see it.
sk: Pre zobrazenie skontrolujte možnosť 'Store archiver output'.

en: Please enter it!
sk: Prosím zadajte ho!

en: Please enter the extraction path.
sk: Zadajte cestu pre rozbalenie.

en: Please enter the password.
sk: Zadajte heslo.

en: Please fill the "Extract to" field!
sk: Vyplňte pole "Rozbaliť do"!

en: Please go to Preferences->Advanced and set it.
sk: Pre nastavenie použite ponuku Predvoľby->Pokročilé.

en: Please report bugs to <%s>.
sk: Prosíme, nahláste chyby na adresu <%s>.

en: Please select the 7zCon.sfx module
sk: Prosím vyberte modul 7zCon.sfx

en: Please select the archives you want to extract
sk: Prosím vyberte archívy, ktoré chcete rozbaliť

en: Please select the destination directory
sk: Vyberte cieľový adresár

en: Points to
sk: Ukazuje na

en: Preferences
sk: Predvoľby

en: Preferred archive format
sk: Uprednostňovaný formát archívu

en: Preferred temp directory:
sk: Uprednostňovaný dočasný priečinok

en: Print the archive content as HTML
sk: Zobraziť obsah archívu ako HTML

en: Print the archive content as text
sk: Zobraziť obsah archívu ako text

en: Ratio
sk: Pomer

en: Re_name
sk: Pre_menovať

en: Rename
sk: Premenovať

en: Root
sk: Koreňový adresár

en: Save the archive as
sk: Uložiť archív ako

en: Save the self-extracting archive as
sk: Uložiť samorozbaliteľný archív ako

en: Save window geometry
sk: Uložiť rozmery okna

en: Select "New" to create or "Open" to open an archive
sk: Vyberte "Nový" pre vytvorenie alebo "Otvoriť" pre otvorenie archívu

en: Select _all
sk: Vybrať _všetko

en: Select _by pattern
sk: Vybrať podľa _vzoru

en: Select an application
sk: Vybrať aplikáciu

en: Select by Pattern
sk: Vybrať podľa vzoru

en: Selected files
sk: Vybrané súbory

en: Selection
sk: Výber

en: Show archive comment
sk: Zobrazovať komentár archívov

en: Show archive location bar
sk: Zobrazovať panel umiestnenie v archíve

en: Show archive tree sidebar
sk: Zobrazovať bočný panel so stromom archívu

en: Size
sk: Veľkosť

en: Some errors occurred:
sk: Došlo k niekoľkým chybám:

en: Sorry, I could not perform the operation!
sk: Prepáčte, ale operáciu nie je možné vykonať!

en: Sorry, this archive format is not supported:
sk: Prepáčte, tento formát archívu nie je podporovaný:

en: Sort archive by filename
sk: Usporiadať archív podľa názvu súborov

en: Store archiver output
sk: Ukladať výstup archivátora

en: Store full paths
sk: Ukladať úplné cesty

en: Testing archive, please wait...
sk: Testovanie archívu, prosím čakajte...

en: The archive "%s" already exists!
sk: Archív "%s" už existuje!

en: The archive's directory structure is recreated in the extraction directory
sk: Adresárová štruktúra archívu bude opätovne vytvorená do adresára určeného pre rozbalenie

en: The archiver doesn't support this feature!
sk: Archivátor túto funkciu nepodporuje!

en: The filename column is sorted after loading the archive
sk: Stĺpec s názvami súborov sa po načítaní archívu zoradí

en: This archive is encrypted!
sk: Tento archív je šifrovaný!

en: This option extracts archives in directories named with the archive names
sk: Táto možnosť rozbaľuje archívy do priečinkov pomenovaných podľa ich názvu

en: This option includes the subdirectories when you add files with drag and drop
sk: Táto možnosť povolí zahrnutie podpriečinkov pri pridávaní súborov pomocou funkcie potiahni a pusť

en: This option performs the same function as the freshen one, extracting files that are newer than those with the same name on disk, and in addition it extracts those files that do not already exist on disk
sk: Táto možnosť realizuje rovnakú akciu ako aktualizácia, rozbalí a prepíše súbory, ktorých staršie kópie sa vyskytujú na disku a naviac rozbalí aj také súbory, ktoré na disku neexistujú.

en: Time
sk: Čas

en: Total Progress:
sk: Celkový priebeh:

en: Touch files
sk: Dotknúť sa súborov

en: Type:
sk: Typ:

en: Uncompressed size:
sk: Veľkosť rozbaleného súboru:

en: Uncompressed size:
sk: Veľkosť po rozbalení:

en: Up
sk: Hore

en: Update and add
sk: Aktualizovať a pridať

en: Update existing files
sk: Aktualizovať existujúce súbory

en: Use a custom command:
sk: Použiť vlastný príkaz:

en: Version
sk: Verzia

en: View
sk: Zobraziť

en: Web browser to use:
sk: Internetový prehliadač:

en: Window
sk: Okno

en: Yes
sk: Áno

en: You are about to delete entries from the archive.
sk: Chystáte sa zmazať položky z archívu.

en: You didn't set which browser to use!
sk: Nenastavili ste žiadny prehliadač!

en: You didn't set which program to use for opening this file!
sk: Nenastavili ste aplikáciu pre otváranie tohoto súboru!

en: You don't have the right permissions to extract the files to the directory "%s".
sk: Nemáte oprávnenia potrebné k rozbaleniu súboru do priečinku "%s".

en: You haven't added any of them!
sk: Nepridali ste žiadny z nich!

en: You haven't selected any files to add!
sk: Nevybrali ste žiadne súbory pre pridanie!

en: You missed the archive name!
sk: Zabudli ste zadať názov archívu!

en: You missed the password!
sk: Neuviedli ste heslo!

en: You missed where to extract the files!
sk: Neuviedli ste kam majú byť súbory rozbalené!

en: _Add
sk: _Pridať

en: _Archive
sk: _Archív

en: _Contents
sk: _Obsah

en: _Extract
sk: _Rozbaliť

en: _HTML file
sk: Súbor _HTML

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _List as
sk: _Vypísať ako

en: _Multi-Extract
sk: _Viacnásobné rozbalenie

en: _Password:
sk: _Heslo:

en: _Preferences
sk: _Predvoľby

en: _Properties
sk: _Vlastnosti

en: _Select
sk: _Vybrať

en: _Test
sk: _Otestovať

en: _Text file
sk: _Textový súbor

en: choose...
sk: vybrať...

en: example: *.txt; ac*
sk: napríklad: *.txt; ac*

en: large
sk: veľké

en: selected
sk: vybrané

en: small
sk: malé

en: xarchiver: %s
    Try xarchiver --help to see a full list of available command line options.
sk: xarchiver: %s
    Úplný zoznam dostupných volieb príkazového riadku získate príkazom xarchiver --help.

en: |Size
sk: |Veľkosť
