man-db 2.7.0-pre1 - en to ca translation catalogue (199 entries)

en: 
    Updating cat files for section %s of man hierarchy %s
ca: 
    S'estan actualitzant els fitxers cat per a la secció %s de la jerarquia de man %s

en: 
    cannot write to %s in catman mode
ca: 
    no es pot escriure a %s en el mode catman

en:  Manual page
ca:  Pàgina de manual

en: %d man subdirectory contained newer manual pages.
     | %d man subdirectories contained newer manual pages.
ca[0]: %d subdirectori de man contenia pàgines de manual més noves.
ca[1]: %d subdirectoris de man contenien pàgines de manual més noves.

en: %d manual page was added.
     | %d manual pages were added.
ca[0]: S'ha afegit %d pàgina de manual.
ca[1]: S'han afegit %d pàgines de manual.

en: %d old database entry was purged.
     | %d old database entries were purged.
ca[0]: S'ha purgat %d entrada vella de la base de dades.
ca[1]: S'han purgat %d entrades velles de la base de dades.

en: %d stray cat was added.
     | %d stray cats were added.
ca[0]: S'ha afegit %d cat orfe.
ca[1]: S'han afegit %d cats orfes.

en: %s is self referencing
ca: %s es referència a ell mateix

en: %s what?
ca: %s què?

en: %s: incompatible options
ca: %s: les opcions són incompatibles

en: %s: nothing appropriate.
ca: %s: res d'apropiat.

en: %s: relying on whatis refs is deprecated
ca: %s: basar-se en referències whatis està desaconsellat

en: %s:%d: .so requests nested too deeply or are recursive
ca: %s:%d: les peticions de .so estan niuades amb massa profunditat o són recursives

en: %s:%d: unterminated quote in roff request
ca: %s:%d: cometa no terminada a la petició roff

en: %s:%d: warning: failed .so request
ca: %s:%d: avís: ha fallat la petició de .so

en: %s:%d: warning: malformed .lf request, ignoring
ca: %s:%d: avís: la petició de .lf és malformada, es descarta

en: %s:%d: warning: newline in .lf request, ignoring
ca: %s:%d: avís: nova línia a la petició .lf, es descarta

en: %s:%d: warning: newline in .so request, ignoring
ca: %s:%d: avís: nova línia a la petició de .so, es descarta

en: (Alternatively, what manual page do you want from section %s?)
ca: (Alternativament, quina pàgina de manual voleu de la secció %s?)

en: (unknown subject)
ca: (assumpte desconegut)

en: --Man-- next: %s [ view (return) | skip (Ctrl-D) | quit (Ctrl-C) ]
ca: --Man-- següent: %s [ visualitza (retorn) | omet (Ctrl-D) | surt (Ctrl-C ]

en: -f CODE[:...] -t CODE [FILENAME]
ca: -f CODI[:…] -t CODI [NOMFITXER]

en: BROWSER
ca: NAVEGADOR

en: CODE
ca: CODI

en: CODE[:...]
ca: CODI[:…]

en: Can't convert %s to cat name
ca: No es pot convertir %s a nom cat

en: Checking for stray cats under %s...
ca: S'estan cercant cats orfes sota %s…

en: Controlling formatted output:
ca: Control de l'eixida formatada

en: DEVICE
ca: DISPOSITIU

en: Database %s corrupted; rebuild with mandb --create
ca: La base de dades %s està corrompuda; reconstruïu-la amb mandb --create

en: ENCODING
ca: CODIFICACIÓ

en: EXTENSION
ca: EXTENSIÓ

en: FILE
ca: FITXER

en: FILE...
ca: FITXER…

en: FILENAME
ca: NOMFITXER

en: Finding manual pages:
ca: Cerca de pàgines de manual:

en: KEYWORD...
ca: PARAULACLAU…

en: LIST
ca: LLISTA

en: Main modes of operation:
ca: Modes principals de funcionament:

en: NULL content for key: %s
ca: contingut NUL de la clau: %s

en: No databases created.
ca: No s'ha creat cap base de dades.

en: No manual entry for %s
ca: No hi ha una entrada de manual per a %s

en: No manual entry for %s in section %s
ca: No hi ha una entrada de manual per a %s a la secció %s

en: PAGER
ca: PAGINADOR

en: PATH
ca: CAMÍ

en: PATH SECTION NAME
ca: CAMÍ SECCIÓ NOM

en: Processing manual pages under %s...
ca: Processant pàgines de manual sota %s…

en: Purging old database entries in %s...
ca: S'estan purgant entrades antigues de la base de dades en %s…

en: RESOLUTION
ca: RESOLUCIÓ

en: Removing obsolete cat directory %s...
ca: S'està suprimint el directori de cats obsolet %s…

en: STRING
ca: CADENA

en: STRING indicates which preprocessors to run:
    e - [n]eqn, p - pic, t - tbl,
    g - grap, r - refer, v - vgrind
ca: CADENA indica quins preprocessadors executar:
    e - [n]eqn, p - pic, t - tbl,
    g - grap, r - refer, v - vgrind

en: SYSTEM
ca: SISTEMA

en: See '%s' for help when manual pages are not available.
ca: Vegeu «%s» per a obtindre ajuda quan les pàgines de manual no són disponibles.

en: The --regex option is enabled by default.
ca: L'opció --regex està habilitada per defecte.

en: The defaults are --man and --whatis.
ca: Els valors per defecte són --man i --whatis.

en: The man database defaults to %s%s.
ca: La base de dades de man per defecte és %s%s.

en: Updating index cache for path `%s/%s'. Wait...
ca: S'està actualitzant la memòria cau d'índex del camí «%s/%s». Espereu…

en: WARNINGS
ca: AVISOS

en: What manual page do you want?
ca: Quina pàgina de manual voleu?

en: [MAN DATABASE]
ca: [BASE DE DADES DE MAN]

en: [MANPATH]
ca: [CAMÍ DE MAN]

en: [SECTION...]
ca: [SECCIÓ…]

en: [SECTION] PAGE...
ca: [SECCIÓ] PÀGINA…

en: bad fetch on multi key %s
ca: recepció errònia en clau múltiple %s

en: can't change to directory %s
ca: no es pot canviar al directori %s

en: can't chmod %s
ca: no es pot fer «chmod» a %s

en: can't chown %s
ca: no es pot fer «chown» a %s

en: can't create index cache %s
ca: no es pot crear la memòria cau d'índex %s

en: can't create temporary cat for %s
ca: no es pot crear un fitxer cat temporal per a %s

en: can't create temporary directory
ca: no es pot crear un directori temporal

en: can't determine current directory
ca: no es pot determinar el directori actual

en: can't lock index cache %s
ca: no es pot blocar la memòria cau d'índex %s

en: can't make sense of the manpath configuration file %s
ca: no s'enten el fitxer de configuració del camí de man %s

en: can't open %s
ca: no es pot obrir %s

en: can't open %s for reading
ca: no es pot obrir %s per a lectura

en: can't open temporary file %s
ca: no es pot obrir el fitxer temporal %s

en: can't open the manpath configuration file %s
ca: no es pot obrir el fitxer de configuració del camí de man %s

en: can't parse directory list `%s'
ca: no es pot analitzar sintàcticament la llista de directoris «%s»

en: can't read from %s
ca: no es pot llegir de %s

en: can't remove %s
ca: no es pot eliminar %s

en: can't remove directory %s
ca: no es pot eliminar el directori %s

en: can't rename %s to %s
ca: no es pot reanomenar %s a %s

en: can't resolve %s
ca: no es pot resoldre %s

en: can't search directory %s
ca: no es pot cercar el directori %s

en: can't set effective uid
ca: no es pot establir l'uid efectiu

en: can't set times on %s
ca: no es poden establir les hores en %s

en: can't unlink %s
ca: no es pot desenllaçar %s

en: can't update index cache %s
ca: no es pot actualitzar la memòria cau d'índex %s

en: can't write to %s
ca: no es pot escriure en %s

en: can't write to standard output
ca: no es pot escriure a l'eixida estàndard

en: cannot read database %s
ca: no es pot llegir la base de dades %s

en: cannot replace key %s
ca: no es pot reemplaçar la clau %s

en: cannot write within %s
ca: no es pot escriure en %s

en: check manual pages for correctness
ca: comprova que les pàgines de manual són correctes

en: command exited with status %d: %s
ca: l'ordre ha finalitzat amb l'estat %d: %s

en: compatibility switch (ignored)
ca: commutador de compatibilitat (descartat)

en: create dbs from scratch, rather than updating
ca: crea db noves, en comptes d'actualitzar-les

en: define the locale for this particular man search
ca: defineix el locale per a aquesta cerca de manuals concreta

en: define the locale for this search
ca: defineix el locale per a aquesta cerca

en: display ASCII translation of certain latin1 chars
ca: mostra traduccions ASCII d'alguns caràcters latin1

en: do not trim output to terminal width
ca: no ajustes l'eixida a l'amplada del terminal

en: don't look for or add stray cats to the dbs
ca: no cerques o afegisques cats orfes a les bd

en: don't purge obsolete entries from the dbs
ca: no purgues entrades obsoletes de les bd

en: don't try subpages, e.g. 'man foo bar' => 'man foo-bar'
ca: no proves subpàgines, p. ex. «man foo bar» → «man foo-bar»

en: done.
ca: fet.

en: emit debugging messages
ca: produeix informació de depuració

en: enable warnings from groff
ca: habilita els avisos del groff

en: encoding for output
ca: codificació per a l'eixida

en: equivalent to apropos
ca: equivalent a «apropos»

en: equivalent to whatis
ca: equivalent a «whatis»

en: fatal: regex `%s': %s
ca: fatal: expreg «%s»: %s

en: fatal: unable to insert version identifier into %s
ca: fatal: no s'ha pogut inserir un identificador de versió en %s

en: find all matching manual pages
ca: cerca totes les pàgines de manual coincidents

en: force a cache consistency check
ca: força una comprovació de consistència de la memòria cau

en: iconv: incomplete character at end of buffer
ca: iconv: caràcter incomplet al final del búfer

en: ignoring unknown preprocessor `%c'
ca: es descarta el preprocessador desconegut «%c»

en: index cache %s corrupt
ca: la memòria cau d'índex %s està corrompuda

en: internal error: candidate type %d out of range
ca: s'ha produït un error intern: el candidat de tipus %d està fora de rang

en: interpret PAGE argument(s) as local filename(s)
ca: interpreta els arguments PÀGINA com a noms de fitxers locals

en: interpret each keyword as a regex
ca: interpreta cada paraula clau com si fora una expressió regular

en: interpret page name as a regex
ca: interpreta el nom de la pàgina com si fora una expressió regular

en: limit search to extension type EXTENSION
ca: limita la cerca al tipus d'extensió EXTENSIÓ

en: look for pages case-insensitively (default)
ca: cerca les pàgines sense diferenciar majúscules i minúscules (per defecte)

en: look for pages case-sensitively
ca: cerca les pàgines diferenciant majúscules i minúscules

en: make --regex and --wildcard match page names only, not descriptions
ca: fes que --regex i --wildcard concorden només amb noms de pàgines, no descripcions

en: man command failed with exit status %d
ca: l'ordre de man ha fallat amb l'estat d'eixida %d

en: mandb command failed with exit status %d
ca: l'ordre de mandb ha fallat amb l'estat d'eixida %d

en: manpath list too long
ca: la llista de camí de man és massa llarga

en: multi key %s does not exist
ca: la clau múltiple %s no existeix

en: must specify an input encoding
ca: s'ha d'especificar una codificació d'entrada

en: must specify an output encoding
ca: s'ha d'especificar una codificació d'eixida

en: only %d field in content | only %d fields in content
ca[0]: només hi ha %d camp en el contingut
ca[1]: només hi ha %d camps en el contingut

en: output source page encoded in ENCODING
ca: mostra el font de la pàgina codificat amb CODIFICACIÓ

en: parse as cat page
ca: analitza com si fora una pàgina de cat

en: parse as man page
ca: analitza com si fora una pàgina de manual

en: possible encodings of original text
ca: codificacions possibles del text original

en: print physical location of cat file(s)
ca: mostra la ubicació física dels fitxers cat

en: print physical location of man page(s)
ca: mostra la ubicació física de les pàgines de manual

en: print verbose warning messages
ca: mostra missatges d'avís detallats

en: produce fewer warnings
ca: produeix menys avisos

en: produce user databases only
ca: produeix només bases de dades d'usuari

en: provide the `less' pager with a prompt
ca: proveeix el paginador «less» amb un indicador

en: require all keywords to match
ca: requereix que concorden totes les paraules clau

en: reset all options to their default values
ca: reestableix totes les opcions als seus valors per defecte

en: search each keyword for exact match
ca: cerca coincidències exactes en cada paraula clau

en: search for text in all pages
ca: cerca text a totes les pàgines

en: search only these sections (colon-separated)
ca: cerca només en aquestes seccions (separades per punts i coma)

en: set search path for manual pages to PATH
ca: estableix el camí de cerca de pàgines de manual a CAMÍ

en: show all pages matching regex
ca: mostra totes les pàgines que concorden amb una expressió regular

en: show all pages matching wildcard
ca: mostra totes les pàgines que concorden amb un comodí

en: show guessed series of preprocessing filters
ca: mostra sèries endevinades de filtres de preprocés

en: show relative catpaths
ca: mostra els camins de cat relatius

en: show the entire global manpath
ca: mostra el camí de man global sencer

en: show whatis information
ca: mostra informació whatis

en: the keyword(s) contain wildcards
ca: les paraules clau contenen comodins

en: the page name contains wildcards
ca: el nom de la pàgina conté comodins

en: the setuid man user "%s" does not exist
ca: l'usuari man setuid «%s» no existeix

en: turn off hyphenation
ca: inhabilita la separació sil·làbica

en: turn off justification
ca: inhabilita el sagnat

en: unable to update %s
ca: no es pot actualitzar %s

en: update just the entry for this filename
ca: actualitza només l'entrada per a aquest nom de fitxer

en: use %s or BROWSER to display HTML output
ca: empra %s o NAVEGADOR per a mostrar l'eixida HTML

en: use %s to format pages
ca: empra %s per a formatar les pàgines

en: use %s with selected device
ca: empra %s amb el dispositiu seleccionat

en: use colon separated section list
ca: empra una llista de seccions separada per dos punts

en: use groff and display through gxditview (X11):
    -X = -TX75, -X100 = -TX100, -X100-12 = -TX100-12
ca: empra groff i mostra a través de gxditview (X11):
    -X = -TX75, -X100 = -TX100, -X100-12 = -TX100-12

en: use groff and force it to produce ditroff
ca: utilitza groff i força la producció de ditroff

en: use manual pages from other systems
ca: empra pàgines de manual d'altres sistemes

en: use program PAGER to display output
ca: empra el programa PAGINADOR per a mostrar l'eixida

en: use selected output encoding
ca: empra la codificació d'eixida seleccionada

en: use this user configuration file
ca: empra aquest fitxer de configuració de l'usuari

en: used by catman to reformat out of date cat pages
ca: emprat per catman per a reformatar pàgines de cat antiquades

en: warning: $MANPATH set, appending %s
ca: avís: $MANPATH està establert, s'afegirà %s

en: warning: $MANPATH set, ignoring %s
ca: avís: $MANPATH establert, es descartarà %s

en: warning: $MANPATH set, inserting %s
ca: avís: $MANPATH està establert, s'inserirà %s

en: warning: $MANPATH set, prepending %s
ca: avís: $MANPATH està establert, s'afegirà al principi %s

en: warning: $PATH not set
ca: avís: $PATH no està establert

en: warning: %s
ca: avís: %s

en: warning: %s contains a pointer loop
ca: avís: %s conté un bucle de punters

en: warning: %s does not begin with %s
ca: avís: %s no comença amb %s

en: warning: %s has no version identifier
ca: avís: %s no té un identificador de versió

en: warning: %s is a dangling symlink
ca: avís: %s és un enllaç simbòlic trencat

en: warning: %s is version %s, expecting %s
ca: avís: %s té versió %s, s'espera %s

en: warning: %s isn't a directory
ca: avís: %s no és un directori

en: warning: %s/man%s/%s.%s*: competing extensions
ca: avís: %s/man%s/%s.%s*: extensions en competència

en: warning: %s: bad symlink or ROFF `.so' request
ca: avís: %s: enllaç simbòlic o petició ROFF «.so» incorrecte

en: warning: %s: ignoring bogus filename
ca: avís: %s: s'ha descartat un nom de fitxer estrany

en: warning: %s: ignoring empty file
ca: avís: %s: es descarta un fitxer buit

en: warning: %s: whatis parse for %s(%s) failed
ca: avís: %s: l'anàlisi de whatis per a %s(%s) ha fallat

en: warning: can't update index cache %s
ca: no es pot actualitzar la memòria cau d'índex %s

en: warning: cannot create catdir %s
ca: avís: no es pot crear el directori de cat %s

en: warning: empty $PATH
ca: avís: $PATH està buit

en: warning: failed to store entry for %s(%s)
ca: avís: no s'ha pogut desar l'entrada per a %s(%s)

en: warning: mandatory directory %s doesn't exist
ca: avís: el directori requerit %s no existeix

en: warning: no MANDB_MAP directives in %s, using your manpath
ca: avís: no hi ha directives MANDB_MAP en %s, s'utilitzarà el vostre camí de man

en: warning: no global manpaths set in config file %s
ca: avís: no hi ha camins de man globals establerts al fitxer de configuració %s

en: warning: whatis for %s exceeds %d byte, truncating. | warning: whatis for %s exceeds %d bytes, truncating.
ca[0]: avís: el whatis per a %s s'excedeix en %d octet, es truncarà.
ca[1]: avís: el whatis per a %s s'excedeix en %d octets, es truncarà.

en: work quietly, except for 'bogus' warning
ca: treballa silenciosament, excepte per a avisos estranys
