openconnect - en to eu translation catalogue (491 entries)

en: 
    Certificate from VPN server "%s" failed verification.
    Reason: %s
eu: 
    Huts egin du '%s' VPN zerbitzariaren ziurtagiria egiaztatzean.
    Zergatia: %s

en: (NOTE: libproxy disabled in this build)
eu: (OHARRA: 'libproxy' desgaituta bertsio honetan)

en: (NOTE: libstoken (RSA SecurID) disabled in this build)
eu: (Oharra: 'libstoken' (RSA SecurID) desgaituta bertsio honetan)

en: (script)
eu: (script-a)

en: <elided>
eu: <saihestuta>

en: <error>
eu: <errorea>

en: Add key from TPM failed
eu: Huts egin du TPMtik gakoa gehitzean

en: Adding supporting CA '%s'
eu: '%s' ZE euskarria gehitzen

en: All fields are required; try again.
eu: Eremu guztiak beharrezkoak dira. Saiatu berriro.

en: Allocating new path for relative redirect failed: %s
eu: Huts egin du birbideraketa erlatiboaren bide-izen berria esleitzean: %s

en: Allocation failure for string from stdin
eu: Huts egin du katea sarrera estandarretik esleitzean

en: Allocation for vpnc-script path failed
eu: Huts egin du vpnc-script bide-izenaren esleipenak

en: Allocation of deflate buffer failed
eu: Huts egin du bufferraren hustuketa esleitzean

en: Asked for password but '--no-passwd' set
eu: Pasahitza eskatu da baina '--no-passwd' ezarri da

en: Attempt new DTLS connection
eu: DTLS konexio berriaren saiakera

en: Attempting to connect to proxy %s%s%s:%s
eu: '%s%s%s:%s' proxy-arekin konektatzen saiatzen

en: Attempting to connect to server %s%s%s:%s
eu: '%s%s%s:%s' zerbitzariarekin konektatzen saiatzen

en: Auth choice "%s" matches multiple options
eu: Autentifikazioaren '%s' aukera hainbat aukerekin bat dator

en: Auth choice "%s" not available
eu: Autentifikazioaren '%s' aukera ez dago erabilgarri

en: Authenticate only and print login info
eu: Autentifikatu soilik eta erakutsi saio-hasieraren informazioa

en: Built against SSL library with no Cisco DTLS support
eu: SSL liburutegiarekin eraikita, Cisco-ren DTLS euskarririk gabe.

en: CSTP Dead Peer Detection detected dead peer!
eu: CSTPren DPDak hildako parekoa atzeman du

en: CSTP connected. DPD %d, Keepalive %d
eu: CSTP konektatuta. %d DPD, %d Keepalive

en: CSTP rekey due
eu: CSTP gakoa birnegoziatzeko zain

en: Caller paused the connection
eu: Deitzaileak konexioa pausatu du

en: Can't load TPM engine.
eu: Ezin da TPM motorra kargatu.

en: Can't open %s: %s
eu: Ezin da '%s' ireki: %s

en: Can't open ~/.stokenrc file
eu: Ezin da ~/.stokenrc fitxategia ireki

en: Can't plumb %s for IPv%d: %s
eu: Ezin da IPv%2$d-ren '%1$s' zundatu: %3$s

en: Can't push IP
eu: Ezin da IPa bultzatu

en: Can't set ifname
eu: Ezin da ifname ezarri

en: Cannot determine PEM encryption type
eu: Ezin da PEM enkriptatze mota zehaztu

en: Cannot follow redirection to non-https URL '%s'
eu: Ezin da https ez den '%s' URLaren birbideraketara jarraipenik egin

en: Cannot handle form method='%s', action='%s'
eu: Ezin da inprimakiaren metodoa='%s', ekintza='%s' kudeatu

en: Cannot open '%s': %s
eu: Ezin da '%s' ireki: %s

en: Cannot open config file '%s': %s
eu: Ezin da '%s' konfigurazio-fitxategia ireki: %s

en: Cannot process this executable path "%s"
eu: Ezin da '%s' bide-izen exekutagarria prozesatu

en: Cannot receive HTTP 1.0 body without closing connection
eu: Ezin da HTTP 1.0-ren gorputza eskuratu konexioa itxi gabe

en: Cannot use 'config' option inside config file
eu: Ezin da 'config' aukera erabili konfigurazio-fitxategi barruan

en: Cert file for server verification
eu: Ziurtagiriaren fitxategia zerbitzaria egiaztatzeko

en: Certificate has GEN_IPADD altname with bogus length %d
eu: Ziurtagiriak ordezko GEN_IPADD izena du okerreko %d luzerarekin

en: Choose authentication login selection
eu: Aukeratu autentifikazioaren saio-hasieraren hautapena

en: Client certificate expires soon at
eu: Bezeroaren ziurtagiria iraungitze-data laster:

en: Client certificate has expired at
eu: Bezeroaren ziurtagiria iraungituta:

en: Compressed packet received in !deflate mode
eu: Konprimitutako paketea !hustu (!deflate) moduan jasota

en: Compression setup failed
eu: Huts egin du konpresioa konfiguratzean

en: Connected to HTTPS on %s
eu: HTTPSra konektatuta '%s'(e)n

en: Connection retry timeout in seconds
eu: Berriro konektatzeko saiakeraren denbora (segundotan)

en: Continue in background after startup
eu: Jarraitu atzeko planoan abiatu ondoren

en: Continuing in background; pid %d
eu: Atzeko planoan jarraitzen du: %d PIDa

en: Cookie is no longer valid, ending session
eu: Cookie-a ez da gehiago baliozkoa izango, saioa amaitzen

en: Could not extract expiration time of certificate
eu: Ezin izan da ziurtagiritik iraungitze-data erauzi

en: Could not initialise MD5 hash: %s
eu: Ezin izan da MD5 hash-a hasieratu: %s

en: Could not open /dev/tun for plumbing
eu: Ezin izan da /dev/tun ireki zundatzeko

en: Creating SSL connection failed
eu: Huts egin du SSL konexioa sortzean

en: DTLS Dead Peer Detection detected dead peer!
eu: DTLSren DPDak hildako parekoa atzeman du

en: DTLS Rehandshake failed; reconnecting.
eu: Huts egin du DTLS berriro negoziatzean. Birkonektatzen.

en: DTLS connection attempted with an existing fd
eu: DTLS konexioaren saiakera existitzen den deskriptore batekin

en: DTLS got write error %d. Falling back to SSL
eu: DTLSek idazketaren %d errorea jaso du. SSLra itzultzen

en: DTLS got write error: %s. Falling back to SSL
eu: DTLSek idazketaren errorea jaso du: %s. SSLra itzultzen

en: DTLS handshake failed: %d
eu: Huts egin du DTLS negoziatzean: %d

en: DTLS handshake failed: %s
eu: Huts egin du DTLS negoziatzean: %s

en: DTLS handshake timed out
eu: DTLS negoziazioaren denbora iraungituta

en: DTLS initialised. DPD %d, Keepalive %d
eu: DTLS hasieratuta. %d DPD, %d Keepalive

en: DTLS option %s : %s
eu: DTLSren '%s : %s'  aukera

en: DTLS rekey due
eu: DTLSren gakoa birnegoziatzeko zain

en: Decrypting PEM key failed
eu: Huts egin du PEM gakoa desenkriptatzean

en: Device ID:
eu: Gailuaren IDa:

en: Disable HTTP connection re-use
eu: Desgaitu HTTP konexioa berrerabiltzea

en: Disable password/SecurID authentication
eu: Desgaitu pasahitzaren/SecurID-ren autentifikazioa

en: Disable proxy
eu: Desgaitu proxy-a

en: Disabling all HTTP connection re-use due to --no-http-keepalive option.
    If this helps, please report to <openconnect-devel@lists.infradead.org>.
eu: HTTPren konexio guztiak berrerabiltzea desgaitzen '--no-http-keepalive' aukera dela eta.
    Honek lagun badezake, bidali honi buruzkoak helbide honetara: 
    <openconnect-devel@lists.infradead.org>

en: Discard bad split exclude: "%s"
eu: Okerreko zatitzea baztertzeak ez dauka hau: '%s'

en: Discard bad split include: "%s"
eu: Okerreko zatitzea baztertzeak hau dauka: '%s'

en: Display help text
eu: Bistaratu laguntzaren testua

en: Do not ask for IPv6 connectivity
eu: Ez eskatu IPv6 konektagarritasuna

en: Do not attempt XML POST authentication
eu: Ez saiatu XML POST-en autentifikazioa

en: Do not expect user input; exit if it is required
eu: Ez itxaron erabiltzailearen sarrerarik; irten beharrezkoa izanez gero

en: Do not require server SSL cert to be valid
eu: Ez eskatu zerbitzariaren SSLaren ziurtagiria egiaztatzeko

en: Downloaded config file did not match intended SHA1
eu: Deskargatutako konfigurazio-fitxategia ez dator bat dagokion SHA1-ekin

en: Drop privileges after connecting
eu: Jaregin pribilegioak konektatu ondoren

en: Dump HTTP authentication traffic (implies --verbose
eu: Irauli HTTP autentifikazioaren trafikoa (--verbose inplikatzen du)

en: ERROR: Cannot initialize sockets
eu: Errorea: ezin dira socket-ak hasieratu

en: Empty response from server
eu: Erantzun hutsa zerbitzaritik

en: Encrypted PEM file too short
eu: Enkriptatutako PEM fitxategia laburregia

en: Enter '%s' to accept, '%s' to abort; anything else to view:
eu: Sartu '%s' onartzeko, '%s' bertan behera uzteko; beste edozer hau ikusteko:

en: Enter PEM pass phrase:
eu: Sartu PEM pasaesaldia:

en: Enter PIN:
eu: Sartu PINa:

en: Enter PKCS#12 pass phrase:
eu: Sartu PKCS#12 pasaesaldia:

en: Enter PKCS#8 pass phrase:
eu: Sartu PKCS#8 pasaesaldia:

en: Enter TPM SRK PIN:
eu: Sartu TPM SRK-ren PINa:

en: Enter TPM key PIN:
eu: Sartu TPM-ren gakoaren PINa:

en: Enter credentials to unlock software token.
eu: Sartu kredentzialak softwarearen tokena desblokeatzeko.

en: Error accessing registry key for network adapters
eu: Errorea sareko moldagailuentzako erregistroaren gakoa atzitzean

en: Error base64-decoding encrypted PEM file: %s
eu: Errorea enkriptatutako PEM fitxategia base64 moduan deskodetzean: %s

en: Error checking server cert status
eu: Errorea zerbitzariaren ziurtagiriaren egoera aztertzean

en: Error decoding TSS key blob: %s
eu: Errorea TSS gakoaren blob-a deskodetzean: %s

en: Error fetching HTTP response body
eu: Errorea HTTParen erantzunaren gorputza eskuratzean

en: Error fetching HTTPS response
eu: Errorea HTTPS erantzuna jasotzean

en: Error fetching chunk header
eu: Errorea zatiaren goiburua eskuratzean

en: Error importing PKCS#11 URL %s: %s
eu: Errorea '%s' PKCS#11 URLa inportatzean: %s

en: Error importing PKCS#11 key into private key structure: %s
eu: Errorea PKCS#11 gakoa gako pribatuaren egiturara inportatzean: %s

en: Error importing server's cert
eu: Errorea zerbitzariaren ziurtagiria inportatzean

en: Error in TSS key blob
eu: Errorea TSS gakoaren blob-ean

en: Error in chunked decoding. Expected '', got: '%s'
eu: Errorea deskodeketaren zatian. '' espero zen, bana hau lortu da: '%s'

en: Error in client cert notAfter field
eu: Errorea bezeroaren ziurtagiriko 'notAfter' eremuan

en: Error initialising PKCS#11 key structure: %s
eu: Errorea PKCS#12 gako-egitura hasieratzean: %s

en: Error initialising X509 cert structure
eu: Errorea X509 ziurtagiriaren egitura hasieratzean

en: Error initialising private key structure: %s
eu: Errorea gako pribatuaren egitura hasieratzean: %s

en: Error loading certificate from PKCS#11: %s
eu: Errorea PKCS#11-tik ziurtagiria kargatzean: %s

en: Error opening cmd pipe
eu: Errorea 'cmd'-ren kanalizazioa irekitzean

en: Error processing HTTP response
eu: Errorea HTTParen erantzuna prozesatzean

en: Error reading HTTP response body
eu: Errorea HTTParen erantzunaren gorputza irakurtzean

en: Error reading auth response from SOCKS proxy: %s
eu: Errorea autentifikazioaren erantzuna SOCKS proxy-tik irakurtzean: %s

en: Error reading connect response from SOCKS proxy: %s
eu: Errorea SOCKS proxytik konexioaren erantzuna irakurtzean: %s

en: Error signing test data with private key: %s
eu: Errorea probako datuak gako pribatuarekin sinatzean: %s

en: Error validating signature against certificate: %s
eu: Errorea ziurtagiriaren aurka sinadura egiaztatzean: %s

en: Error writing auth request to SOCKS proxy: %s
eu: Errorea autentifikazioaren eskaera SOCKS proxy-an idaztean: %s

en: Error writing connect request to SOCKS proxy: %s
eu: Errorea konexioaren eskaera SOCKS proxyan idaztean: %s

en: Error: Server asked us to download and run a 'Cisco Secure Desktop' trojan.
    This facility is disabled by default for security reasons, so you may wish to enable it.
eu: Errorea: zerbitzariak 'Cisco Secure Desktop' troianoa deskargatzeko eta exekutatzeko eskatu du
    Desgaituta dago segurtasunaren arrazoiak direla eta, agian gaitzea nahiko duzu.

en: Error: Server asked us to run CSD hostscan.
    You need to provide a suitable --csd-wrapper argument.
eu: Errorea: zerbitzariak CSD hostscan exekutatzea eskatu du.
    --csd-wrapper argumentu egoki bat eman beharko duzu.

en: Error: TAP-Windows driver v9.9 or greater is required (found %ld.%ld)
eu: Errorea: TAP-Windows v9.9 or handiagoa den kontrolatzailea behar da. Aurkitutakoa: %ld.%ld

en: Established DTLS connection (using GnuTLS). Ciphersuite %s.
eu: DTLS konexioa ezarrita (GnuTLS erabiliz). '%s' Ciphersuite

en: Established DTLS connection (using OpenSSL). Ciphersuite %s.
eu: DTLS konexioa ezarrita (OPenSSL erabiliz). Ciphersuite %s.

en: Extra cert from %s: '%s'
eu: %s-ren ziurtagiri gehigarria: '%s'

en: Extra cert from cafile: '%s'
eu: cafile-ren ziurtagiri gehigarria: '%s'

en: Failed to SHA1 existing file
eu: Huts egin du existitzen den fitxategiaren SHA1 kalkulatzean

en: Failed to allocate certificate buffer
eu: Huts egin du ziurtagiriaren bufferra esleitzean

en: Failed to allocate memory for cafile certs
eu: Huts egin du cafile ziurtagirientzako memoria esleitzean

en: Failed to allocate memory for certificate
eu: Huts egin du memoria esleitzean ziurtagiriarentzako

en: Failed to allocate memory for supporting certificates
eu: Huts egin du ziurtagiriak onartzeko memoria esleitzean

en: Failed to allocate sockaddr storage
eu: Huts egin du biltegiaren socketaren helbidea (sockaddr) esleitzean

en: Failed to allocate string
eu: Huts egin du katea esleitzean

en: Failed to allocate vpninfo structure
eu: Huts egin du vpninfo egitura esleitzean

en: Failed to assign policy to key: %s
eu: Huts egin du araua gakoari esleitzean: %s

en: Failed to change to CSD home directory '%s': %s
eu: Huts egin du CSD-ren '%s' karpeta nagusira aldatzean: %s

en: Failed to complete read from TAP device: %s
eu: Huts egin du TAP gailutik erabat irakurtzean: %s

en: Failed to connect TPM context: %s
eu: Huts egin du TPM testuingurua konektatzean: %s

en: Failed to connect to host %s
eu: Huts egin du '%s' ostalariarekin konektatzean

en: Failed to create BIO for keystore item '%s'
eu: Huts egin du gako-biltegiko '%s' elementuaren BIO-a sortzean

en: Failed to create TPM context: %s
eu: Huts egin du TPM-ren testuingurua sortzean: %s

en: Failed to create TPM hash object: %s
eu: Huts egin du TPM hash-aren objektua sortzean: %s

en: Failed to create key policy object: %s
eu: Huts egin du gakoaren arauen objektua sortzean: %s

en: Failed to create new tun
eu: Huts egin d 'tun' berria sortzean

en: Failed to decrypt PEM key: %s
eu: Huts egin du PEM gakoa desenkriptatzean: %s

en: Failed to decrypt PKCS#12 certificate file
eu: Huts egin du PKCS#12 ziurtagiri-fitxategia desenkriptatzean

en: Failed to decrypt PKCS#8 certificate file
eu: Huts egin du PKCS#8 ziurtagiriaren fitxategia desenkriptatzean

en: Failed to determine type of private key %s
eu: Huts egin du '%s' gako pribatuaren mota zehaztean

en: Failed to exec CSD script %s
eu: Huts gin du '%s' CSD script-a exekutatzean

en: Failed to get key ID: %s
eu: Huts egin du ID gakoa eskuratzean: %s

en: Failed to get line from config file: %s
eu: Huts egin du konfigurazio-fitxategitik lerroa eskuratzean: %s

en: Failed to identify private key type in '%s'
eu: Huts egin du gako pribatuaren mota identifikatzean '%s'(e)n

en: Failed to init TPM engine
eu: Huts egin du TPM motorra hasieratzean

en: Failed to initialise cipher for decrypting PEM file: %s
eu: Huts egin du desenkriptatutako PEM fitxategia zifratzeko hasieratzean: %s

en: Failed to interpret PEM file
eu: Huts egin du PEM fitxategia interpretatzean

en: Failed to load PKCS#1 private key: %s
eu: Huts egin du PKCS#1 gako pribatua kargatzean: %s

en: Failed to load PKCS#12 certificate: %s
eu: Huts egin du PKCS#12 ziurtagiria kargatzean: %s

en: Failed to load TPM SRK key: %s
eu: Huts egin du TPM SRK gakoa kargatzean: %s

en: Failed to load TPM SRK policy object: %s
eu: Huts egin du TPM SRK arauen objektua kargatzean: %s

en: Failed to load TPM key blob: %s
eu: Huts egin du TPM gakoren blob-a kargatzean: %s

en: Failed to load TPM private key
eu: Huts egin du TPMren gako probatua kargatzean

en: Failed to load X509 certificate from keystore
eu: Huts egin du X509 ziurtagiria gakoen biltegitik kargatzean

en: Failed to load item '%s' from keystore: %s
eu: Huts egin du '%s' elementua gako-biltegitik kargatzean: %s

en: Failed to load private key as PKCS#8: %s
eu: Huts egin du gako pribatua PKCS#8 gisa kargatzean: %s

en: Failed to obtain TAP driver version: %s
eu: Huts egin du TAP kontrolatzailearen bertsioa eskuratzean: %s

en: Failed to obtain WebVPN cookie
eu: Huts egin du WebVPN cookie-a eskuratzean

en: Failed to open %s
eu: Huts egin du '%s' irekitzean

en: Failed to open %s for write: %s
eu: Huts egin du '%s' idazteko irekitzean: %s

en: Failed to open '%s' for write: %s
eu: Huts egin du '%s' idazteko irekitzean: %s

en: Failed to open CA file '%s'
eu: Huts egin du '%s' ZE fitxategia irekitzean

en: Failed to open CA file '%s': %s
eu: Huts egin du '%s' ZE fitxategia irekitzean: %s

en: Failed to open HTTPS connection to %s
eu: Huts egin du '%s'(r)ekin HTTPS konexioa irekitzean

en: Failed to open certificate file %s: %s
eu: Huts egin du '%s' ziurtagiri-fitxategia irekitzean: %s

en: Failed to open key/certificate file %s: %s
eu: Huts egin du '%s' gako-/ziurtagiri-fitxategia ireki: %s

en: Failed to open private key file %s: %s
eu: Huts egin du gako pribatuaren '%s' fitxategia irekitzean: %s

en: Failed to open temporary CSD script file: %s
eu: Huts egin du CSD script-aren aldi baterako fitxategia irekitzean: %s

en: Failed to open tun device: %s
eu: Huts egin du 'tun' gailua irekitzean: %s

en: Failed to parse HTTP response '%s'
eu: Huts egin du '%s' HTTParen erantzuna analizatzean

en: Failed to parse XML config file %s
eu: Huts egin du XML konfigurazio-fitxategia analizatzean: %s

en: Failed to parse redirected URL '%s': %s
eu: Huts egin du birbideratutako '%s' URLa analizatzean: %s

en: Failed to parse server URL '%s'
eu: Huts egin du '%s' zerbitzariaren URLa analizatzean

en: Failed to parse server response
eu: Huts egin du zerbitzariaren erantzuna analizatzean

en: Failed to parse subject name in peer cert
eu: Huts egin du parekoaren ziurtagirian subjektuaren izena analizatzean

en: Failed to process PKCS#12 file: %s
eu: Huts egin du PKCS#12 fitxategia prozesatzean: %s

en: Failed to put tun file descriptor into message-discard mode
eu: Huts egin du 'tun' fitxategiaren deskriptorea 'baztertu mezua' moduan jartzean

en: Failed to read certificate into memory: %s
eu: Huts egin du ziurtagiria memorian irakurtzean: %s

en: Failed to read certs from CA file '%s'
eu: Huts egin du '%s' ZE fitxategitik ziurtagiriak irakurtzean

en: Failed to read certs from cafile: %s
eu: Huts egin du cafile-tik ziurtagiriak irakurtzean: %s

en: Failed to read from SSL socket
eu: Huts egin du SSL socket-etik irakurtzean

en: Failed to read from SSL socket: %s
eu: Huts egin du SSL socket-etik irakurtzean: %s

en: Failed to read from TAP device: %s
eu: Huts egin du TAP gailutik irakurtzean: %s

en: Failed to send DPD request. Expect disconnect
eu: Huts egin du DPD eskaera bidaltzean. Deskonektatzea espero da

en: Failed to send DPD response. Expect disconnect
eu: Huts egin du DPD erantzuna bidaltzean. Deskonektatzea espero da

en: Failed to send GET request for new config
eu: Huts egin du konfigurazio berriaren GET eskaera bidaltzean

en: Failed to send keepalive request. Expect disconnect
eu: Huts egin du Keepalive eskaera bidaltzean. Deskonektatzea espero da

en: Failed to set DTLS MTU: %s
eu: Huts egin du DTLS MUT ezartzean: %s

en: Failed to set DTLS priority: %s
eu: Huts egin du DTLSren lehentasuna ezartzean: %s

en: Failed to set DTLS session parameters: %s
eu: Huts egin du DTLS saioaren parametroak ezartzean: %s

en: Failed to set TAP IP addresses: %s
eu: Huts egin du TAP IP helbideak ezartzean: %s

en: Failed to set TAP media status: %s
eu: Huts egin du TAP euskarriaren egoera ezartzean: %s

en: Failed to set TPM PIN: %s
eu: Huts egin du TPM-ren PINa ezartzean: %s

en: Failed to set TPM SRK password
eu: Huts egin du TPM SRK pasahitza ezartzean

en: Failed to set key PIN: %s
eu: Huts egin du gakoaren PINa ezartzean: %s

en: Failed to set value in TPM hash object: %s
eu: Huts egin du TPM-ren hash objektuan balioa ezartzean: %s

en: Failed to setup PKCS#12 data structure: %s
eu: Huts egin du PKCS#12 datuen egitura konfiguratzean: %s

en: Failed to spawn script '%s' for %s: %s
eu: Huts egin du '%2$s'(r)en '%1$s' scripta sortzean: %3$s

en: Failed to stat key/certificate file %s: %s
eu: Huts egin du '%s' gako-/ziurtagiri-fitxategiaren estatistikak lantzean: %s

en: Failed to use X509 certificate from keystore
eu: Huts egin du X509 ziurtagiria gakoen biltegitik erabiltzean

en: Failed to use private key from keystore
eu: Huts egin du gako pribatua gakoen biltegitik erabiltzean

en: Failed to write config to %s: %s
eu: Huts egin du konfigurazioa '%s'(e)n idaztean: %s

en: Failed to write incoming packet: %s
eu: Huts egin du sarrerako paketea idaztean: %s

en: Failed to write temporary CSD script file: %s
eu: Huts egin du CSD script-aren aldi baterako fitxategia idaztean: %s

en: Failed to write to SSL socket
eu: Huts egin du SSL socket-ean idaztean

en: Failed to write to SSL socket: %s
eu: Huts egin du SSL socket-ean idaztean: %s

en: Failed to write to TAP device: %s
eu: Huts gin du TAP gailuan idaztean: %s

en: Form choice has no name
eu: Inprimakiaren aukerak ez dauka izenik

en: General failure in liboath
eu: Hutsegite orokorra 'liboath' liburutegian

en: General failure in libstoken
eu: Hutsegite orokorra 'libstoken' liburutegian

en: General failure in libstoken.
eu: Hutsegite orokorra 'libstoken' liburutegian.

en: Generating OATH HOTP token code
eu: OATH HOTP tokenaren kodea sortzen

en: Generating OATH TOTP token code
eu: OATH TOTP tokenaren kodea sortzen

en: Generating RSA token code
eu: RSA tokenaren kodea sortzen

en: GnuTLS non-fatal return during handshake: %s
eu: GnuTLS-ren itzulera ez-larria negoziazioan: %s

en: Got CONNECT response: %s
eu: CONNECT erantzuna jasota: %s

en: Got CSTP DPD request
eu: CSTP DPD eskaera jasota

en: Got CSTP DPD response
eu: CSTP DPD erantzuna jasota

en: Got CSTP Keepalive
eu: CSTP Keepalive jasota

en: Got DTLS DPD request
eu: DTLS DPD eskaera lortuta

en: Got DTLS DPD response
eu: DTLS DPD erantzuna jasota

en: Got DTLS Keepalive
eu: DTLS Keepalive jasota

en: Got HTTP response: %s
eu: HTTParen erantzun hau lortu da: %s

en: Got inappropriate HTTP CONNECT response: %s
eu: HTTP CONNECT erantzun desegokia jasota: %s

en: Got next CA '%s' from PKCS11
eu: '%s' ZE hau lortu da PKCS#11-tik

en: HTTP body %s (%d)
eu: '%s' HTTParen gorputza (%d)

en: HTTP header User-Agent: field
eu: HTTP goiburuaren 'User-Agent': eremua

en: Host "%s" has UserGroup "%s"
eu: '%s' ostalariak '%s' erabiltzaile-taldea du

en: Host "%s" has address "%s"
eu: '%s' ostalariak '%s' helbidea du

en: Host "%s" not listed in config; treating as raw hostname
eu: '%s' ostalaria ez dago konfigurazioan zerrendatuta; ostalari-izen gordin gisa erabiltzen

en: Ignoring unknown HTTP response line '%s'
eu: HTTParen erantzunaren '%s' lerroari ez ikusi egiten

en: Importing X509 certificate failed: %s
eu: Huts egin du X509 ziurtagiria inportatzean: %s

en: Incorrect device ID or password; try again.
eu: Okerreko gailuaren IDa edo pasahitza. Saiatu berriro.

en: Indicate path MTU to/from server
eu: Adierazi MTUren bide-izena zerbitzariari/zerbitzaritik

en: Initialise DTLSv1 CTX failed
eu: Huts egin du DTLSv1 CTX hasieratzean

en: Initialise DTLSv1 session failed
eu: Huts egin du DTLSv1 saioa hasieratzean

en: Invalid OS identity "%s"
eu: Baliogabeko '%s' SE-aren identitatea

en: Invalid PIN format; try again.
eu: PINaren formatua baliogabea. Saiatu berriro.

en: Invalid cookie offered: %s
eu: Baliogabeko cookie-a eskaini da: %s

en: Invalid interface name '%s'; must match 'tun%%d'
eu: '%s' interfazearen izena baliogabea. 'tun%%d'-(r)ekin bat etorri behar du

en: Invalid salt in encrypted PEM file
eu: Baliogabeko hazia enkriptatutako PEM fitxategian

en: Invalid software token mode "%s"
eu: Baliogabeko softwarearen '%s' token modua

en: Key not found
eu: Ez da gakoa aurkitu

en: Key passphrase is fsid of file system
eu: Gakoaren pasaesaldia fitxategi-sistemaren fsid-a da

en: Keystore locked
eu: Gako-biltegia blokeatuta

en: Keystore uninitialized
eu: Gako-biltegia hasieratu gabe

en: Less output
eu: Irteera laburragoa

en: Loading certificate failed
eu: Huts egin du ziurtagiria kargatzean

en: Loading certificate failed. Aborting.
eu: Huts egin du ziurtagiria kargatzean. Bertan behera uzten.

en: Loading certificate failed: %s
eu: Huts egin du ziurtagiria kargatzean: %s

en: Loading private key failed (see above errors)
eu: Huts egin du gako pribatua kargatzean (ikus goiko erroreak)

en: Loading private key failed (wrong passphrase?)
eu: Huts egin du gako pribatua kargatzean (okerreko pasaesaldia?)

en: MD5 hash error: %s
eu: MD5 hash-aren errorea: %s

en: MTU %d too small
eu: %d MTU txikiegia da

en: Matched %s address '%s'
eu: %s helbide bat datoz '%s'(r)ekin

en: Matched DNS altname '%s'
eu: '%s' DNS ordezko izenarekin bat dator

en: Matched URI '%s'
eu: '%s' URIarekin bat dator

en: Matched peer certificate subject name '%s'
eu: Parekoaren ziurtagiriaren '%s' subjektuaren izena bat dator

en: Missing DEK-Info: header from OpenSSL encrypted key
eu: Enkriptatutako gakoaren OpenSSL 'DEK-Info:' goiburua  falta da

en: More output
eu: Irteera xehatuagoa

en: No --script argument provided; DNS and routing are not configured
eu: Ez da --script argumenturik eman. DNSa eta bideratzea ez daude konfiguratuta.

en: No DTLS address
eu: DTLS helbiderik gabe

en: No DTLS when connected via proxy
eu: DTLSrik gabe proxy bidez konektatzean

en: No IP address received. Aborting
eu: Ez da IP helbiderik jaso. Abortatzen

en: No MTU received. Aborting
eu: Ez da MTU jaso. Abortatzen

en: No SSL certificate found to match private key
eu: Ez da gako pribatuarekin bat datorren SSL ziurtagiririk aurkitu

en: No Windows-TAP adapters found. Is the driver installed?
eu: Ez da Windows-TAP moldagailurik aurkitu. Kontrolatzailea instalatuta dago?

en: No altname in peer cert matched '%s'
eu: Ez dago '%s'(r)ekin bat datorren ordezko izenik parekoaren ziurtagirian

en: No certificate found in file
eu: Ez da ziurtagiririk aurkitu fitxategian

en: No error
eu: Errorerik ez

en: No form handler; cannot authenticate.
eu: Ez dago inprimakiaren kudeatzailerik: ezin da autentifikatu.

en: No input name in form
eu: Ez dago sarreraren izenik inprimakian

en: No input type in form
eu: Ez dago sarrera motarik inprimakian

en: No match for %s address '%s'
eu: Ez dago bat datorrenik %s '%s' helbideekin

en: No match for URI '%s'
eu: Ez dago '%s' URIarekin bat datorrenik

en: No match for altname '%s'
eu: Ez dago '%s' DNS ordezko izenarekin bat datorrenik

en: No memory for allocating cookies
eu: Ez dago memoriarik cookie-ak esleitzeko

en: No memory for options
eu: Ez dago memoriarik aukerentzako

en: No server specified
eu: Ez da zerbitzaririk zehaztu

en: No subject name in peer cert!
eu: Parekoaren ziurtagiriak ez du subjektuaren izenik

en: No work to do; sleeping for %d ms...
eu: Lanik ez egiteko. %d ms lotan...

en: OK to generate INITIAL tokencode
eu: Ados INITIAL tokencode-a sortzeko

en: OK to generate NEXT tokencode
eu: Ados NEXT tokencode-a sortzeko

en: OS type (linux,linux-64,win,...) to report
eu: SE mota (linux,linux-64,win,...) berri emateko

en: Only a few tries left before locking!
eu: Saiakera gutxi batzuk falta dira blokeatu aurretik.

en: Only http or socks(5) proxies supported
eu: Soilik HTTP edo socks(5) proxyak onartzen dira

en: Only https:// permitted for server URL
eu: Soilik 'https://' baimentzen da zerbitzariaren URLan

en: OpenConnect version %s
eu: OpenConnect '%s' bertsioa

en: OpenConnect was not built with liboath support
eu: OpenConnect ez zen 'liboath' euskarriarekin konpilatu

en: OpenConnect was not built with libstoken support
eu: OpenConnect ez zen 'libstoken' euskarriarekin konpilatu

en: OpenSSL ENGINE not present
eu: Ez dago OpenSSL motorra

en: OpenSSL ciphers to support for DTLS
eu: OpenSSL zifraketak DTLS onartzeko

en: Opened tun device %s
eu: '%s' tun gailua irekita

en: Option '%s' does not take an argument at line %d
eu: '%s' aukerak ez du argumentu bat hartzen %d. lerroan

en: Option '%s' requires an argument at line %d
eu: '%s' aukerak argumentu bat behar du %d. lerroan

en: PEM password too long (%d >= %d)
eu: PEM pasahitza luzeegia da (%d >= %d)

en: PIN required for %s
eu: '%s'(r)en PINa behar da

en: PIN:
eu: PINa:

en: PKCS#11 file contained no certificate
eu: PKCS#11 fitxategiak ez dauka ziurtagiririk

en: PKCS#12 contained no certificate!
eu: PKCS#12 ez dauka ziurtagiririk.

en: PKCS#12 contained no private key!
eu: PKCS#12 ez dauka gako pribaturik.

en: Parse PKCS#12 failed (see above errors)
eu: Huts egin du PKCS#12 analizatzean (ikus gaineko errorak)

en: Pass traffic to 'script' program, not tun
eu: Igorri trafikoa 'script' programari, ez TUN-ari

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Peer cert subject mismatch ('%s' != '%s')
eu: Parekoaren ziurtagiriaren subjektua falta da ('%s' != '%s')

en: Permission denied
eu: Baimena ukatuta

en: Prepend timestamp to progress messages
eu: Atxikitu denbora-zigilua aurretik aurrerapenen mezuei

en: Protocol error
eu: Protokoloaren errorea

en: Proxy from libproxy: %s://%s:%d/
eu: 'libproxy'-ren proxy-a: %s://%s:%d/

en: Queue length zero not permitted; using 1
eu: Ezin da ilararen luzera zero izan: 1 erabiltzen

en: Read cookie from standard input
eu: Irakurri cookie-a sarrera estandarretik

en: Read options from config file
eu: Irakurri aukerak konfigurazio-fitxategitik

en: Read password from standard input
eu: Irakurri pasahitza sarrera estandarretik

en: Received <client-cert-request> when not expected.
eu: Espero ez zen <client-cert-request> jasota.

en: Received DTLS packet 0x%02x of %d bytes
eu: DTLSren 0x%02x paketea (%d byte) jasota

en: Received server disconnect: %02x '%s'
eu: Zerbitzariaren deskonexioa jasota:  %02x '%s'

en: Received uncompressed data packet of %d bytes
eu: Konprimitu gabeko datuen paketea (%d byte) jasota

en: Reconnect failed
eu: Huts egin du birkonektatzean

en: Reconnect gave different IPv6 address (%s != %s)
eu: Birkonektatzeak IPv6 helbide desberdina eman du (%s != %s)

en: Reconnect gave different IPv6 netmask (%s != %s)
eu: Birkonektatzeak  IPv6 sareko maskara desberdina eman du (%s != %s)

en: Reconnect gave different Legacy IP address (%s != %s)
eu: Birkonektatzeak IP helbide zahar desberdina eman du (%s != %s)

en: Reconnect gave different Legacy IP netmask (%s != %s)
eu: Birkonektatzeak IP sareko maskara zahar desberdina eman du (%s != %s)

en: Refreshing %s after 1 second...
eu: '%s' freskatzen segundo 1en ondoren...

en: Rehandshake failed; attempting new-tunnel
eu: Huts egin du berriro negoziatzean. Tunel berriarekin saiatzen

en: Renegotiated SSL on %s
eu: SSL berriro negoziatuta %s(e)n

en: Report version number
eu: Eman bertsio-zenbakiaren berri

en: Requesting HTTP proxy connection to %s:%d
eu: HTTP proxy konexioa '%s:%d'(r)i eskatzen

en: Requesting SOCKS proxy connection to %s:%d
eu: SOCKS proxy-aren '%s:%d'(r)ekiko konexioa eskatzen

en: Require perfect forward secrecy
eu: Konfidentzialtasun iraunkorra (PFS) behar da

en: Response body has negative size (%d)
eu: Erantzunaren gorputzak tamaina negatiboa du (%d)

en: Response was:%s
eu: Erantzuna: %s

en: SOCKS proxy error %02x
eu: SOCKS proxy-aren '%02x' errorea

en: SOCKS proxy error %02x: %s
eu: SOCKS proxy-aren '%02x' errorea: %s

en: SSL certificate authentication failed
eu: Huts egin du SSL ziurtagiria autentifikatzean

en: SSL connection cancelled
eu: SSL konexioa bertan behera utzita

en: SSL connection failure
eu: SSL konexioaren hutsegitea

en: SSL connection failure: %s
eu: SSL konexioaren hutsegitea: %s

en: SSL negotiation with %s
eu: SSL '%s'(r)ekin negoziatzen

en: SSL read cancelled
eu: SSL-ren irakurketa bertan behera utzi da

en: SSL read error %d (server probably closed connection); reconnecting.
eu: SSL irakurketaren %d errorea (baliteke zerbitzariak konexioa ixtea). Birkonektatzen.

en: SSL read error: %s; reconnecting.
eu: Errorea SSL irakurketan: %s. Birkonektatzen.

en: SSL send failed: %s
eu: Huts egin du SSL bidaltzean: %s

en: SSL socket closed uncleanly
eu: SSL socket-a ez da ongi itxi

en: SSL write cancelled
eu: SSL-ren idazketa bertan behera utzi da

en: SSL wrote too few bytes! Asked for %d, sent %d
eu: SSL-ek byte gutxiegi idatzita. %d eskatu ziren, %d bidalita

en: SSL_set_session() failed with old protocol version 0x%x
    Are you using a version of OpenSSL older than 0.9.8m?
    See http://rt.openssl.org/Ticket/Display.html?id=1751
    Use the --no-dtls command line option to avoid this message
eu: SSL_set_session() funtzioak huts egin du 0x%x bertsioko protokolo zaharrarekin
    0.9.8m baino zaharragoa den OpenSSL-ren bertsioa erabiltzen ari zara?Ikus http://rt.openssl.org/Ticket/Display.html?id=1751
    Erabili komando-lerroaren '--no-dtls' aukera mezu hau saihesteko

en: SSL_write failed: %d
eu: 'SSL_write'-k huts egin du: %d

en: Script '%s' exited abnormally (%x)
eu: '%s' scripta ustekabean amaitu da (%x)

en: Script '%s' returned error %d
eu: '%s' script-ak %d errorea itzuli du

en: See http://www.infradead.org/openconnect/vpnc-script.html
eu: Ikus http://www.infradead.org/openconnect/vpnc-script.html

en: Send BYE packet: %s
eu: Bidali BYE paketea: %s

en: Send CSTP DPD
eu: Bidali CSTP DPD

en: Send CSTP Keepalive
eu: Bidali CSTP Keepalive

en: Send DTLS DPD
eu: Bidali DTLS DPD

en: Send DTLS Keepalive
eu: Bidali DTLS Keepalive

en: Sending proxy request failed: %s
eu: Huts egin du proxy eskaera bidaltzean: %s

en: Sending uncompressed data packet of %d bytes
eu: Konprimitu gabeko datuen paketea (%d byte) bidaltzen

en: Sent DTLS packet of %d bytes; DTLS send returned %d
eu: DTLS paketea bidalita (%d byte). DTLSren bidalketak %d itzuli du

en: Server SSL certificate didn't match: %s
eu: SSL zerbitzariaren ziurtagiria ez dator bat: %s

en: Server certificate verify failed: %s
eu: Huts egin du zerbitzariaren ziurtagiria egiaztatzean: %s

en: Server is rejecting the soft token; switching to manual entry
eu: Zerbitzaria softwarearen tokena ukatzen ari da. Eskuzko sarrerara aldatzen

en: Server offered no DTLS cipher option
eu: Zerbitzariak ez du DTLS zifraketaren aukerarik eskaini

en: Server presented no certificate
eu: Zerbitzariak ez du ziurtagiririk aurkeztu

en: Server requested SSL client certificate after one was provided
eu: Zerbitzariak SSL bezeroaren ziurtagiria eskatu du bat eman ondoren

en: Server requested SSL client certificate; none was configured
eu: Zerbitzariak SSL bezeroaren ziurtagiria eskatu du: bat ere ez dago konfiguratuta

en: Server's certificate SHA1 fingerprint
eu: Zerbitzariaren ziurtagiriaren SHA1 hatz-maraka

en: Set DTLS cipher list failed
eu: Huts egin du DTLS zifraketaren zerrenda ezartzean

en: Set key passphrase or TPM SRK PIN
eu: Ezarri pasaesaldia edo TPM SRK PINa

en: Set login usergroup
eu: Ezarri saio-hasieraren erabiltzaile-taldea

en: Set login username
eu: Ezarri erabiltzaile-izena

en: Set minimum Dead Peer Detection interval
eu: Ezarri  Hildako _Parekoen Detekzioaren (DPD) bitartea

en: Set packet queue limit to LEN pkts
eu: Mugatu paketeen ilara LEN (luzera) paketetara

en: Set proxy server
eu: Ezarri proxy zerbitzaria

en: Set up tun device failed
eu: Huts egin du TUN gailua konfiguratzean

en: Set up tun script failed
eu: Huts egin du 'tun' script-a konfiguratzean

en: Setting PKCS#11 certificate failed: %s
eu: Huts egin du PKCS#11 ziurtagiria ezartzean: %s

en: Setting certificate failed: %s
eu: Huts egin du ziurtagiriaren ezarpenak: %s

en: Setting certificate revocation list failed: %s
eu: Huts egin du ziurtagiriaren errebokazio-zerrenda ezartzean: %s

en: Shell command line for using a vpnc-compatible config script
eu: Komando-lerroa  vpnc-compatible konfigurazioaren script bat erabiltzeko

en: Socket connect cancelled
eu: Socket-aren konexioa bertan behera utzita

en: Soft token init was successful.
eu: Softwarearen tokena ongi hasieratu da.

en: Soft token string is invalid
eu: Softwarearen tokenaren katea baliogabea da

en: Software token secret
eu: Softwarearen ezkutuko token-a

en: Software token type: rsa, totp or hotp
eu: Softwarearen token mota: 'rsa', 'totp' edo 'hotp'

en: Spawning tunnel scripts is not yet supported on Windows
eu: Tunelaren script-ak sortzea ez dago oraindik onartuta Windows-en

en: System error
eu: Sistemaren errorea

en: TCP_INFO rcv mss %d, snd mss %d, adv mss %d, pmtu %d
eu: TCP_INFO %d rcv_mss, %d snd_mss, %d advmss, %d pmtu

en: TCP_MAXSEG %d
eu: TCP_MAXSEG: %d

en: TPM hash signature failed: %s
eu: Huts egin du TPM hash-a sinatzean: %s

en: TPM sign function called for %d bytes.
eu: TPM seinalearen funtzioari deituta %d byte-ntzako.

en: TTL expired
eu: TTL iraungituta

en: This binary built without PKCS#11 support
eu: Bitar hau PKCS#11 euskarririk gabe eraikita dago

en: This is probably because your OpenSSL is broken
    See http://rt.openssl.org/Ticket/Display.html?id=2984
eu: Baliteke sistemako OpenSSL-a hautsita egotea
    Ikus http://rt.openssl.org/Ticket/Display.html?id=2984

en: This is the final try before locking!
eu: Azken saiakera da blokeatu aurretik.

en: This version of OpenConnect was built without TPM support
eu: Openconnect-en bertsio hau 'TPM' euskarririk gabe konpilatuta

en: This version of openconnect was built without libproxy support
eu: Openconnect-en bertsio hau 'libproxy' euskarririk gabe konpilatuta

en: Too many arguments on command line
eu: Argumentu gehiegi komando-lerroan

en: Treating host "%s" as a raw hostname
eu: '%s' ostalaria ostalari-izen gordin gisa tratatzen

en: Trying to run Linux CSD trojan script.
eu: Linux CSD troianoaren script-a exekutatzen saiatzen.

en: URI '%s' has non-empty path; ignoring
eu: '%s' URIak ez du hutsak ez diren bide-izenik. Ez ikusi egiten

en: Undefined action
eu: Zehaztu gabeko ekintza

en: Unexpected %d result from server
eu: Ustekabeko %d emaitz zerbitzaritik

en: Unexpected address type %02x in SOCKS connect response
eu: Ustekabeko %02x helbide mota SOCKS konexioaren erantzunean

en: Unexpected auth response from SOCKS proxy: %02x %02x
eu: Ustekabeko autentifikazioaren eskaera SOCKS proxy-tik: %02x %02x

en: Unexpected connect response from SOCKS proxy: %02x %02x...
eu: Ustekabeko SOCKS proxyaren konexioaren erantzuna: %02x %02x...

en: Unexpected packet length. SSL_read returned %d but packet is
eu: Paketearen ustekabeko luzera. 'SSL_read'-ek %d itzuli du, baina paketea hau da:

en: Unknown CSTP-Content-Encoding %s
eu: %s CSTP-Content-Encoding ezezaguna

en: Unknown DTLS packet type %02x, len %d
eu: %02x DTLS pakete mota ezezaguna, %d luzera

en: Unknown DTLS parameters for requested CipherSuite '%s'
eu: '%s' CipherSuite eskaeraren DTLS parametro ezezagunak

en: Unknown Transfer-Encoding: %s
eu: Transferentziaren kodeketa ezezaguna: %s

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: Unknown input type %s in form
eu: '%s' sarrera mota ezezaguna inprimakian

en: Unknown packet %02x %02x %02x %02x %02x %02x %02x %02x
eu: Pakete ezezaguna: %02x %02x %02x %02x %02x %02x %02x %02x

en: Unknown packet (len %d) received: %02x %02x %02x %02x...
eu: Pakete ezezaguna (%d luzerakoa) jasota: %02x %02x %02x %02x...

en: Unknown proxy type '%s'
eu: '%s' proxy mota ezezaguna

en: Unknown response from server
eu: Zerbitzariaren erantzuna ezezaguna

en: Unrecognised option at line %d: '%s'
eu: Aukera ezezaguna %d. lerroan: '%s'

en: Unsupported PEM encryption type: %s
eu: Onartu gabeko PEM enkriptatze mota: %s

en: Usage:  openconnect [options] <server>
eu: Erabilera: openconnect [aukerak] <zerbitzaria>

en: Use IFNAME for tunnel interface
eu: Erabili IFNAME tunelaren interfazearentzako

en: Use SSL client certificate CERT
eu: Erabili SSL bezeroaren CERT ziurtagiria

en: Use SSL private key file KEY
eu: Erabili SSL-ren gako pribatuaren KEY fitxategia

en: Use libproxy to automatically configure proxy
eu: Erabili 'libproxy' proxy-a automatikoki konfiguratzeko

en: Use syslog for progress messages
eu: Erabili sistemaren egunkaria (syslog) aurrerapenen mezuentzako

en: User bypassed soft token.
eu: Erabiltzaileak softwarearen tokena saihestu du.

en: User input required in non-interactive mode
eu: Erabiltzailearen sarrera behar da modu ez-elkarreragilean

en: Using GnuTLS. Features present:
eu: GnuTLS erabiltzen. Dituen eginbideak:

en: Using OpenSSL. Features present:
eu: OpenSSL erabiltzen. Dituen eginbideak:

en: Using PKCS#11 certificate %s
eu: '%s' PKCS#11 ziurtagiria erabiltzen

en: Using PKCS#11 key %s
eu: '%s' PKCS#11 gakoa erabiltzen

en: Using certificate file %s
eu: '%s' ziurtagiri-fitxategia erabiltzen

en: Using client certificate '%s'
eu: '%s' ziurtagiriaren bezeroa erabiltzen

en: Using private key file %s
eu: '%s' gako pribatuaren fitxategia erabiltzen

en: VPN service unavailable; reason: %s
eu: VPN zerbitzua ez dago erabilgarri. Zergatia: %s

en: Value corrupted
eu: Balioa hondatuta

en: WARNING: GnuTLS returned incorrect issuer certs; authentication may fail!
eu: Abisua: GNUTLS-ek ziurtagirien okerreko jaulkitzailea itzuli du. Autentifikazioak huts egin lezake

en: WaitForMultipleObjects failed: %s
eu: 'WaitForMultipleObjects'-ek  huts egin du: %s

en: Waiting for tun write...
eu: 'tun'-ek idatzi zain...

en: Warn when certificate lifetime < DAYS
eu: Abisatu ziurtagiriaren bizi-iraupena < EGUN denean

en: Warning: you are running insecure CSD code with root privileges
    	 Use command line option "--csd-user"
eu: Abisua: CSD kode ez-segurua exekutatzen ari zara 'root'-aren pribilegioekin
    	 Erabili komando-lerroko '--csd-user' aukera

en: Write the daemon's PID to this file
eu: Idatzi daemon-aren PIDa fitxategi honetan

en: Wrong PIN
eu: Okerreko PINa

en: Wrong password
eu: Okerreko pasahitza

en: Wrote %ld bytes to tun
eu: %ld byte 'tun'-en idatzita

en: Wrote %ld bytes to tun after waiting
eu: 'tun'-en %ld byte idatzita zain egon ondoren

en: X-DTLS-Session-ID not 64 characters; is: "%s"
eu: 'X-DTLS-Session-ID'-ak ez ditu 64 karaktere. Hau du: "%s"

en: XML POST enabled
eu: XML POST gaituta

en: XML config file
eu: XML konfigurazio-fitxategia

en: XML config file SHA1: %s
eu: XML konfigurazio-fitxategiaren SHA1: %s

en: XML response has no "auth" node
eu: XML erantzunak ez du 'auth' nodorik

en: Your OpenSSL is older than the one you built against, so DTLS may fail!
eu: Sistemako OpenSSL konpilatzean erabilitakoa baino zaharragoa da, DTLS-ek huts egin dezake.

en: address type not supported
eu: helbide mota ez dago onartuta

en: certificate does not match hostname
eu: ziurtagiria ez dator bat ostalari-izenarekin

en: certificate expired
eu: ziurtagiria iraungituta

en: certificate not yet activated
eu: ziurtagiria ez da oraindik aktibatu

en: certificate revoked
eu: ziurtagiria errebokatuta

en: command not supported / protocol error
eu: komandoa ez dago onartuta / protokoloaren errorea

en: connection not allowed by ruleset
eu: arau-multzoak ez du konexioa baimendu

en: connection refused by destination host
eu: helburuko ostalariak konexioa ukatu du

en: default
eu: lehenetsia

en: deflate failed %d
eu: Huts egin du %d hustean

en: fgets (stdin)
eu: fgets (sarrera_estandarra)

en: fork failed: %s
eu: huts egin du sardetzean: %s

en: general failure
eu: hutsegite orokorra

en: getaddrinfo failed for host '%s': %s
eu: Huts egin du '%s' ostalariaren getaddrinfo() funtzioak: %s

en: host unreachable
eu: ostalaria atziezina

en: inflate failed
eu: huts egin du puztean

en: insecure algorithm
eu: algoritmo ez-segurua

en: name %s not input
eu: '%s izena ez da sarrera

en: network unreachable
eu: sarea atziezina

en: no
eu: ez

en: open /dev/tun
eu: ireki /dev/tun

en: open net
eu: ireki sarea

en: received server terminate packet
eu: zerbitzariaren amaierako paketea jasota

en: request granted
eu: eskaera baimenduta

en: signature verification failed
eu: huts egin du sinadura egiaztatzean

en: signer not a CA certificate
eu: sinatzailea ez da ZE-ren ziurtagiri bat

en: signer not found
eu: ez da sinatzailerik aurkitu

en: sleep %ds, remaining timeout %ds
eu: lo: %ds; iraungitze-denbora: %ds

en: socketpair failed: %s
eu: 'socketpair'-ek huts egin du: %s

en: statfs: %s
eu: fs-ren estatistikak: %s

en: statvfs: %s
eu: vfs-ren estatistikak: %s

en: yes
eu: bai
