Xfce4-session - en to nb translation catalogue (205 entries)

en: (Unknown program)
nb: (Ukjent program)

en: (Unknown)
nb: (Ukjent)

en: <b>Author:</b>
nb: <b>Forfatter:</b>

en: <b>Compatibility</b>
nb: <b>Samspill</b>

en: <b>Description:</b>
nb: <b>Beskrivelse:</b>

en: <b>Homepage:</b>
nb: <b>Hjemmeside:</b>

en: <b>Information</b>
nb: <b>Informasjon</b>

en: <b>Logout Settings</b>
nb: <b>Utloggingsinnstillinger</b>

en: <b>Security</b>
nb: <b>Sikkerhet</b>

en: <b>Session Chooser</b>
nb: <b>Øktvelger</b>

en: <b>Shutdown</b>
nb: <b>Avslutt</b>

en: <b>Version:</b>
nb: <b>Versjon:</b>

en: Ad_vanced
nb: A_vansert

en: Add application
nb: Legg til program

en: All Xfce cache files could not be cleared
nb: Kunne ikke slette alle hurtilager-filer for Xfce

en: All files
nb: Alle filer

en: Always
nb: Alltid

en: Always save the session when logging out
nb: Alltid lagre økten ved utlogging

en: An error occurred
nb: Det oppstod en feil

en: App_lication Autostart
nb: Autokjøring av App_likasjoner

en: Are you sure you want to empty the session cache?
nb: Er du sikker på at du vil tømme økt-historikkens hurtiglager?

en: Are you sure you want to remove "%s"
nb: Er du sikker på at du vil fjerne «%s»

en: Are you sure you want to terminate "%s"?
nb: Er du sikker på at du vil avslutte «%s»?

en: Automatically save session on logo_ut
nb: Lagre økt automatisk ved ut_logging

en: Background color:
nb: Bakgrunnsfarge:

en: Balou Splash Engine
nb: Balou velkomstbilde motor

en: Balou theme
nb: Balou tema

en: Below is the list of applications that will be started automatically when you login to your Xfce desktop, in addition to the applications that were saved when you logged out last time. Cursive applications belong to another desktop environment, but you can still enable them if you want.
nb: Når du logger inn vil programmer opplistet nedenfor autostartes, så vell som program lagret ved forrige utlogging. Kursiverte opplistinger, tilhørende andre skrivebordsmiljø, kan skrus på ved ønske.

en: Can only terminate clients when in the idle state
nb: Kan bare terminere klienter som er inaktive

en: Cancel the login attempt and return to the login screen.
nb: Avbryt innloggingsforsøket og returner til innloggingsbildet.

en: Choose a name for the new session:
nb: Velg et navn for den nye økten

en: Choose image...
nb: Velg bilde ...

en: Choose session
nb: Velg økt

en: Choose session name
nb: Velg øktnavn

en: Choose the session you want to restore. You can simply double-click the session name to restore it.
nb: Velg økten du ønsker å gjenopprette. Du kan dobbeltklikke øktnavnet for å gjenopprette økten.

en: Choose theme file to install...
nb: Velg temafil som skal installeres ...

en: Choose theme filename...
nb: Velg tema filnavn ...

en: Clear save_d sessions
nb: Glem lagrede økter

en: Clear sessions
nb: Tøm økter

en: Colors
nb: Farger

en: Command:
nb: Kommando:

en: Con_figure
nb: _Innstillinger

en: Configure Balou...
nb: Balou innstillinger ...

en: Configure Simple...
nb: Enkelt oppsett ...

en: Continue anyway
nb: Fortsett allikevel

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent Xfce from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts on your system.
nb: Klarte ikke å slå opp internettadressen for %s.
    Dette hindrer Xfce fra å fungere korrekt.
    Det kan være mulig å rette dette ved å legge til
    %s til filen /etc/hosts i filsystemet ditt.

en: Create a new session.
nb: Lag ny økt

en: Customize desktop startup and splash screen
nb: Tilpass skrivebordsoppstart og velkomstbilde

en: Demonstrates the selected splash screen
nb: Demonstrerer det valgte velkomstbildet

en: Description:
nb: Beskrivelse:

en: Disable binding to TCP ports
nb: Ikke bind til TCP porter

en: Display the session chooser every time Xfce starts
nb: Vis øktvelgeren hver gang Xfce startes

en: Edit application
nb: Rediger applikasjon

en: Either the password you entered is invalid, or the system administrator disallows shutting down this computer with your user account.
nb: Du har enten angitt feil passord, eller systemadministratoren tillater ikke å skru av maskinen fra din brukerkonto.

en: Empty the session cache
nb: Tøm øktas hurtiglager

en: Error receiving response from shutdown helper: %s
nb: Feil ved mottak av respons fra avslutningshjelper: %s

en: Error sending command to shutdown helper: %s
nb: Feil ved sending av kommando til avslutingshjelper: %s

en: Failed adding "%s"
nb: Klarte ikke legge til «%s»

en: Failed to create file %s
nb: Klarte ikke å opprette filen %s

en: Failed to edit item
nb: Klarte ikke redigere element

en: Failed to edit item "%s"
nb: Klarte ikke redigere element «%s»

en: Failed to hibernate session
nb: Klarte ikke å gå til dvalemodus

en: Failed to open %s for reading
nb: Klarte ikke åpne %s for lesing

en: Failed to open %s for writing
nb: Klarte ikke å åpne %s for skriving

en: Failed to remove item
nb: Klarte ikke å fjerne element

en: Failed to suspend session
nb: Klarte ikke å gå til hvilemodus

en: Failed to toggle item
nb: Klarte ikke endre element av/på

en: Failed to unlink %s: %s
nb: Klarte ikke å kople fra %s: %s

en: Failed to write file %s
nb: Klarte ikke å skrive filen %s

en: Font
nb: Skrift

en: Halt without displaying the logout dialog
nb: Avslutt uten å vise utloggingsbildet

en: Hibernate without displaying the logout dialog
nb: Dvalemodus uten å vise utloggingsbildet

en: If running
nb: Hvis kjører

en: Image
nb: Bilde

en: Images
nb: Bilder

en: Immediately
nb: Umiddelbart

en: Last accessed: %s
nb: Sist åpnet: %s

en: Launch GN_OME services on startup
nb: Start GN_OME tjenester ved oppstart

en: Launch _KDE services on startup
nb: Start _KDE tjenester ved oppstart

en: Launch screensaver and locker program
nb: Kjør skjermsparer og skjermlås

en: Loading desktop settings
nb: Laster inn skrivebordsinnstillinger

en: Loading session data
nb: Laster inn øktdata

en: Lock screen be_fore sleep
nb: Lås skjerm f_ør dvalgang

en: Log Out
nb: Logg ut

en: Log out
nb: Logg ut

en: Log out %s
nb: Logg ut %s

en: Log out of the Xfce Desktop
nb: Logg ut fra Xfce Skrivebordet

en: Log out quickly; don't save the session
nb: Logg ut raskt, ikke lagre økten

en: Log out without displaying the logout dialog
nb: Logg ut uten å vise utloggingsbildet

en: Manage _remote applications
nb: Håndtere _eksterne programmer

en: Manage remote applications over the network (this may be a security risk)
nb: Håntere eksterne programmer over nettverket (dette kan være en sikkerhetsrisiko)

en: Mice
nb: Mus

en: Mice Splash Engine
nb: Mus velkomstbilde motor

en: Name:
nb: Navn:

en: Never
nb: Aldri

en: New session
nb: Ny økt

en: No description given
nb: Ingen beskrivelse gitt

en: None
nb: Ingen

en: Opens the configuration panel for the selected splash screen
nb: Åpner innstillingsbilde for valgt velkomstbilde.

en: PID
nb: Pid

en: Performing Autostart...
nb: Kjører autostart...

en: Please check that the file is a valid splash theme archive.
nb: Kontroller at filen er et gyldig velkomstbildearkiv.

en: Please enter your password
nb: Skriv inn passord

en: Please report bugs to <%s>.
nb: Rapporter feil til <%s>.

en: Print version information and exit
nb: Skriv ut versjonsinformasjon og avslutt

en: Priority
nb: Prioritet

en: Pro_mpt on logout
nb: Sp_ør ved utlogging

en: Prompt for confirmation when logging out
nb: Spør om bekreftelse ved utlogging

en: Quit the program, and remove it from the session
nb: Avslutt programmet og fjern det fra økten

en: Reboot without displaying the logout dialog
nb: Omstart uten å vise utloggingsbildet

en: Received error while trying to log out
nb: Mottok en feil under forsøk på å logge ut

en: Restart Style
nb: Omstartstrategi

en: Run xflock4 before suspending or hibernating the system
nb: Kjør xflock4 før hvile- eller dvale -modus igangsettes

en: SOCKET ID
nb: SOKKEL-ID

en: S_plash
nb: Velkomst_bilde

en: Save Sess_ion
nb: Lagre ø_kt

en: Saving Session
nb: Lagrer økt

en: Screensaver
nb: Skjermsparer

en: Select a command
nb: Velg en kommando

en: Sessio_n
nb: Øk_t

en: Session Manager Error
nb: Øktbehandler feil

en: Session Save Error
nb: Økt lagringsfeil

en: Session and Startup
nb: Økt og oppstart

en: Session manager must be in idle state when requesting a checkpoint
nb: Øktbehandler må være inaktiv ved etterspørring av sjekkpunkt

en: Session manager must be in idle state when requesting a shutdown
nb: Øktb ahandler må være inaktiv ved avslutting

en: Settings manager socket
nb: Innstillingsbehandler sokkel

en: Shut _Down
nb: _Avslutt

en: Shutdown Failed
nb: Avslutning feilet

en: Shutdown command failed
nb: Avslutningskommando feilet

en: Shutdown is blocked by the kiosk settings
nb: Avstengning er blokkert av kiosk-innstillingene

en: Simple
nb: Enkel

en: Simple Splash Engine
nb: Enkel velkomstbilde motor

en: Start GNOME services, such as gnome-keyring
nb: Start GNOME-tjenester, slik som gnome-nøkkelring

en: Start KDE services, such as kdeinit
nb: Start KDE-tjenester, slik som kdeinit

en: Starting %s
nb: Starter %s

en: Starting Assistive Technologies
nb: Starter hjelpemidler

en: Starting KDE services
nb: Starter KDE tjenester

en: Starting The Gimp
nb: Starter The Gimp

en: Starting The Gnome Keyring Daemon
nb: Starter Gnome nøkkelring prosess

en: Starting the Beep Media Player
nb: Starter Beep Media Player

en: Starting the Desktop Manager
nb: Starter skrivebordsbehandling

en: Starting the Gnome Terminal Emulator
nb: Starter Gnome terminalemulering

en: Starting the KDE Advanced Text Editor
nb: Starter KDE avansert tekstbehandler

en: Starting the KDE Clipboard Manager
nb: Starter KDE utklippstavle

en: Starting the KDE Mail Reader
nb: Starter KDE epostleser

en: Starting the KDE News Reader
nb: Starter KDE news-leser

en: Starting the KDE Terminal Emulator
nb: Starter KDE terminalemulator

en: Starting the Konqueror
nb: Starter KDE Konqueror

en: Starting the Panel
nb: Starter panelet

en: Starting the Session Management Proxy
nb: Starter øktbehandler mellomtjener

en: Starting the Taskbar
nb: Starter oppgavelinjen

en: Starting the VI Improved Editor
nb: Starter VI Improved tekstbehandler

en: Starting the Volume Controller
nb: Starter volumkontroll

en: Starting the Window Manager
nb: Starter vindusbehandler

en: Starting the X Multimedia System
nb: Starter X multimedia system

en: Starting the X Terminal Emulator
nb: Starter X terminalemulator

en: Starting the X-Chat IRC Client
nb: Starter X-Chat irc klient

en: Sus_pend
nb: Hvile_modus

en: Suspend without displaying the logout dialog
nb: Hvilemodus uten å vise utloggingsbildet

en: Terminate Program
nb: Avslutte program

en: Text color:
nb: Tekstfarge:

en: The Xfce development team. All rights reserved.
nb: Xfce Utviklingsteam. Alle rettigheter reservert.

en: The application will lose any unsaved state and will not be restarted in your next session.
nb: Programmet vil miste all ulagret informasjon og vil ikke bli omstartet den neste økten.

en: The client doesn't have any properties set yet
nb: Klienten har ikke noen egenskaper satt ennå

en: The list of applications in the failsafe session is empty.
nb: Listen over programmer i den feilsikre økten er tom.

en: The location and the format of the autostart directory has changed.
    The new location is
    
      %s
    
    where you can place .desktop files to, that describe the applications
    to start when you login to your Xfce desktop. The files in your old
    autostart directory have been successfully migrated to the new
    location.
    You should delete this directory now.
nb: Plasseringen og formatet for mappen autostart er endret.
    Ny plassering er
    
      %s
    
    hvor du kan plassere .desktop filer, som beskriver programmene
    som startes når du logger inn i Xfce miljøet. Filene i din gamle 
    autostart mappe har blitt vellykket flyttet til ny plassering.
    Du burde slette denne katalogen nå.

en: The saved states of your applications will not be restored during your next login.
nb: Lagrede programtilstander vil ikke bli gjenopprettet ved neste innlogging.

en: The specified failsafe session ("%s") is not marked as a failsafe session.
nb: Den spesifiserte feilsikre økten («%s») er ikke markert som en feilsikker økt.

en: Theme File Error
nb: Velkomstbildetema filfeil

en: These applications are a part of the currently-running session, and can be saved when you log out.  Changes below will only take effect when the session is saved.
nb: Disse programmene er del av den gjeldende økten og kan lagres ved utlogging. Endringer nedenfor vil kun gjøres gjeldende når økten lagres.

en: This will permanently remove the application from the list of automatically started applications
nb: Dette vil permanent fjerne applikasjonen fra listen over automatisk startede applikasjoner

en: Try again
nb: Prøv på nytt

en: Type '%s --help' for usage.
nb: Skriv '%s --help' for hjelp

en: Unable to contact D-Bus session bus
nb: Nådde ikke D-Bus økt buss

en: Unable to contact settings server
nb: Klarte ikke kontakte innstillingstjener

en: Unable to create user interface from embedded definition data
nb: Klarte ikke opprette brukergrensesnitt fra vedlagte definisjonsdata

en: Unable to determine failsafe session name.  Possible causes: xfconfd isn't running (D-Bus setup problem); environment variable $XDG_CONFIG_DIRS is set incorrectly (must include "%s"), or xfce4-session is installed incorrectly.
nb: Klarte ikke å avgjøre feilsikkert øktnavn. Mulige årsaker: «xfconfd» kjører ikke (D-Bus oppsett problem); miljøvariabel «$XDG_CONFIG_DIRS» er satt feil (må inkludere «%s») eller «xfce-session» er feil installert.

en: Unable to install splash theme from file "%s"
nb: Klarte ikke å installere velkomstbildetema fra filen %s

en: Unable to load a failsafe session
nb: Klarte ikke å laste en feilsikker økt

en: Unable to remove splash theme "%s" from directory %s.
nb: Klarte ikke å fjerne velkomstbildetemaet «%s» fra mappen %s

en: Unable to save the session
nb: Klarte ikke å lagre økten

en: Unable to terminate program.
nb: Klarte ikke å avslutte program

en: Unknown error
nb: (Ukjent feil)

en: Unknown shutdown method %d
nb: Ukjent avslutningsmetode %d

en: Use custom image
nb: Bruk selvvalgt bilde

en: Use this session to run Xfce as your desktop environment
nb: Kjør Xfce som skrivebordsmiljø denne økta.

en: Verifying DNS settings
nb: Kontrollerer DNS innstillinger

en: Version information
nb: Versjonsinformasjon

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>
nb: Skrevet av Benedikt Meurer <benny@xfce.org>

en: Xfce Session
nb: Xfce-økt

en: You might need to delete some files manually in "%s".
nb: Kan hende du må slette noen filer manuelt i "%s".

en: Your session is being saved.  If you do not wish to wait, you may close this window.
nb: Økten din lagres. Hvis du ikke ønsker å vente kan du lukke dette vinduet.

en: _Display chooser on login
nb: _Vis velger ved innlogging

en: _Export theme
nb: _Eksporter tema

en: _General
nb: _Generelt

en: _Hibernate
nb: _Dvalemodus

en: _Install new theme
nb: _Installer nytt tema

en: _Log Out
nb: _Logg ut

en: _Proceed
nb: _Fortsett

en: _Quit Program
nb: _Avslutt program

en: _Remove theme
nb: _Fjern tema

en: _Restart
nb: _Start på nytt

en: _Save session for future logins
nb: _Lagre økt for fremtidige innlogginger

en: and Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.
nb: og Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.

en: label
nb: Etikett
