gparted - en to sk translation catalogue (430 entries)

en:   Failure to boot is most likely to occur if you move the GNU/Linux partition containing /boot, or if you move the Windows system partition C:.
sk: Zlyhanie zavedenia sa najčastejšie prejaví, ak presuniete oddiel systému GNU/Linux, ktorý obsahuje /boot, alebo ak presuniete systémový oddiel C: systému Windows.

en: #%1: %2 (%3 MiB)
sk: %1: %2 (%3 MiB)

en: %1 (%2 B) copied
sk: %1 (%2 B) skopírovaných

en: %1 of %2 copied
sk: %1 z %2 skopírovaných

en: %1 of %2 copied (%3 remaining)
sk: %1 z %2 skopírovaných (%3 zostáva)

en: %1 of %2 operations completed
sk: %1. z %2 operácií dokončených

en: %1 of unallocated space within the partition.
sk: %1 nevyhradeného miesta v oddieli.

en: %1 operation is currently pending | %1 operations are currently pending
sk[0]: %1 operácií momentálne čaká
sk[1]: %1 operácia momentálne čaká
sk[2]: %1 operácie momentálne čakajú

en: %1 operation is currently pending for partition %2 | %1 operations are currently pending for partition %2
sk[0]: %1 operácií momentálne čaká na oddiel %2
sk[1]: %1 operácia momentálne čaká na oddiel %2
sk[2]: %1 operácie momentálne čakajú na oddiel %2

en: %1 operation is currently pending. | %1 operations are currently pending.
sk[0]: %1 operácií práve čaká.
sk[1]: %1 operácia práve čaká.
sk[2]: %1 operácie práve čakajú.

en: %1 operation pending | %1 operations pending
sk[0]: %1 operácií čaká
sk[1]: %1 operácia čaká
sk[2]: %1 operácie čakajú

en: %1 partition is currently active on device %2 | %1 partitions are currently active on device %2
sk[0]: %1 oddielov je momentálne aktívnych na zariadení %2
sk[1]: %1 oddiel je momentálne aktívny na zariadení %2
sk[2]: %1 oddiely sú momentálne aktívne na zariadení %2

en: %1 seconds
sk: %1 sekúnd

en: %1 warning | %1 warnings
sk[0]: %1 upozornení
sk[1]: %1 upozornenie
sk[2]: %1 upozornenia

en: (Half new UUID - will be randomly generated)
sk: (Polovica nového UUID - bude náhodne vygenerovaná)

en: (New UUID - will be randomly generated)
sk: (Nové UUID - bude náhodne vygenerované)

en: A %1 file system requires a partition of at least %2.
sk: Súborový systém %1 vyžaduje oddiel s veľkosťou aspoň %2.

en: A full disk scan is needed to find file systems.
sk: Je potrebné prehľadanie celého disku kvôli vyhľadaniu súborových systémov.

en: A new partition table cannot be created when there are active partitions.
sk: Nová tabuľka oddielov nemôže byť vytvorená, keď existujú aktívne oddiely.

en: A new partition table cannot be created when there are pending operations.
sk: Pokiaľ existujú čakajúce operácie, nemôže byť vytvorená nová tabuľka oddielov.

en: A partition cannot have a length of %1 sectors
sk: Oddiel nemôže mať dĺžku %1 sektorov

en: A partition table is required before partitions can be added.
sk: Predtým ako bude možné pridať oddiely, je potrebná tabuľka oddielov.

en: A partition with a %1 file system has a maximum size of %2.
sk: Oddiel so súborovým systémom %1 má maximálnu veľkosť %2.

en: A partition with used sectors (%1) greater than its length (%2) is not valid
sk: Oddiel s použitými sektormi (%1) väčšími ako je jeho dĺžka (%2) nie je platný

en: Ac_tivate
sk: Ak_tivovať

en: Activating Volume Group %1
sk: Aktivuje sa skupina zväzkov %1

en: Activating swap on %1
sk: Aktivuje sa swap %1

en: Active
sk: Aktívny

en: Active partitions are those that are in use, such as a mounted file system, or enabled swap space.
sk: Aktívne oddiely sú tie, ktoré sa používajú, ako napríklad pripojený súborový systém alebo povolený priestor swap.

en: After deletion this partition is no longer available for copying.
sk: Po odstránení tohto oddielu sa tento oddiel už nebude dať skopírovať.

en: After the scan you can mount any discovered file systems and copy the data to other media.
sk: Po prehľadaní môžete pripojiť akékoľvek súborové systémy a kopírovať údaje na iné médiá.

en: Align to:
sk: Zarovnať podľa:

en: All mounted views will be unmounted when you close this dialog.
sk: Všetky pripojené pohľady budú odpojené po zatvorení tohto dialógového okna.

en: All operations successfully completed
sk: Všetky operácie boli úspešne dokončené

en: An error occurred reading LVM2 configuration!
sk: Počas načítavania konfigurácie LVM2 sa vyskytla chyba!

en: An error occurred while applying the operations
sk: Počas aplikovania operácií sa vyskytla chyba

en: An error occurred while creating a temporary directory for use as a mount point.
sk: Vyskytla sa chyba počas vytvárania dočasného adresára, ktorý mal slúžiť ako prípojný bod.

en: An error occurred while creating the read-only view.
sk: Vyskytla sa chyba počas vytvárania pohľadu len na čítanie.

en: Apply All Operations
sk: Aplikovať všetky operácie

en: Apply operations to device
sk: Aplikovať operácie na zariadenie

en: Applying pending operations
sk: Aplikovanie čakajúcich operácií

en: Are you sure you want to apply the pending operations?
sk: Naozaj chcete aplikovať čakajúce operácie?

en: Are you sure you want to cancel the current operation?
sk: Naozaj chcete zrušiť súčasnú operáciu?

en: Are you sure you want to delete %1?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť %1?

en: Authentication is required to run the GParted Partition Editor as root
sk: Na spustenie editora oddielov GParted ako správca sa vyžaduje overenie totožnosti

en: Available offline and online
sk: Dostupný po odpojení aj pripojení

en: Available offline only
sk: Dostupný iba po odpojení

en: Available online only
sk: Dostupný iba po pripojení

en: Because of this some operations may be unavailable.
sk: Kvôli tomu môžu byť nedostupné niektoré operácie.

en: Busy (At least one logical partition is mounted)
sk: Zaneprázdnený (Najmenej jeden logický oddiel je pripojený)

en: C_heck
sk: S_kontrolovať

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cancel Operation
sk: Zrušiť operáciu

en: Canceling an operation might cause SEVERE file system damage.
sk: Zrušenie operácie môže spôsobiť VÁŽNE poškodenie súborového systému.

en: Cannot format this file system to %1
sk: Tento systém súborov sa nedá naformátovať na %1

en: Changing the UUID might invalidate the Windows Product Activation (WPA) key
sk: Zmena UUID môže znehodnotiť kľúč produktovej aktivácie systému Windows (WPA)

en: Changing the UUID on external storage media and non-system partitions is usually safe, but guarantees cannot be given.
sk: Zmenou UUID na médiu externého úložiska a nesystémovom oddieli je obvykle bezpečné, ale zaručiť sa to nedá.

en: Check
sk: Skontrolovať

en: Check and repair file system (%1) on %2
sk: Skontrolovať a opraviť súborový systém (%1) oddielu %2

en: Clear file system label on %1
sk: Vymazať menovku súborového systému oddielu %1

en: Clear partition name on %1
sk: Vymazať názov oddielu %1

en: Closed
sk: Uzavreté

en: Command gpart was not found
sk: Príkaz gpart nebol nájdený

en: Completed Operations:
sk: Dokončené operácie:

en: Confirming %1
sk: Potvrdzuje sa %1

en: Continue Operation
sk: Pokračovať v operácii

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy %1 to %2
sk: Kopírovať %1 do %2

en: Copy %1 to %2 (start at %3)
sk: Kopírovať %1 do %2 (začať na %3)

en: Copy of %1
sk: Kópia %1

en: Copy the selected partition to the clipboard
sk: Kopírovať označený oddiel do schránky

en: Could not activate Volume Group
sk: Nepodarilo sa aktivovať skupinu zväzkov

en: Could not activate swap
sk: Nepodarilo sa aktivovať swap

en: Could not add this operation to the list
sk: Nepodarilo sa pridať túto operáciu do zoznamu

en: Could not deactivate Volume Group
sk: Nepodarilo sa deaktivovať skupinu zväzkov

en: Could not deactivate swap
sk: Nepodarilo sa deaktivovať swap

en: Could not mount %1 on %2
sk: Nepodarilo sa pripojiť %1 k %2

en: Could not unmount %1
sk: Nepodarilo sa odpojiť %1

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Create %1 #%2 (%3, %4) on %5
sk: Vytvoriť %1 č. %2 (%3, %4) na zariadení %5

en: Create a new partition in the selected unallocated space
sk: Vytvoriť nový oddiel v označenom nevyhradenom priestore

en: Create as:
sk: Vytvoriť ako:

en: Create new Partition
sk: Vytvorenie nového oddielu

en: Create partition table on %1
sk: Vytvorenie tabuľky oddielov na zariadení %1

en: Create, reorganize, and delete partitions
sk: Vytvára, reorganizuje a odstraňuje diskové oddiely

en: Created directory %1
sk: Vytvorený adresár %1

en: Cylinder
sk: Cylindra

en: Cylinders:
sk: Cylindre:

en: Data found
sk: Nájdené údaje

en: Data found with inconsistencies
sk: Nájdené nekonzistentné údaje

en: Deac_tivate
sk: Deak_tivovať

en: Deactivating Volume Group %1
sk: Deaktivuje sa skupina zväzkov %1

en: Deactivating swap on %1
sk: Deaktivuje sa swap %1

en: Delete %1 (%2, %3)
sk: Odstrániť %1 (%2, %3)

en: Delete %1 (%2, %3) from %4
sk: Odstrániť %1 (%2, %3) z %4

en: Delete the selected partition
sk: Odstrániť označený oddiel

en: Deleting or overwriting the Physical Volume is irrecoverable and will destroy or damage the  Volume Group.
sk: Zmazanie alebo prepísanie fyzického zväzku je nevrátiteľná operácia, ktorá zničí alebo poškodí skupinu zväzkov.

en: Depending on the number and type of operations this might take a long time.
sk: Závisí od počtu a typu operácií, môže to trvať dlhšiu dobu.

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Device --> Create Partition Table.
sk: Zariadenie --> Vytvoriť tabuľku oddielov.

en: Device Information
sk: Informácie o zariadení

en: Device _Information
sk: _Informácie o zariadení

en: Do you want to continue to forcibly delete the Physical Volume?
sk: Chcete pokračovať v nútenom zmazaní fyzického zväzku?

en: Do you want to continue?
sk: Chcete pokračovať?

en: Do you want to try to deactivate the following mount points?
sk: Chcete sa pokúsiť deaktivovať nasledujúce prípojné body?

en: Documentation is available at the project web site.
sk: Dokumentácia je dostupná na stránke projektu.

en: Documentation is not available
sk: Dokumentácia nie je dostupná

en: ERROR
sk: CHYBA

en: EXECUTING
sk: VYKONÁVA SA

en: Editing partitions has the potential to cause LOSS of DATA.
sk: Upravovanie oddielov môže zapríčiniť STRATU ÚDAJOV.

en: Either the file system can not be mounted (like swap), or there are inconsistencies or errors in the file system.
sk: Buď sa nedá súborový systém pripojiť (ako swap), alebo sú na ňom nekonzistentné údaje alebo chyby.

en: Encrypted
sk: Šifrovaný

en: Encryption
sk: Šifrovanie

en: Encryption:
sk: Šifrovanie:

en: Error
sk: Chyba

en: Error trying to open %1
sk: Chyba pri pokuse otvoriť %1

en: Error trying to seek to position 0x1c in %1
sk: Chyba pri pokuse vyhľadať pozíciu 0x1c na %1

en: Error trying to write to boot sector in %1
sk: Chyba pri pokuse zapísať zavádzací sektor na %1

en: Error while creating partition table
sk: Chyba počas vytvárania tabuľky oddielov

en: Error while reading block at sector %1
sk: Chyba počas čítania blokov zo sektora %1

en: Error while writing block at sector %1
sk: Chyba počas zapisovania blokov do sektora %1

en: Error:
sk: Chyba:

en: Extended Partition
sk: Rozširujúci oddiel

en: Failed creating read-only view
sk: Zlyhalo vytvorenie pohľadu len na čítanie

en: Failed creating temporary directory
sk: Zlyhalo vytváranie dočasného adresára

en: Failed to find devid for path %1
sk: Zlyhalo nájdenie zariadenia pre cestu %1

en: Failed to set the number of hidden sectors to %1 in the NTFS boot record.
sk: Zlyhalo nastavenie počtu skrytých sektorov na %1 v zázname zavádzača NTFS.

en: File System
sk: Súborový systém

en: File System Support
sk: Podpora súborových systémov

en: File system:
sk: Súborový systém:

en: File systems
sk: Súborové systémy

en: File systems found on %1
sk: Nájdené súborové systémy na %1

en: First sector:
sk: Prvý sektor:

en: Fix
sk: Opraviť

en: Flags
sk: Príznaky

en: Flags:
sk: Príznaky:

en: Force Cancel
sk: Vynútené zrušenie

en: Force Cancel (%1)
sk: Vynútené zrušenie (%1)

en: Format %1 as %2
sk: Formátovať %1 ako %2

en: Free space following (MiB):
sk: Voľné miesto za oddielom (MiB):

en: Free space preceding (MiB):
sk: Voľné miesto pred oddielom (MiB):

en: GNOME Partition Editor
sk: Editor diskových oddielov GNOME

en: GParted Bug
sk: Chyba programu GParted

en: GParted Details
sk: Podrobnosti GParted

en: GParted Partition Editor
sk: GParted - editor diskových oddielov

en: GParted is a free partition editor for graphically managing your disk partitions.
sk: GParted je bezplatný editor oddielov na grafické spravovanie oddielov na vašom disku.

en: GParted requires libparted version 2.2 or higher to support devices with sector sizes larger than 512 bytes.
sk: GParted pre podporu zariadení s veľkosťou sektorov väčšou ako 512 bajtov vyžaduje knižnicu libparted verzie 2.2 alebo vyššej.

en: GParted works with many file systems including: btrfs, ext2, ext3, ext4, fat16, fat32, hfs, hfs+, linux-swap, lvm2 pv, nilfs2, ntfs, reiserfs, reiser4, udf, ufs, and xfs.
sk: Program GParted pracuje s mnohými súborovými systémami vrátane: btrfs, ext2, ext3, ext4, fat16, fat32, hfs, hfs+, linux-swap, lvm2 pv, nilfs2, ntfs, reiserfs, reiser4, udf, ufs a xfs.

en: Grow
sk: Zväčšiť

en: Grow %1 from %2 to %3
sk: Zväčšiť %1 z %2 na %3

en: Heads:
sk: Hlavy:

en: IMPORTANT
sk: DÔLEŽITÉ

en: INFO
sk: INFORMÁCIA

en: If you want more partitions you should first create an extended partition. Such a partition can contain other partitions. Because an extended partition is also a primary partition it might be necessary to remove a primary partition first.
sk: Ak chcete viac oddielov, mali by ste najprv vytvoriť rozširujúci oddiel. Taký oddiel môže obsahovať ďalšie oddiely. Pretože rozšírený oddiel je tiež primárny oddiel, možno bude nutné najprv odstrániť primárny oddiel.

en: If you want support, you need to provide the saved details!
sk: Ak potrebujete pomoc, tak je potrebné, aby ste nám poskytli uložené podrobnosti!

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Ignoring device %1 with logical sector size of %2 bytes.
sk: Ignoruje sa zariadenie %1 s veľkosťou logických sektorov %2 bajtov.

en: In an attempt to avoid invalidating the WPA key, on NTFS file systems only half of the UUID is set to a new random value.
sk: Možnosťou ako sa vyhnúť znehodnoteniu kľúča WPA na systémoch súborov NTFS, býva nastavenie iba polovice UUID na novú náhodnú hodnotu.

en: Information about %1
sk: Informácie o %1

en: It is not possible to create more than %1 primary partition | It is not possible to create more than %1 primary partitions
sk[0]: Nie je možné vytvoriť viac ako %1 primárnych oddielov
sk[1]: Nie je možné vytvoriť viac ako %1 primárny oddiel
sk[2]: Nie je možné vytvoriť viac ako %1 primárne oddiely

en: It is recommended that you do not use any overlapping file systems to avoid disturbing existing data.
sk: Odporúča sa nepoužívať prekrývanie súborových systémov, vyhnete sa tak poškodeniu existujúcich údajov.

en: Label
sk: Menovka

en: Label:
sk: Menovka:

en: Last sector:
sk: Posledný sektor:

en: Legend
sk: Legenda

en: Libparted
sk: Knižnica Libparted

en: Libparted Bug
sk: Chyba knižnice Libparted

en: Libparted Error
sk: Chyba knižnice Libparted

en: Libparted Fatal
sk: Závažná chyba knižnice Libparted

en: Libparted Information
sk: Informácie knižnice Libparted

en: Libparted Unsupported Feature
sk: Nepodporovaná funkcia knižnice Libparted

en: Libparted Warning
sk: Upozornenie knižnice Libparted

en: Libparted unknown exception
sk: Neznáma výnimka knižnice Libparted

en: Logical Partition
sk: Logický oddiel

en: Logical Volumes:
sk: Logické zväzky:

en: M_anage Flags
sk: S_pravovať príznaky

en: Manage flags on %1
sk: Správa príznakov oddielu %1

en: Maximum size: %1 MiB
sk: Maximálna veľkosť: %1 MiB

en: Members:
sk: Pozostáva z:

en: Minimum size: %1 MiB
sk: Minimálna veľkosť: %1 MiB

en: Mount Point
sk: Prípojný bod

en: Mounted on %1
sk: Pripojený k %1

en: Move
sk: Presunúť

en: Move %1 to the left
sk: Presunúť %1 doľava

en: Move %1 to the left and grow it from %2 to %3
sk: Presunúť %1 doľava a zväčšiť ho z %2 na %3

en: Move %1 to the left and shrink it from %2 to %3
sk: Presunúť %1 doľava a zmenšiť ho z %2 na %3

en: Move %1 to the right
sk: Presunúť %1 doprava

en: Move %1 to the right and grow it from %2 to %3
sk: Presunúť %1 doprava a zväčšiť ho z %2 na %3

en: Move %1 to the right and shrink it from %2 to %3
sk: Presunúť %1 doprava a zmenšiť ho z %2 na %3

en: Moving a partition might cause your operating system to fail to boot
sk: Presunutie oddielu môže spôsobiť, že váš operačný systém sa nepodarí zaviesť

en: Moving a partition might take a very long time to apply.
sk: Presúvanie oddielu môže trvať veľmi dlhú dobu.

en: N/A
sk: –

en: Name
sk: Názov

en: Name:
sk: Názov:

en: New
sk: Nový

en: New Partition #%1
sk: Nový oddiel č.%1

en: New UU_ID
sk: Nové UU_ID

en: New size (MiB):
sk: Nová veľkosť (MiB):

en: No
sk: Nie

en: No devices detected
sk: Nezistené žiadne zariadenia

en: No file systems found on %1
sk: Nebol nájdený žiadny súborový systém na %1

en: No partition table found on device %1
sk: Nenájdená žiadna tabuľka oddielov na zariadení %1

en: None
sk: Ničoho

en: Not Available
sk: Nedostupná

en: Not accessible (Encrypted)
sk: Neprístupné (Šifrované)

en: Not active
sk: Neaktívny

en: Not active (Not a member of any volume group)
sk: Neaktívny (Nie je členom žiadnej skupiny zväzkov)

en: Not active and exported
sk: Neaktívny a exportovaný

en: Not all actions are available on all file systems, in part due to the nature of file systems and limitations in the required software.
sk: Nie všetky akcie sú dostupné pre všetky súborové systémy. Čiastočne je to spôsobené rôznymi typmi súborových systémov, a tiež obmedzeniami v potrebnom softvéri.

en: Not busy (There are no mounted logical partitions)
sk: Nie je zaneprázdnený (Nie sú tam pripojené žiadne logické oddiely)

en: Not mounted
sk: Nepripojený

en: On FAT and NTFS file systems, the Volume Serial Number is used as the UUID. Changing the Volume Serial Number on the Windows system partition, normally C:, might invalidate the WPA key. An invalid WPA key will prevent login until you reactivate Windows.
sk: Na systémoch súborov FAT a NTFS je použité sériové číslo zväzku ako UUID. Zmenou sériového čísla zväzku oddielu so systémom Windows, obvykle C:, môže znehodnotiť kľúč WPA. Neplatný kľúč WPA zabráni prihláseniu, až kým znovu neaktivujete systém Windows.

en: One or more Physical Volumes belonging to the Volume Group is missing.
sk: Chýba jeden alebo viac fyzických zväzkov patriacich ku skupine zväzkov.

en: Open
sk: Otvorené

en: Operation Canceled
sk: Operácia zrušená

en: Operation cancelled
sk: Operácia zrušená

en: Partition
sk: Oddiel

en: Partition --> Check.
sk: Oddiel --> Skontrolovať.

en: Partition Editor
sk: Editor diskových oddielov

en: Partition copy action skipped because %1 file system does not contain data
sk: Akcia kopírovania oddielu bola preskočená, pretože súborový systém %1 neobsahuje žiadne údaje

en: Partition is too large, maximum size is %1
sk: Oddiel je príliš veľký. Maximálna veľkosť je %1

en: Partition is too small, minimum size is %1
sk: Oddiel je príliš malý. Minimálna veľkosť je %1

en: Partition move action skipped because %1 file system does not contain data
sk: Akcia presúvania oddielu bola preskočená, pretože súborový systém %1 neobsahuje žiadne údaje

en: Partition name:
sk: Názov oddielu:

en: Partition table:
sk: Tabuľka oddielov:

en: Partition;
sk: Oddiel;

en: Paste %1
sk: Vloženie %1

en: Paste the partition from the clipboard
sk: Vložiť oddiel zo schránky

en: Path:
sk: Umiestnenie:

en: Pending _Operations
sk: Čakajúce _operácie

en: Please unmount any logical partitions having a number higher than %1
sk: Odpojte, prosím, všetky logické oddiely, ktoré majú číslo väčšie ako %1

en: Primary Partition
sk: Primárny oddiel

en: Quit GParted?
sk: Ukončiť GParted?

en: Removed directory %1
sk: Odstránený adresár %1

en: Required Software
sk: Potrebný softvér

en: Rescan For Supported Actions
sk: Prekontrolovať podporované akcie

en: Resize
sk: Zmeniť veľkosť

en: Resize %1
sk: Zmena veľkosti %1

en: Resize/Move
sk: Zmeniť veľkosť/presunúť

en: Resize/Move %1
sk: Zmena veľkosti/presun %1

en: Resize/Move the selected partition
sk: Zmeniť veľkosť/presunúť označený oddiel

en: Retry
sk: Opakovať

en: Root privileges are required for running GParted
sk: Na spustenie programu GParted sa vyžadujú oprávnenia správcu

en: Run GParted as root
sk: Spustiť GParted ako správca

en: SUCCESS
sk: HOTOVO

en: Save Details
sk: Uloženie podrobností

en: Scanning %1
sk: Prehľadáva sa %1

en: Scanning all devices...
sk: Prehľadávajú sa všetky zariadenia...

en: Search disk for file systems
sk: Hľadanie súborových systémov na disku

en: Search for file systems on %1
sk: Vyhľadať súborové systémy na %1

en: Searching %1 partitions
sk: Hľadajú sa oddiely %1

en: Searching for file systems on %1
sk: Hľadajú sa súborové systémy na %1

en: Sector size:
sk: Veľkosť sektora:

en: Sectors/track:
sk: Sektory/stopa:

en: See %1 for more information.
sk: Viac informácií nájdete v %1.

en: See the details for more information.
sk: Viac informácií získate v podrobnostiach.

en: Select new partition table type:
sk: Vyberte nový typ tabuľky oddielov:

en: Serial:
sk: Sériové číslo:

en: Set UUID on %1 to a new, random value
sk: Nastaviť UUID pre %1 na novú náhodnú hodnotu

en: Set a new random UUID on %1 file system on %2
sk: Pre systém súborov %1 na %2 nastaviť nové náhodné UUID

en: Set file system label "%1" on %2
sk: Nastaviť menovku súborového systému „%1“ oddielu %2

en: Set file system label on %1
sk: Nastavenie menovky súborového systému oddielu %1

en: Set file system label to "%1" on %2
sk: Nastaviť menovku súborového systému „%1“ oddielu %2

en: Set half of the UUID on %1 to a new, random value
sk: Nastaviť polovicu z UUID pre %1 na novú náhodnú hodnotu

en: Set half the UUID to a new random value on %1 file system on %2
sk: Pre systém súborov %1 na %2 nastaviť polovicu z UUID na novú náhodnú hodnotu

en: Set partition name "%1" on %2
sk: Nastaviť názov „%1“ oddielu %2

en: Set partition name on %1
sk: Nastavenie menovky oddielu %1

en: Set partition name to "%1" on %2
sk: Nastaviť názov „%1“ oddielu %2

en: Shrink
sk: Zmenšiť

en: Shrink %1 from %2 to %3
sk: Zmenšiť %1 z %2 na %3

en: Since GParted is a powerful tool capable of destroying partition tables and vast amounts of data, only root may run it.
sk: Môže ho spustiť len správca, pretože GParted je mocný nástroj schopný zničiť tabuľky oddielov a obrovské množstvo údajov.

en: Size
sk: Veľkosť

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Some or all of the details might be missing or incorrect.
sk: Niektoré alebo všetky podrobnosti môžu chýbať alebo byť nesprávne.

en: Status:
sk: Stav:

en: The 'View' buttons create read-only views of each file system.
sk: Tlačidlá v ponuke „Zobraziť“ vytvoria pohľady každého súborového systému, ale len na čítanie.

en: The LVM2 Physical Volume can not currently be resized because it is a member of an exported Volume Group.
sk: Fyzický zväzok LVM2 nemôže mať momentálne zmenenú veľkosť, pretože je členom exportovanej skupiny zväzkov.

en: The cause might be a missing software package.
sk: Príčinou môže byť chýbajúci softvérový balík.

en: The data in %1 will be lost if you apply this operation.
sk: Ak aplikujete túto operáciu, tak údaje na %1 budú stratené.

en: The device entry %1 is missing
sk: Položka zariadenia %1 chýba

en: The disk scan by gpart did not find any recognizable file systems on this disk.
sk: Prehľadávanie disku pomocou gpart na ňom nenašlo žiadne zistiteľné súborové systémy.

en: The file system is damaged
sk: Súborový systém je poškodený

en: The file system is mounted on:
sk: Súborový systém je pripojený k:

en: The file system is unknown to GParted
sk: Súborový systém je pre GParted neznámy

en: The following list of software packages is required for %1 file system support:  %2.
sk: Pre podporu súborového systému %1 sú vyžadované balíky z nasledujúceho zoznamu:  %2.

en: The mount action cannot be performed when an operation is pending for the partition.
sk: Pre oddiel existuje čakajúca operácia, a tak akcia pripojenia nemôže byť vykonaná.

en: The partition could not be unmounted from the following mount points:
sk: Oddiel nemohol byť odpojený z nasledujúcich prípojných bodov:

en: The scan might take a very long time.
sk: Prehľadávanie môže trvať veľmi dlho.

en: There is no file system available (unformatted)
sk: Nie je dostupný žiadny súborový systém (nenaformátované)

en: This build of gparted is configured without documentation.
sk: Táto zostava programu gparted je nakonfigurovaná bez dokumentácie.

en: This chart shows the actions supported on file systems.
sk: Táto tabuľka zobrazuje podporované akcie so súborovými systémami.

en: This feature uses gpart. Please install gpart and try again.
sk: Táto funkcia používa gpart. Prosím, nainštalujte ho a skúste to znovu.

en: To avoid destroying or damaging the Volume Group, you are advised to cancel and use external LVM commands to free the Physical Volume before attempting this operation.
sk: Na zabránenie zničenia alebo poškodenia skupiny zväzkov, zvážte zrušenie aktuálnej operácie a skúste použiť LVM príkazy na uvoľnenie fyzického zväzku.

en: To create a new partition table choose the menu item:
sk: Na vytvorenie novej tabuľky oddielov zvoľte položku ponuky:

en: To grow the file system to fill the partition, select the partition and choose the menu item:
sk: Na zväčšenie systému súborov a vyplnenie oddielu, vyberte oddiel a zvoľte z ponuky položku:

en: Total sectors:
sk: Celkovo sektorov:

en: Unable to delete %1!
sk: Nepodarilo sa odstrániť %1!

en: Unable to detect file system! Possible reasons are:
sk: Nepodarilo sa zistiť súborový systém! Možné dôvody sú:

en: Unable to find mount point
sk: Nepodarilo sa nájsť prípojný bod

en: Unable to open GParted Manual help file
sk: Nedá sa otvoriť súbor pomocníka pre príručku GParted

en: Unable to open the default file manager
sk: Nepodarilo sa otvoriť predvoleného správcu súborov

en: Unable to read the contents of this file system!
sk: Nepodarilo sa prečítať obsah tohto súborového systému!

en: Unallocated:
sk: Nevyhradených:

en: Undo Last Operation
sk: Vrátiť späť poslednú operáciu

en: Unmounting %1
sk: Odpája sa %1

en: Unused
sk: Voľných

en: Unused:
sk: Voľných:

en: Use Partition menu options, such as unmount or swapoff, to deactivate all partitions on this device before creating a new partition table.
sk: Na deaktiváciu všetkých oddielov na tomto zariadení pred vytvorením novej tabuľky oddielov použite voľby ponuky Oddiel, ako odpojiť alebo deaktivovať swap.

en: Use the Edit menu to either clear or apply all operations before creating a new partition table.
sk: Pred vytvorením novej tabuľky oddielov použite ponuku Upraviť buď na vymazanie alebo aplikovanie všetkých operácií.

en: Use the Edit menu to undo, clear or apply pending operations.
sk: V ponuke Upraviť môžete vrátiť označené zmeny, vymazať alebo aplikovať čakajúce operácie.

en: Used
sk: Použitých

en: Used:
sk: Použitých:

en: View
sk: Zobraziť

en: Volume Group:
sk: Skupina zväzkov:

en: WARNING!: The file systems marked with (!) are inconsistent.
sk: UPOZORNENIE: Súborové systémy označené pomocou (!) sú nekonzistentné.

en: WARNING:  This will ERASE ALL DATA on the ENTIRE DISK %1
sk: UPOZORNENIE:  Toto ZMAŽE VŠETKY ÚDAJE na CELOM DISKU %1

en: Warning:
sk: Upozornenie:

en: Warning: The detected file system area overlaps with at least one existing partition
sk: Upozornenie: Zistená oblasť súborového systému sa prekrýva aspoň s jedným existujúcim oddielom

en: With GParted you can resize, copy, label, and move partitions without data loss. These actions enable you to grow or shrink your C: drive, create space for new operating systems, or attempt data rescue from lost partitions.
sk: S programom GParted môžete zmeniť veľkosť, kopírovať, označiť a premiestniť oddiely bez straty údajov. Tieto akcie vám umožňujú zväčšiť alebo zmenšiť vašu jednotku C:, vytvoriť miesto pre nové operačné systémy, alebo sa pokúsiť zachrániť údaje zo stratených oddielov.

en: Yes
sk: Áno

en: You are advised to backup your data before proceeding.
sk: Pred pokračovaním sa odporúča zálohovať vaše údaje.

en: You are deleting non-empty LVM2 Physical Volume %1
sk: Mažete fyzický zväzok LVM2 %1, ktorý nie je prázdny

en: You are formatting over non-empty LVM2 Physical Volume %1
sk: Formátujete fyzický zväzok LVM2 %1, ktorý nie je prázdny

en: You are pasting over non-empty LVM2 Physical Volume %1
sk: Prekrývate fyzický zväzok LVM2 %1, ktorý nie je prázdny

en: You can learn how to repair the boot configuration in the GParted FAQ.
sk: Ako sa opravuje nastavenie zavádzania sa môžete naučiť v častých otázkach pre program GParted.

en: You have pasted into an existing partition
sk: Vložili ste do existujúceho oddielu

en: You have queued an operation to move the start sector of partition %1.
sk: Zaradili ste na spracovanie operáciu presunutia začiatočného sektora oddielu %1.

en: You might encounter errors trying to view these file systems.
sk: Pri pokuse zobraziť tieto súborové systémy sa môžete stretnúť s chybami.

en: You might try the following command to correct the problem:
sk: Na opravenie problému by ste mali skúsiť nasledujúci príkaz:

en: You should NOT modify any LVM2 PV partitions.
sk: NEMALI by ste upravovať žiadny z oddielov patriacich k fyzickým zväzkom LVM2.

en: _Apply All Operations
sk: _Aplikovať všetky operácie

en: _Attempt Data Rescue
sk: _Pokúsiť sa zachrániť údaje

en: _Clear All Operations
sk: _Vymazať všetky operácie

en: _Contents
sk: Ob_sah

en: _Create Partition Table
sk: _Vytvoriť tabuľku oddielov

en: _Device
sk: Z_ariadenie

en: _Devices
sk: _Zariadenia

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _File System Support
sk: _Podpora súborových systémov

en: _Format to
sk: _Formátovať na

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Label File System
sk: _Nastaviť menovku súborového systému

en: _Mount
sk: _Pripojiť

en: _Mount on
sk: _Pripojiť k

en: _Name Partition
sk: _Pomenovať oddiel

en: _New
sk: _Nový

en: _Partition
sk: _Oddiel

en: _Refresh Devices
sk: _Obnoviť zariadenia

en: _Resize/Move
sk: _Zmeniť veľkosť/presunúť

en: _Save Details
sk: _Uložiť podrobnosti

en: _Swapoff
sk: _Vypnúť swap

en: _Swapon
sk: _Zapnúť swap

en: _Undo Last Operation
sk: Vrátiť _späť poslednú operáciu

en: _Unmount
sk: _Odpojiť

en: _View
sk: _Zobraziť

en: calculate new size and position of %1
sk: vypočítať novú veľkosť a pozíciu %1

en: calibrate %1
sk: kalibrovať %1

en: check file system on %1 for errors and (if possible) fix them
sk: skontrolovať súborový systém oddielu %1 na chyby a (ak je možné) opraviť ich

en: checking is not available for this file system
sk: kontrolovanie tohto súborového systému nie je podporované

en: clear old file system signatures in %1
sk: vymazať staré podpisy súborového systému na %1

en: cleared
sk: vymazané

en: copy %1
sk: kopírovať %1

en: copy %1 using a block size of %2
sk: kopírovať %1 používajúc bloky s veľkosťou %2

en: copy file system from %1 to %2
sk: kopírovať súborový systém z %1 do %2

en: create empty partition
sk: vytvoriť prázdny oddiel

en: create missing %1 entries
sk: vytvoriť chýbajúce položky %1

en: create new %1 file system
sk: vytvoriť nový súborový systém %1

en: delete %1 entry
sk: odstrániť položku %1

en: delete %1 file system
sk: vymazať systém súborov %1

en: delete affected %1 entries
sk: odstrániť dotknuté položky %1

en: delete partition
sk: odstrániť oddiel

en: device
sk: zariadenie

en: end: %1
sk: koniec: %1

en: finding optimal block size
sk: zisťuje sa optimálna veľkosť blokov

en: flush operating system cache of %1
sk: vyprázdniť vyrovnávaciu pamäť operačného systému %1

en: grow file system to fill the partition
sk: zväčšiť súborový systém tak, aby zaplnil oddiel

en: grow partition from %1 to %2
sk: zväčšiť oddiel z %1 na %2

en: growing is not available for this file system
sk: zväčšovanie tohto súborového systému nie je dostupné

en: growing the file system is currently disallowed
sk: zväčšenie systému súborov je momentálne zakázané

en: libparted messages
sk: správy knižnice libparted

en: mounting %1 on %2
sk: pripája sa %1 k %2

en: move file system
sk: presunúť súborový systém

en: move file system to the left
sk: presunúť súborový systém doľava

en: move file system to the right
sk: presunúť súborový systém doprava

en: move partition to the left
sk: presunúť oddiel doľava

en: move partition to the left and grow it from %1 to %2
sk: presunúť oddiel doľava a zväčšiť ho z %1 na %2

en: move partition to the left and shrink it from %1 to %2
sk: presunúť oddiel doľava a zmenšiť ho z %1 na %2

en: move partition to the right
sk: presunúť oddiel doprava

en: move partition to the right and grow it from %1 to %2
sk: presunúť oddiel doprava a zväčšiť ho z %1 na %2

en: move partition to the right and shrink it from %1 to %2
sk: presunúť oddiel doprava a zmenšiť ho z %1 na %2

en: new and old file system have the same position.  Hence skipping this operation
sk: nový a starý súborový systém majú rovnakú pozíciu.  Preto sa táto operácia preskakuje

en: new and old partition have the same size and position.  Hence continuing anyway
sk: nový a starý oddiel majú rovnakú veľkosť a pozíciu.  Napriek tomu sa pokračuje

en: new and old partition have the same size and position.  Hence skipping this operation
sk: nový a starý oddiel majú rovnakú veľkosť a pozíciu.  Preto sa táto operácia preskakuje

en: new end: %1
sk: nový koniec: %1

en: new partition flag: %1
sk: nový príznak oddielu: %1

en: new partition type: %1
sk: nový typ oddielu: %1

en: new size: %1 (%2)
sk: nová veľkosť: %1 (%2)

en: new start: %1
sk: nový začiatok: %1

en: old end: %1
sk: starý koniec: %1

en: old size: %1 (%2)
sk: stará veľkosť: %1 (%2)

en: old start: %1
sk: starý začiatok: %1

en: optimal block size is %1
sk: optimálna veľkosť blokov je %1

en: partition
sk: oddiel

en: path: %1 (%2)
sk: cesta: %1 (%2)

en: real resize
sk: skutočná veľkosť

en: recreate %1 file system
sk: znovu vytvoriť nový súborový systém %1

en: requested end: %1
sk: požadovaný koniec: %1

en: requested size: %1 (%2)
sk: požadovaná veľkosť: %1 (%2)

en: requested start: %1
sk: požadovaný začiatok: %1

en: resize/move %1
sk: zmeniť veľkosť/presunúť %1

en: resize/move partition
sk: zmeniť veľkosť/presunúť oddiel

en: roll back last transaction
sk: vrátiť späť poslednú transakciu

en: rollback last change to the partition table
sk: vrátiť späť poslednú zmenu na tabuľke oddielov

en: run simulation
sk: spustiť simuláciu

en: set partition type on %1
sk: nastaviť typ oddielu %1

en: shrink file system
sk: zmenšiť súborový systém

en: shrink partition from %1 to %2
sk: zmenšiť oddiel z %1 na %2

en: size: %1 (%2)
sk: veľkosť: %1 (%2)

en: start: %1
sk: začiatok: %1

en: the destination is smaller than the source partition
sk: cieľový oddiel je menší ako zdrojový

en: unallocated
sk: nevyhradený

en: unformatted
sk: nenaformátovaný

en: unknown
sk: neznámy

en: unrecognized
sk: nerozpoznaná

en: unused
sk: voľných

en: update %1 entry
sk: aktualizovať položku %1

en: update boot sector of %1 file system on %2
sk: aktualizovať zavádzací sektor súborového systému %1 oddielu %2

en: used
sk: použitých

en: using internal algorithm
sk: používa sa vnutorný algoritmus

en: using libparted
sk: používa sa knižnica libparted
