Xfce Apps - en to be translation catalogue (271 entries)

en: Ad_vanced
be: Прасу_нутыя

en: All Files
be: Усе файлы

en: Always
be: Заўсёды

en: Arabic
be: Арабская

en: Armenian
be: Армянская

en: Auto-detect
be: Аўта-вызначэньне

en: Background
be: Фон

en: Background image
be: Відарыс для тла

en: Baltic
be: Балцкі

en: Behavior
be: Паводзіны

en: Black
be: Чорны

en: Black on White
be: Чорны на белым

en: Blue
be: Сіні

en: Brown / Yellow
be: Карычневы / Жоўты

en: C_ase sensitive
be: Адчу_вальны да рэгістру

en: C_ustom command:
be: Пэўны _загад:

en: Celtic
be: Кельцкі

en: Centered
be: ў цэнтры

en: Central European
be: Цэнтральна-Эўрапэйскі

en: Child process exited
be: Залежны працэс завершаны

en: Choose Terminal Font
be: Выбар шрыфту Тэрмінала

en: Choose cursor background color
be: Абраць колер задняга фону курсора

en: Choose cursor foreground color
be: Абраць колер пярэдняга фону курсора

en: Choose tab activity color
be: Вылучыце колер актыўнасьці ўкладкі

en: Choose text selection background color
be: Абраць задні колер вызначальніка тэксту

en: Choose text selection foreground color
be: Абраць пярэдні колер вызначальніка тэксту

en: Close
be: Зачыніць

en: Close Other Ta_bs
be: Зачыніць _йньшыя ўкладкі

en: Close T_ab
be: Зачыніць _укладку

en: Close _Window
be: Зачыніць _вакно

en: Close all tabs?
be: Закрыць усе ўкладкі?

en: Close tab?
be: Зачыніць укладку?

en: Close this tab
be: Закрыць гэтую ўкладку

en: Close window?
be: Зачыніць вакно?

en: Co_mpatibility
be: Сумяш_чальнасьць

en: Color Selector
be: Вылучэньне колеру

en: Command
be: Загад

en: Compatibility
be: Сумяшчальнасьць

en: Compose Email
be: Напісаць ліст

en: Copy Email Address
be: Скапіяваць адрас

en: Copy Link Address
be: Скапіяваць спасылу

en: Copy as _HTML
be: Скапіяваць як _HTML

en: Copy to clipboard
be: Скапіяваць у буфэр абмену

en: Copy to clipboard as HTML
be: Скапіяваць у буфэр як _HTML

en: Cu_rsor color:
be: Колер _курсору:

en: Cursor
be: Курсор

en: Cursor blinks
be: Міргаценьне курсору

en: Cursor shape:
be: Форма курсору:

en: Custom Colors
be: Свае колеры

en: Cyan
be: Бірузовы

en: Cyrillic
be: Кірыліцкі

en: D_uration:
be: Працяг:

en: Dark Gray
be: Цьмяна-шэры

en: Dark Pastels
be: Цьмяны ложкавы

en: Default (%s)
be: Змоўчны (%s)

en: Disable all me_nu access keys (such as Alt+f)
be: Адклчыць у_се клявішы доступу да мэню

en: Disabled
be: выключаны

en: Display _borders around new windows
be: Адлюстроўваць мя_жу вако новых вокнаў

en: Display _menubar in new windows
be: Адлюстроўваць _мэню ў новых вокнах

en: Display help contents
be: Адлюстраваць зьмест даведкі

en: Display mismatch
be: Адлюстраваць несупадзеньні

en: Do _not ask me again
be: Больш н_е пытацца

en: Double Click
be: Двайны пстрык

en: Down
be: Уніз

en: Enable this option to allow applications running inside the terminal windows to use bold text.
be: Калі гэтая опцыя ўключана, дастасаваньні ўнутры тэрмінала могуць выкарыстоўваць тлусты тэкст.

en: Enable this option to show the menubar in newly created terminal windows.
be: Калі гэтая опцыя ўключана, новыя вокны тэрмінала будуць мець радок мэню.

en: Enable this option to show window decorations around newly created terminal windows.
be: Калі гэтая опцыя ўключана, новыя вокны тэрмінала будуць мець рамку.

en: Enables you to press any key on the keyboard to scroll down the terminal window to the command prompt.
be: Уключае магчымасьць пракруткі тэрміналу ўніз, да зьяўленьня загаднага радка, у адказ на націск любой клявішы.

en: Encoding
be: Кадаваньне

en: Enter the title for the current terminal tab
be: Увядзіце назву для бягучай укладкі тэрмінала

en: Escape sequence
be: Escape-пасьлядоўнасьць

en: Failed to connect to session manager: %s
be: Немагчыма злучыцца з кіраўніком сэансу: %s

en: Failed to execute child
be: Немагчыма запусьціць нашчадка

en: Failed to open the URL '%s'
be: Немагчыма адчыніць URL '%s'

en: Failed to set encoding %s
be: Немагчыма усталяваць кадоўку %s

en: Find
be: Знайсьці

en: Find Ne_xt
be: Знайсьці _наступнае

en: Find Pre_vious
be: Знайсьці _мінулае

en: Font
be: Шрыфт

en: General
be: Агульныя

en: General Options
be: Агульныя наладкі

en: Georgian
be: Грузінская

en: Goes after initial title
be: ідзе пасьля пачатковага

en: Goes before initial title
be: ідзе перад пачатковым

en: Greek
be: Грэцкая

en: Green
be: Зялёны

en: Green on Black
be: Зялёны на чорным

en: He_ight:
be: Вышыня:

en: Hebrew
be: Іўрыт

en: Help
be: Дапамога

en: Image Files
be: Відарысы

en: Invalid argument for option "--dynamic-title-mode": %s
be: Няправільны аргумэнт для вопцыі "--рэжым-дынамічнай-назвы": %s

en: Invalid geometry string "%s"
be: Нерэчаісны радок геамэтрыі "%s"

en: Isn't displayed
be: не адлюстроўваецца

en: Japanese
be: Японская

en: Keep window open when it loses focus
be: Трымаць вакно адчыненым калі яно губляе фокус

en: Korean
be: Карэйская

en: Light Blue
be: Блакітны

en: Light Cyan
be: Сьветла-бірузовы

en: Light Gray
be: Сьветла-шэры

en: Light Green
be: Сьветла-зялёны

en: Light Magenta
be: Сьветла ружовы

en: Light Red
be: Сьветла-чырвоны

en: Load Presets...
be: Запампаваць прэсэты...

en: Magenta
be: Ружова-чырвоны

en: Match _entire word only
be: Супадзеньне толькі _па слову цалкам

en: Match as _regular expression
be: Супадзеньне па _звычайнаму выразу

en: Misc
be: Рознае

en: Never
be: Ніколі

en: Nick Schermer <nick@xfce.org>
be: Нікам Шэрмэрам <nick@xfce.org>

en: None (use solid color)
be: Няма (выкарыстоўваць суцэльны колер)

en: Nordic
be: Скандынаўскі (Паўночны)

en: OPTION
be: ВОПЦЫЯ

en: On the left side
be: зь левага боку

en: On the right side
be: з правага боку

en: Open Link
be: Адкрыць спасылку

en: Open T_erminal
be: Адкрыць _Тэрмінал

en: Open _Tab
be: Адкрыць ук_ладку

en: Open a dialog to specify the color
be: Адкрывае дыялёг вылучэньня колеру

en: Open a new terminal tab
be: Адкрыць новую ўкладу тэрмінала

en: Open a new terminal window
be: Стварыць новае вакно тэрмінала

en: Open the preferences dialog
be: Адчыніць вакно настаўленьняў

en: Option "--command/-e" requires specifying the command to run as its parameter
be: Опцыя "--command/-e" патрабуе ў якасьці парамэтра загад для выкананьня

en: Option "--default-display" requires specifying the default X display as its parameter
be: Опцыя "--default-display" патрабуе ў якасьці парамэтра прадвызначаны дысплэй Х

en: Option "--default-working-directory" requires specifying the default working directory as its parameter
be: Опцыя "--default-working-directory" патрабуе ў якасьці парамэтра прадвызначаную працоўную тэчку

en: Option "--display" requires specifying the X display as its parameters
be: Опцыя "--display" патрабуе ў якасьці парамэтра дысплэй Х

en: Option "--dynamic-title-mode" requires specifying the dynamic title mode as its parameter
be: Вопцыя "--рэжым-дынамічнай-назвы" патрабуе вызначэньня рэжыму дынамічнай назвы як яе парамэтр

en: Option "--execute/-x" requires specifying the command to run on the rest of the command line
be: Опцыя "--execute/-x" патрабуе ў якасьці парамэтра загад для выкананьня ў канцы загаднага радка

en: Option "--geometry" requires specifying the window geometry as its parameter
be: Опцыя "--geometry" патрабуе ў якасьці парамэтра геамэтрыю вакна

en: Option "--role" requires specifying the window role as its parameter
be: Опцыя "--role" патрабуе ў якасьці парамэтра ролю вакна

en: Option "--startup-id" requires specifying the startup id as its parameter
be: Опцыя "--startup-id" патрабуе ў якасьці парамэтра id запуску

en: Option "--title/-T" requires specifying the title as its parameter
be: Опцыя "--title/-T" патрабуе ў якасьці парамэтра загаловак

en: Option "--working-directory" requires specifying the working directory as its parameter
be: Опцыя "--working-directory" патрабуе ў якасьці парамэтра працоўную тэчку

en: Other
be: Йньшы

en: Palette
be: Палітра

en: Paste _Selection
be: Уставіць _вылучанае

en: Paste from clipboard
be: Уставіць з буфэру абмену

en: Please report bugs to <%s>.
be: Дасылайце памылкі на <%s>.

en: Position
be: Пазіцыя

en: Pr_eferences...
be: Пера_вагі...

en: Presets
be: Прасэты

en: Received invalid color data: Wrong format (%d) or length (%d)
be: Атрыманы нерэчаісныя даныя колеру: памылковы фармат (%d) ці даўжыня (%d)

en: Red
be: Чырвоны

en: Replaces initial title
be: замяняе пачатковы

en: Right
be: Па правым баку

en: Romanian
be: Румынская

en: Sa_ve Contents...
be: Захаваць _зьмест...

en: Save contents...
be: Захаваць зьмест...

en: Scaled
be: маштабавана

en: Scroll on _Output
be: Гартаць _пры вывадзе

en: Scroll on _keystroke
be: Пракручваць пры нац_ісках клявіш

en: Scroll_back:
be: Адгарнуць:

en: Scrolling
be: Гартаньне

en: Search terminal contents
be: Шукаць зьмест тэрміналу

en: See the %s man page for full explanation of the options above.
be: Глядзіце %s старонку для поўнага тлумачэньня вопцыяў вышэй.

en: Select _All
be: Абраць _усё

en: Select this option to force Terminal to run your shell as a login shell when you open new terminals. See the documentation of your shell for details about differences between running it as interactive shell and running it as login shell.
be: Уключыце гэтую опцыю, каб прымусіць Тэрмінал выконваць вашую абалонку, як абалонку ўваходу, калі вы адкрываеце новы тэрмінал. Глядзіце дакумэнтацыю на вашу абалонку, каб даведацц пра розьніцу паміж інтэрактыўнай абалонкай і абалонкай уваходу.

en: Set _Encoding
be: Усталяваць _кадоўку

en: Shortcuts
be: Скароты

en: Show Window _Borders
be: Паказваць мя_жу вакна

en: Show _Menubar
be: Паказваць _мэню

en: Show _Toolbar
be: Паказаць _радок

en: Show bold text in b_right colors
be: Паказаць тлусты тэкст _у сьветлых колерах

en: Show/hide the menubar
be: Паказаць/схаваць радок мэню

en: Show/hide the toolbar
be: Паказаць/схаваць радок

en: Show/hide the window decorations
be: Паказаць/схаваць дэкарацыі вакна

en: Specifies the number of lines that you can scroll back using the scrollbar.
be: Задае колькасьць радкоў, на якія вы можаце пракруціць тэрмінал.

en: Stretched
be: расьцягнута

en: Switch to next tab
be: Пераключыцца на наступную ўкладку

en: Switch to previous tab
be: Пераключыцца на папярэднюю ўкладку

en: T_abs
be: Укладкі

en: Tab Options
be: Вопцыі табуляцыі

en: Terminal
be: Тэрмінал

en: Terminal Emulator
be: Эмулятар тэрмінала

en: Terminal Preferences
be: Перавагі Тэрмінала

en: Thai
be: Тайская

en: The Xfce development team. All rights reserved.
be: Гурт распрацоўкі Xfce. Усе правы абароненыя.

en: The child process exited normally with status %d.
be: Залежны працэс завершаны звычайна са станам %d.

en: The child process was aborted by signal %d.
be: Залежны працэс спынены сыгналам %d.

en: The child process was aborted.
be: Залежны працэс быў спынены.

en: This option controls whether the terminal will scroll down automatically whenever new output is generated by the commands running inside the terminal.
be: Гэтая опцыя кантралю, ці будзе тэрмінал аўтаматычна пракручвацца ўніх, калі ў яго будуць выводзіцца новыя даныя.

en: Title
be: Загаловак

en: Toggle fullscreen mode
be: Пераключыць поўна_экранны рэжым

en: Toggle read-only mode
be: Уключыць рэжым "толькі для чытаньня"

en: Toggle scroll on output
be: Уключыць гартаваньне пры вывадзе

en: Transparent background
be: Празрыстае тло

en: Turkish
be: Цюрскі

en: Unable to determine your login shell.
be: Немагчыма вызначыць вашую абалонку

en: Unable to drop Mozilla URL on terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
be: Немагчыма кінуць URL у тэрмінал: памылковы фармат (%d) ці даўжыня (%d)

en: Unable to drop URI list on terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
be: Немагчыма кінуць сьпіс URI у тэрмінал: памылковы фармат (%d) ці даўжыня (%d)

en: Unable to drop selection of type text/plain to terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
be: Немагчыма кінуць вылучаны просты тэкс (text/plain) у тэрмінал: памылковы фармат (%d) ці даўжыня (%d)

en: Unable to register terminal service: %s
be: Немагчыма зарэгістраваць тэрмінал: %s

en: Underline
be: Падкрэсьлены

en: Unicode
be: Юнікод

en: Unknown option "%s"
be: Невядомая опцыя "%s"

en: Unli_mited scrollback
be: Бясконцае _гартаньне

en: Untitled
be: Бяз назвы

en: Usage:
be: Выкарыстаньне:

en: User id mismatch
be: Несупадзеньне ідэнтыфікатара карыстальніка

en: Vietnamese
be: В'етнамская

en: Visit Xfce Terminal website
be: Наведаць вэб-сайт тэрміналу Xfce

en: Warning
be: Увага

en: Western European
be: Заходне-Эўрапэйскі

en: White
be: Белы

en: White on Black
be: Белы на чорным

en: Wi_dth:
be: Шырыня:

en: Window Options
be: Вопцыі вакна

en: Window or Tab Separators
be: Межнікі вакна ці табулятара

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>,
be: Напісана Бэнэдыктам Мёрэрам <benny@xfce.org>,

en: Xfce Terminal
be: Тэрмінал Xfce

en: Xfce Terminal Emulator
be: Эмулятар Xfce тэрмінала

en: Yellow
be: Жоўты

en: Zoom _In
be: Наблізіць

en: Zoom _Out
be: Аддаліць

en: Zoom in with larger font
be: Павялічыць буйным шрыфтам

en: Zoom out with smaller font
be: Паменьшыць дробным шрыфтам

en: Zoom to default size
be: Вярнуць да змоўчнага памеру

en: _About
be: _Пра праграму

en: _Always show tabs
be: _Заўсёды паказваць укладкі

en: _Background color:
be: Колер т_ла:

en: _Backspace key generates:
be: Клявіша _Backspace выдае:

en: _Cancel
be: _Адмена

en: _Close
be: _Зачыніць

en: _Colors
be: _Колеры

en: _Contents
be: _Зьмест

en: _Copy
be: _Скапіяваць

en: _Delete key generates:
be: Клявіша _Delete выдае:

en: _Detach Tab
be: Ад_чапіць укладку

en: _Dynamically-set title:
be: Д_ынамічны загаловак:

en: _Edit
be: _Рэдагаваньне

en: _File
be: _Файл

en: _File:
be: _Файл:

en: _Find...
be: _Знайсьці...

en: _Fullscreen
be: Поўна_экранны рэжым

en: _General
be: _Агульныя

en: _Help
be: _Даведка

en: _Initial title:
be: Пачатковы за_галовак

en: _Next
be: _Наступны

en: _Next Tab
be: _Наступная ўкладка

en: _Normal Size
be: _Звычайны памер

en: _Opacity:
be: _Празрыстасьць:

en: _Paste
be: _Уставіць

en: _Previous
be: _Папярэдні

en: _Previous Tab
be: _Папярэдняя ўкладка

en: _Read-Only
be: _Толькі для чытаньня

en: _Relaunch
be: _Перазапуск

en: _Reset
be: Ск_інуць

en: _Run command as login shell
be: Вык_онваць загад як абалонку ўваходу

en: _Save
be: _Захаваць

en: _Search for:
be: _Шукаць:

en: _Set Title...
be: Задаць _назву...

en: _Terminal
be: _Тэрмінал

en: _Title:
be: _Назва:

en: _View
be: _Выгляд

en: _Working directory:
be: _Працоўная тэчка:

en: _Wrap around
be: _Загарнуць

en: _Zoom
be: _Павялічыць

en: and Igor Zakharov <f2404@yandex.ru>.
be: і Ігарам Захаравым <f2404@yandex.ru>.

en: command
be: загад

en: directory
be: тэчка

en: display
be: паказаць

en: font
be: шрыфт

en: geometry
be: гэамэтрыя

en: icon
be: значак

en: mode
be: рэжым

en: ms
be: мс

en: role
be: роля

en: seconds
be: сэкунд

en: string
be: радок

en: title
be: назва

en: zoom
be: павялічэньне
