Exo - en to sk translation catalogue (252 entries)

en:        %s [options] --build-list [[name file]...]
sk:        %s [možnosti] --build-list [[názov súboru]...]

en:        exo-open --launch TYPE [PARAMETERs...]
sk:        exo-open --launch TYP [PARAMETRE...]

en:   --build-list      Parse (name, file) pairs
sk:   --build-list      Parsovacie páry (názov, súbor)

en:   --extern          Generate extern symbols
sk:   --extern          Generuje extern symboly

en:   --launch TYPE [PARAMETERs...]       Launch the preferred application of
                                          TYPE with the optional PARAMETERs, where
                                          TYPE is one of the following values.
sk:   --launch TYP [PARAMETRE...]         Spustí uprednostňovanú aplikáciu typu
                                          TYP s voliteľnými PARAMETRAMI, kde
                                          TYP je jedna z hodnôt uvedených nižšie.

en:   --name=identifier C macro/variable name
sk:   --name=identifier Názov premennej alebo makra jazyka C

en:   --output=filename Write generated csource to specified file
sk: --output=filename Zapísať vygenerovaný csource do súboru

en:   --static          Generate static symbols
sk:   --extern          Generuje statické symboly

en:   --strip-comments  Remove comments from XML files
sk:   --strip-comments  Odstráni komentáre zo súborov XML

en:   --strip-content   Remove node contents from XML files
sk:   --strip-content   Odstráni obsah uzlov zo súborov XML

en:   --working-directory DIRECTORY       Default working directory for applications
                                          when using the --launch option.
sk:   --working-directory ADRESÁR       Predvolený pracovný adresár pre aplikácie
                                          pri použití prepínača --launch.

en:   -?, --help                          Print this help message and exit
sk:   -?, --help                          Zobrazí tohto pomocníka a ukončí sa

en:   -V, --version                       Print version information and exit
sk:   -V, --version                       Zobrazí informácie o verzii a ukončí sa

en:   -V, --version     Print version information and exit
sk:   -V, --version     Zobrazí informáciu o verzii a ukončí sa

en:   -h, --help        Print this help message and exit
sk:   -h, --help        Zobrazí tohto pomocníka a ukončí sa

en:   WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
sk:   WebBrowser       - Uprednostňovaný internetový prehliadač.
      MailReader       - Uprednostňovaný e-mailový klient.
      FileManager       - Uprednosťňovaný správca súborov.
      TerminalEmulator - Uprednostňovaný emulátor terminálu.

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
sk: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. Všetky práva vyhradené.
    
    Napísal Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Zostavené s Gtk+-%d.%d.%d, spustené s Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Prosíme, chyby hláste na <%s>.

en: %s comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY,
    You may redistribute copies of %s under the terms of
    the GNU Lesser General Public License which can be found in the
    %s source package.
sk: %s NEPOSKYTUJE ŽIADNU ZÁRUKU,
    Kópie programu %s môžete šíriť pod podmienkami licencie
    the GNU Lesser General Public License, ktorej znenie nájdete
    priložené v zdrojovom balíčku aplikácie %s.

en: Action Icons
sk: Ikony akcií

en: Active
sk: Aktívny

en: Active item border color
sk: Farba okraja aktívnych položiek

en: Active item fill color
sk: Farba výplne aktívnych položiek

en: Active item index
sk: Index aktívnych položiek

en: Active item text color
sk: Farba textu aktívnych položiek

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: All Icons
sk: Všetky ikony

en: Animations
sk: Animácie

en: Application Chooser Button
sk: Tlačidlo pre výber aplikácie

en: Application Icons
sk: Ikony aplikácií

en: Block Device
sk: Blokové zariadenie

en: Browse the file system
sk: Prehliadať systém súborov

en: Browse the file system to choose a custom command.
sk: Prehliadať systém súborov pre výber vlastného príkazu.

en: Browse the web
sk: Prehliadať internet

en: C_omment:
sk: _Komentár:

en: C_reate
sk: _Vytvoriť

en: Caja File Manager
sk: Správca súborov Caja

en: Character Device
sk: Znakové zariadenie

en: Choose Preferred Application
sk: Vyberte si uprednostňovanú aplikáciu

en: Choose a custom File Manager
sk: Vyberte si vlastného správcu súborov

en: Choose a custom Mail Reader
sk: Vyberte si vlastný e-mailový klient

en: Choose a custom Terminal Emulator
sk: Vyberte si vlastný emulátor terminálu

en: Choose a custom Web Browser
sk: Vyberte si vlastný internetový prehliadač

en: Choose filename
sk: Zvoľte názov súboru

en: Clear search field
sk: Vymazať pole pre vyhľadávanie

en: Column Spacing
sk: Šírka stĺpca

en: Column spacing
sk: Rozostup stĺpcov

en: Comm_and:
sk: _Príkaz:

en: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
sk: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. Všetky práva vyhradené.
    
    Napísal Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Create Directory
sk: Vytvoriť adresár

en: Create Launcher
sk: Vytvoriť spúšťač

en: Create Launcher <b>%s</b>
sk: Vytvoriť spúšťač <b>%s</b>

en: Create Link
sk: Vytvoriť odkaz

en: Create a new desktop file in the given directory
sk: Vytvoriť nový súbor plochy v danom priečinku

en: Cursor item border color
sk: Farba okrajov položiek, nad ktorými sa nachádza kurzor

en: Cursor item fill color
sk: Farba výplne položiek, nad ktorými sa nachádza kurzor

en: Cursor item text color
sk: Farba textu položiek, nad ktorými sa nachádza kurzor

en: Customize Toolbar...
sk: Upravenie panela nástrojov...

en: Device Icons
sk: Ikony zariadení

en: Drag an item onto the toolbars above to add it, from the toolbars in the items table to remove it.
sk: Položku pridajte na panel nástrojov pretiahnutím z tabuľky nástrojov. Opačným postupom ju odoberte.

en: Edit Directory
sk: Upraviť adresár

en: Edit Launcher
sk: Upraviť spúšťač

en: Edit Link
sk: Upraviť odkaz

en: Emblems
sk: Emblémy

en: Emoticons
sk: Emotikony

en: Enable Search
sk: Povoliť hľadanie

en: Epiphany Web Browser
sk: Epiphany internetový prehliadač

en: Executable Files
sk: Spustiteľné súbory

en: Failed to create "%s".
sk: Nepodarilo sa vytvoriť "%s".

en: Failed to execute default File Manager
sk: Nepodarilo sa spustiť predvolený správca súborov

en: Failed to execute default Mail Reader
sk: Nepodarilo sa spustiť predvolený e-mailový klient

en: Failed to execute default Terminal Emulator
sk: Nepodarilo sa spustiť predvolený emulátor terminálu

en: Failed to execute default Web Browser
sk: Nepodarilo sa spustiť predvolený internetový prehliadač

en: Failed to launch preferred application for category "%s".
sk: Nepodarilo sa spustiť uprednostňovanú aplikáciu pre kategóriu "%s".

en: Failed to load contents from "%s": %s
sk: Nepodarilo sa načítať obsah z "%s": %s

en: Failed to load image "%s": Unknown reason, probably a corrupt image file
sk: Nepodarilo sa načítať obrázok "%s": Neznámy dôvod, pravdepodobne je súbor s obrázkom poškodený.

en: Failed to open "%s".
sk: Nepodarilo sa otvoriť "%s".

en: Failed to open %s for writing
sk: Nepodarilo sa otvoriť %s pre zápis

en: Failed to open URI "%s".
sk: Nepodarilo sa otvoriť URI "%s".

en: Failed to open display
sk: Nepodarilo sa otvoriť displej

en: Failed to open file "%s": %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor "%s": %s

en: Failed to parse contents of "%s": %s
sk: Nepodarilo sa spracovať súbor "%s": %s

en: Failed to read file "%s": %s
sk: Nepodarilo sa prečítať súbor "%s": %s

en: Failed to save "%s".
sk: Nepodarilo sa uložiť "%s".

en: Failed to set default File Manager
sk: Nepodarilo sa nastaviť predvolený správca súborov

en: Failed to set default Mail Reader
sk: Nepodarilo sa nastaviť predvolený e-mailový klient

en: Failed to set default Terminal Emulator
sk: Nepodarilo sa nastaviť predvolený emulátor terminálu

en: Failed to set default Web Browser
sk: Nepodarilo sa nastaviť predvolený internetový prehliadač

en: File "%s" has no type key
sk: Súbor "%s" nemá žiadny kľúč typu

en: File Manager
sk: Správca súborov

en: File Type Icons
sk: Ikony typov súborov

en: File location is not a regular file or directory
sk: Umiestnenie súboru nie je platným súborom alebo adresárom

en: Folder
sk: Priečinok

en: Follow state
sk: Nasledovať stav

en: GIcon
sk: Ikona typu GIcon

en: GNOME Terminal
sk: GNOME Terminál

en: Galeon Web Browser
sk: Galeon internetový prehliadač

en: Homogeneous
sk: Homogénne

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
sk: Ako sú text a ikony každej položky navzájom relatívne umiestnené

en: Icon
sk: Ikona

en: Icon Bar Model
sk: Model ikonového pohľadu

en: Icon View Model
sk: Model ikonového pohľadu

en: Icon column
sk: Stĺpec ikony

en: If you don't specify the --launch option, exo-open will open all specified
    URLs with their preferred URL handlers. Else, if you specify the --launch
    option, you can select which preferred application you want to run, and
    pass additional parameters to the application (i.e. for TerminalEmulator
    you can pass the command line that should be run in the terminal).
sk: Ak nezadáte možnosť prepínača --launch, exo-open otvorí všetky špecifikované
    URL adresy aplikáciou zvolenou podľa tvaru adresy URL. Ak však zadáte možnosť --launch,
    budete môcť vybrať, ktorú aplikáciu chcete spustiť a zadať dodatočné parametre
    pre aplikácie (napr. pre TerminalEmulator môžete zadať príkaz, ktorý sa vykoná v
    novom okne terminálu).

en: Image Files
sk: Súbory obrázkov

en: Invalid helper type "%s"
sk: Neplatný typ pomocníka "%s"

en: Konqueror Web Browser
sk: Konqueror internetový prehliadač

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
sk: Spustiť predvoleného pomocníka typu TYP s voliteľným PARAMETRom, kde TYP môže nadobúdať jednu z nasledujúcich hodnôt.

en: Launching desktop files is not supported when %s is compiled without GIO-Unix features.
sk: Spúšťanie súborov plochy nie je podporované ak je %s skompilovaný bez funkcií GIO-Unix.

en: Layout mode
sk: Režim rozloženia

en: Links Text Browser
sk: Links textový prehliadač

en: Location Icons
sk: Ikony umiestnení

en: Lynx Text Browser
sk: Lynx textový prehliadač

en: Mail Reader
sk: E-mailový klient

en: Margin
sk: Okraj

en: Markup column
sk: Označiť stĺpec

en: Menu Icons
sk: Ikony ponuky

en: Model column to search through when searching through item
sk: Model stĺpca pre vyhľadávanie pri hľadaní v položke

en: Model column used to retrieve the absolute path of an image file to render
sk: Modelový stĺpec použitý na získanie absolútnej cesty k súboru vykresleného obrázka

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
sk: Stĺpec modelu používaný pre získanie pixbufu ikony z

en: Model column used to retrieve the text from
sk: Stĺpec modelu používaný pre získanie textu z

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
sk: Stĺpec modelu používaný pre získanie textu, ak sa používajú značky Pango

en: Model for the icon bar
sk: Model pre ikonový pohľad

en: No application selected
sk: Nebola vybraná žiadna aplikácia

en: No command specified
sk: Nebol zadaný žiadny príkaz

en: No file selected
sk: Nie je vybraný žiadny súbor

en: No file/folder specified
sk: Nebol zadaný žiadny súbor alebo priečinok

en: No helper defined for "%s".
sk: Žiaden pomocník pre "%s"

en: No icon
sk: Žiadna ikona

en: Number of columns
sk: Počet stĺpcov

en: Number of columns to display
sk: Počet stĺpcov pre zobrazenie

en: Open the Preferred Applications
    configuration dialog
sk: Otvoriť dialógové okno
    Uprednostňované aplikácie

en: Opera Browser
sk: Opera

en: Options:
sk: Možnosti:

en: Orientation
sk: Orientácia

en: PCMan File Manager
sk: PCMan správca súborov

en: Perl Scripts
sk: Skripty jazyka Perl

en: Pixbuf column
sk: Stĺpec pixbuf

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
sk: Vyberte si prosím svoj uprednostňovaný
    správca súborov a kliknite na tlačidlo OK.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
sk: Vyberte si prosím svoj uprednostňovaný
    e-mailový klient a kliknite na tlačidlo OK.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
sk: Vyberte si prosím svoj uprednostňovaný
    emulátor terminálu a kliknite na tlačidlo OK.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
sk: Vyberte si prosím svoj uprednostňovaný
    internetový prehliadač a kliknite na tlačidlo OK.

en: Please report bugs to <%s>.
sk: Prosíme, hláste chyby na <%s>.

en: Preferred Applications
sk: Uprednostňované aplikácie

en: Preferred Applications (Web Browser, Mail Reader and Terminal Emulator)
sk: Uprednostňované aplikácie (internetový prehliadač, e-mailový klient a emulátor terminálu)

en: Preset URL when creating a link
sk: Prednastavená adresa URL pri vytváraní odkazu

en: Preset command when creating a launcher
sk: Prednastavený príkaz pri vytváraní spúšťača

en: Preset comment when creating a desktop file
sk: Prednastavený komentár pri vytváraní súboru plochy

en: Preset icon when creating a desktop file
sk: Prednastavená ikona pri vytváraní súboru plochy

en: Preset name when creating a desktop file
sk: Prednastavený názov pri vytváraní súboru plochy

en: Press left mouse button to change the selected application.
sk: Stlačte ľavé tlačidlo myši pre zmenu vybranej aplikácie.

en: Preview
sk: Náhľad

en: Print version information and exit
sk: Zobrazí informácie o verzii a ukončí sa

en: Python Scripts
sk: Skripty jazyka Python

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
sk: Dotázať sa predvoleného pomocníka typu TYP, kde TYP môže nadobúdať jednu z nasledujúcich hodnôt.

en: Read your email
sk: Prečítať poštu

en: Render differently based on the selection state.
sk: Vykresľovať odlišne podľa stavu výberu.

en: Reorderable
sk: Preusporiadateľné

en: Restart command
sk: Reštartovať príkaz

en: Rodent File Manager
sk: Správca súborov Rodent

en: Row Spacing
sk: Výška riadka

en: Row spacing
sk: Rozostup riadkov

en: Ruby Scripts
sk: Skripty jazyka Ruby

en: Run in _terminal
sk: Spustiť v _termináli

en: SOCKET ID
sk: SOKET ID

en: Search Column
sk: Stĺpec hľadania

en: Select _icon from:
sk: Vybrať _ikonu z:

en: Select a working directory
sk: Vyberte pracovný adresár

en: Select an Application
sk: Vyberte si aplikáciu

en: Select an icon
sk: Vyberte ikonu

en: Select application
sk: Vyberte aplikáciu

en: Select default applications for various services
sk: Vyberte predvolenú aplikáciu pre rôzne služby

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
sk: Zvoľte túto voľbu pre povolenie oznámenia pri spustení, ak je príkaz spustený zo správcu súborov alebo z hlavnej ponuky. Nie každá aplikácia podporuje oznámenie pri štarte.

en: Select this option to run the command in a terminal window.
sk: Zvoľte túto možnosť pre spustenie príkazu v okne terminálu.

en: Selection mode
sk: Režim výberu

en: Separator
sk: Oddeľovač

en: Session restart command
sk: Príkaz na znovu spustenia sedenia

en: Settings manager socket
sk: Soket správcu nastavenia

en: Shell Scripts
sk: Shellové skripty

en: Single Click
sk: Jednoduché kliknutie

en: Single Click Timeout
sk: Vypršanie limitu pre jednoduché kliknutie

en: Socket
sk: Soket

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
sk: Priestor vložený na okraje ikonového zobrazenia

en: Space which is inserted between cells of an item
sk: Priestor medzi bunkami položiek

en: Space which is inserted between grid column
sk: Priestor, ktorý sa vkladá medzi mriežku stĺpcov

en: Space which is inserted between grid rows
sk: Priestor, ktorý sa vkladá medzi mriežku riadkov

en: Spacing
sk: Rozostupy

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
sk: Spresnite aplikáciu, ktorú chcete použiť
    ako predvoleného správcu súborov v Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
sk: Spresnite aplikáciu, ktorú chcete použiť
    ako predvolený e-mailový klient v Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
sk: Spresnite aplikáciu, ktorú chcete použiť
    ako predvolený emulátor terminálu v Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
sk: Spresnite aplikáciu, ktorú chcete použiť
    ako predvolený internetový prehliadač v Xfce:

en: Status Icons
sk: Ikony stavov

en: Stock Icons
sk: Základné ikony

en: TYPE [PARAMETER]
sk: TYP [PARAMETER]

en: Terminal Emulator
sk: Emulátor terminálu

en: Text column
sk: Textový stĺpec

en: Text for I_mportant Icons
sk: Text pri _dôležitých ikonách

en: Text for _All Icons
sk: Text pri _všetkých ikonách

en: The GIcon to render.
sk: Ikona GIcon pre vykresľovanie

en: The amount of space between two consecutive columns
sk: Priestor medzi dvoma po sebe nasledujúcimi stĺpcami

en: The amount of space between two consecutive rows
sk: Priestor medzi dvoma po sebe nasledujúcimi riadkami

en: The amount of time after which the item under the mouse cursor will be selected automatically in single click mode
sk: Doba, po ktorej pod kurzorom myši v režime jednoduchého kliknutia sa označí sama

en: The file "%s" contains no data
sk: Súbor "%s" neobsahuje žiadne dáta

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
sk: Pre príkazy --launch a --query sú podporované tieto TYPy:
    
    WebBrowser - Preferovaný internetový prehliadač.
    MailReader - Preferovaná čítačka e-mailov.
    FileManager - Preferovaný správca súborov.
    TerminalEmulator - Preferovaný emulátor terminálu.

en: The following TYPEs are supported for the --launch command:
sk: Pri použití prepínača --launch sú podporované nasledujúce typy:

en: The icon to render.
sk: Ikona určená pre vykresľovanie

en: The layout mode
sk: Režim rozloženia

en: The model for the icon view
sk: Model pre ikonový pohľad

en: The orientation of the iconbar
sk: Orientácia panela ikon.

en: The selection mode
sk: Režim výberu

en: The size of the icon to render in pixels.
sk: Veľkosť vykreslenej ikony v pixloch.

en: The width used for each item
sk: Šírka použitá pre každú položku

en: Toolbar _Style
sk: Štýl panela _nástrojov

en: Type '%s --help' for usage.
sk: Informácie o použití získate príkazom '%s --help'.

en: Type of desktop file to create (Application or Link)
sk: Typ vytváraného súboru pracovnej plochy (aplikácia alebo odkaz)

en: Unable to detect the URI-scheme of "%s".
sk: Nemožno nájsť schému URI "%s".

en: Uncategorized Icons
sk: Nezaradené ikony

en: Unsupported desktop file type "%s"
sk: Nepodporovaný typ súboru plochy "%s"

en: Usage: %s [options] [file]
sk: Použitie: %s [možnosti] [súbor]

en: Usage: exo-open [URLs...]
sk: Použitie: exo-open [AdresyURL...]

en: Use _startup notification
sk: Použiť oznámenie pri _spustení

en: Use a custom application which is not included in the above list.
sk: Použiť vlastnú aplikáciu, ktorá nie je uvedená v zozname vyššie.

en: Use the command line
sk: Použiť príkazový riadok

en: View allows user to search through columns interactively
sk: Pohľad umožní užívateľovi interaktívne hľadať v stĺpcoch

en: View is reorderable
sk: Pohľad je preusporiadaný

en: Web Browser
sk: Internetový prehliadač

en: Whether the children should be all the same size
sk: Či majú potomkovia rovnakú veľkosť

en: Whether the items in the view can be activated with single clicks
sk: Či môžu byť zobrazené položky aktivované jednoduchým kliknutím

en: Width for each item
sk: Šírka pre každú položku

en: Window group
sk: Skupina okien

en: Window group leader
sk: Vedúca skupina okien

en: Working _Directory:
sk: Pracovný a_dresár:

en: X Terminal
sk: X Terminál

en: Xfce Terminal
sk: Terminál Xfce

en: Xfe File Manager
sk: Správca súborov Xfe

en: [FILE|FOLDER]
sk: [SÚBOR|PRIEČINOK]

en: _Add a new toolbar
sk: _Pridať nový panel nástrojov

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Close
sk: _Zatvoriť

en: _Desktop Default
sk: Predvolená _pracovná plocha

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Icon:
sk: _Ikona

en: _Icons only
sk: Iba _ikony

en: _Name:
sk: _Názov:

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: _Other...
sk: _Ostatné...

en: _Remove Toolbar
sk: _Odobrať panel nástrojov

en: _Save
sk: _Uložiť

en: _Search icon:
sk: Náj_sť ikonu:

en: _Text only
sk: Iba _text

en: _URL:
sk: _Adresa URL:

en: _Utilities
sk: _Nástroje

en: size
sk: veľkosť
