Xfce4-session - en to be translation catalogue (151 entries)

en: (Unknown program)
be: (Невядомая праграма)

en: (Unknown)
be: (невядома)

en: <b>Author:</b>
be: <b>Аўтар:</b>

en: <b>Compatibility</b>
be: <b>Сумяшчальнасьць</b>

en: <b>Description:</b>
be: <b>Апісаньне:</b>

en: <b>Homepage:</b>
be: <b>Старонка праэкта:</b>

en: <b>Information</b>
be: <b>Зьвесткі</b>

en: <b>Logout Settings</b>
be: <b>Настаўленьні выхаду</b>

en: <b>Security</b>
be: <b>Бясьпека</b>

en: <b>Session Chooser</b>
be: <b>Абіральнік сэансаў</b>

en: <b>Version:</b>
be: <b>Вэрсыя:</b>

en: Ad_vanced
be: Да_датковыя

en: Add application
be: Дадаць дастасаваньне

en: All files
be: Усе файлы

en: Always
be: Заўсёды

en: Always save the session when logging out
be: Заўсёды захоўваць сэанс у час яго завяршэньня

en: Are you sure you want to remove "%s"
be: Вы насамрэч жадаеце знішчыць "%s"?

en: Are you sure you want to terminate "%s"?
be: Вы насамрэч жадаеце завяршыць "%s"?

en: Background color:
be: Колер тла:

en: Balou
be: Балу

en: Balou Splash Engine
be: Рухавік Балу

en: Balou theme
be: Тэма Балу

en: Can only terminate clients when in the idle state
be: Магчыма толькі завяршаць працу кліентаў, калі сэанс прастайвае

en: Cancel the login attempt and return to the login screen.
be: Скасаваньне ўваходу прывядзе да вяртаньня да запрашэньня сыстэмы.

en: Choose a name for the new session:
be: Абярыце назву для новага сэанса:

en: Choose image...
be: Абраць відарыс...

en: Choose session
be: Абярыце сэанс

en: Choose session name
be: Абярыце назву сэанса

en: Choose the session you want to restore. You can simply double-click the session name to restore it.
be: Абярыце сэанс, які вы жадаеце аднавіць. Вы можаце проста двойчыпстрыкнуць па назве сэанса, каб аднавіць яго.

en: Choose theme file to install...
be: Абярыце тэму для ўсталёўваньня...

en: Choose theme filename...
be: Абярыце назву файла тэмы...

en: Colors
be: Колеры

en: Command:
be: Загад:

en: Con_figure
be: На_ладзіць

en: Configure Balou...
be: Наладзіць Балу...

en: Configure Simple...
be: Наладзіць простую тэму...

en: Continue anyway
be: Працягваць у любым разе

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent Xfce from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts on your system.
be: Немагчыма адшукаць інтарнэт адрас для %s.
    Гэта перашкаджае Xfce правільна працаваць.
    Магчыма, каб выправіць праблему дадайце
    %s у файл /etc/hosts вашае сыстэмы.

en: Create a new session.
be: Стварыць новы сэанс.

en: Customize desktop startup and splash screen
be: Індывідуалізаваць запуска асяродзьдзя й застаўку на ўваход

en: Demonstrates the selected splash screen
be: Дэманструе вылучаную застаўку на ўваход

en: Description:
be: Апісаньне:

en: Display the session chooser every time Xfce starts
be: Адлюстроўвац абіральнік сэансаў у час кожнага запуску Xfce

en: Either the password you entered is invalid, or the system administrator disallows shutting down this computer with your user account.
be: Альбо няправільны пароль, альбо сыстэмны адміністратар забараніўвыключаць кампутар ад імя вашага рахунка.

en: Failed adding "%s"
be: Памылка дадавання "%s"

en: Failed to create file %s
be: Немагчыма стварыць файл %s

en: Failed to hibernate session
be: Немагчыма ўсыпіць сэанс

en: Failed to open %s for writing
be: Немагчыма адчыніць %s для запісу

en: Failed to remove item
be: Немагчыма выдаліць файл

en: Failed to suspend session
be: Немагчыма прыпыніць сэанс

en: Failed to unlink %s: %s
be: Немагчыма выдаліць %s: %s

en: Failed to write file %s
be: Немагчыма прачытаць файл %s

en: Font
be: Шрыфт

en: If running
be: Калі выконваецца

en: Image
be: Відарыс

en: Images
be: Відарысы

en: Immediately
be: Неадкладна

en: Last accessed: %s
be: Апошні доступ: %s

en: Launch GN_OME services on startup
be: Запускаць паслугі GN_OME ў час запуску

en: Launch _KDE services on startup
be: Запускаць паслугі _KDE ў час запуску

en: Loading desktop settings
be: Загружаюцца наладкі стальца

en: Loading session data
be: Загружаюцца даньні сэанса

en: Log Out
be: Выйсьці

en: Log out
be: Выхад

en: Manage _remote applications
be: Кіраваньне _аддаленымі дастасаваньнямі

en: Manage remote applications over the network (this may be a security risk)
be: Кіраванье аддаленымі дастасаваньнямі праз сетку (можа быць небясьпечна)

en: Mice
be: Мыша

en: Mice Splash Engine
be: Рухавік Мыша

en: Name:
be: Назва:

en: Never
be: Ніколі

en: New session
be: Новы сэанс

en: No description given
be: Апісаньне адустнічае

en: None
be: Няма

en: Opens the configuration panel for the selected splash screen
be: Адчыняе панэлю наладкі для вылучане застаўкі на ўваход

en: Performing Autostart...
be: Выконваецца аўтазапуск...

en: Please report bugs to <%s>.
be: Калі ласка, паведамляйце пра памылкі на <%s>.

en: Priority
be: Прыярытэт

en: Program
be: Праграма

en: Prompt for confirmation when logging out
be: Пытацца пацьверджаньня завяршэньня сэансу

en: Quit the program, and remove it from the session
be: Выйсьці з праграмы й выдаліць яе з сэансу

en: Received error while trying to log out
be: Атрымана памылка ў час завяршэньня сэансу

en: Restart Style
be: Стыль перазапуску

en: S_plash
be: Зас_таўка

en: Saving Session
be: Захаваньне сэансу

en: Screensaver
be: Скрынсейвер

en: Select a command
be: Вылучыце загад

en: Session Manager Error
be: Памылка кіраўніка сэансу

en: Session Save Error
be: Памылка захаваньня сэанса

en: Session and Startup
be: Сэансы й запуск

en: Session manager must be in idle state when requesting a checkpoint
be: Кіраўнік сэансаў мусіць прастойваць, калі ідзе запыт на кантрольны пункт

en: Session manager must be in idle state when requesting a shutdown
be: Кіраўнік сэансаў мусіць прастойваць, калі ідзе запыт на выключэньне

en: Settings manager socket
be: Сокет кіраўніка настаўленьняў

en: Shutdown Failed
be: Збой выключэньня

en: Simple
be: Просты

en: Simple Splash Engine
be: Просты рухавік

en: Starting %s
be: Запуск %s

en: Starting KDE services
be: Запуск паслуг KDE

en: Starting The Gimp
be: Запуск "The Gimp"

en: Starting The Gnome Keyring Daemon
be: Запуск паслужніка ключоў GNOME

en: Starting the Beep Media Player
be: Запуск Beep Media Player

en: Starting the Desktop Manager
be: Запуск Кіраўніка стальца

en: Starting the Gnome Terminal Emulator
be: Запуск эмулятара тэрміналаў GNOME

en: Starting the KDE Advanced Text Editor
be: Запуск Пашыранага тэкставага рэдактара KDE

en: Starting the KDE Clipboard Manager
be: Запуск Буфэра абмену KDE

en: Starting the KDE Mail Reader
be: Запуск паштовага кліента KDE

en: Starting the KDE News Reader
be: Запуск кліента навін KDE

en: Starting the KDE Terminal Emulator
be: Запуск эмулятара тэрміналаў KDE

en: Starting the Konqueror
be: Запуск Konqueror

en: Starting the Panel
be: Запуск Панэлі

en: Starting the Session Management Proxy
be: Запуск паўнамоцнага паслужніка кіраваньня сэансамі

en: Starting the Taskbar
be: Запуск Панэлі задач

en: Starting the VI Improved Editor
be: Запуск Палепшанага VI

en: Starting the Volume Controller
be: Запуск Кантроля гучнасьці

en: Starting the Window Manager
be: Запуск Кіраўніка вокнаў

en: Starting the X Multimedia System
be: Запуск Мультымэдыйнае сыстэмы X

en: Starting the X Terminal Emulator
be: Запуск эмулятара тэрміналаў X

en: Starting the X-Chat IRC Client
be: Запуск IRC кліента X-Chat

en: Terminate Program
be: Завяршэньне працэса

en: Text color:
be: Колер тэкста:

en: The Xfce development team. All rights reserved.
be: Каманда распрацоўкі Xfce. Усе правы абаронены.

en: The application will lose any unsaved state and will not be restarted in your next session.
be: Дастасаваньне згубіць усе незахаваныя даныя і ня будзе запушчана ў вашым наступным сэансе.

en: The client doesn't have any properties set yet
be: Кліент ня мае аніякіх зададзеных уласьцівасьцей

en: The list of applications in the failsafe session is empty.
be: Сьпісе дастасаваньня бясьпечнага сэансу пусты.

en: The location and the format of the autostart directory has changed.
    The new location is
    
      %s
    
    where you can place .desktop files to, that describe the applications
    to start when you login to your Xfce desktop. The files in your old
    autostart directory have been successfully migrated to the new
    location.
    You should delete this directory now.
be: Зьмяніўся фармат і знаходжаньне дырэкторыі аўтазапуску.
    Новае занходжаньне:
    
      %s
    
    вы можаце зьмяшчаць там .desktop файлы, якія апісваюць дастасаваньні,
    якія мусяць быць запушчаны ў час уваходу ў Xfce. Файлы, што зьмяшчаліся
    ў старой дырэкторыі аўтазапуску былі пасьпяхова перанесены ў новую.
    Вы мусіце выдаліць старую дырэкторыю.

en: The specified failsafe session ("%s") is not marked as a failsafe session.
be: Зададзены бясьпечны сэанс ("%s") не пазначаны як бясьпечны.

en: Theme File Error
be: Памылка файла тэмы

en: These applications are a part of the currently-running session, and can be saved when you log out.  Changes below will only take effect when the session is saved.
be: Гэтыя праграмы не зьяўляюцца часткай бягучага сэансу й могуць быць захаваны калі вы завершыце яго.  Наступныя зьмены ажыцьцявяцца толькі калі сэанс захаваны.

en: This will permanently remove the application from the list of automatically started applications
be: Гэтым вы перманентна выдаліце пргараму са спіска аўтазапуска

en: Try again
be: Паспрабаваць зноў

en: Type '%s --help' for usage.
be: Увядзіце "%s --help" для зьвестак пра выкарыстаньне.

en: Unable to contact settings server
be: Немагчыма далучыцца да службы настаўленьняў

en: Unable to create user interface from embedded definition data
be: Немагчыма стварыць інтэрфэйс карыстальніка з убудаваных даных

en: Unable to determine failsafe session name.  Possible causes: xfconfd isn't running (D-Bus setup problem); environment variable $XDG_CONFIG_DIRS is set incorrectly (must include "%s"), or xfce4-session is installed incorrectly.
be: Немагчыма вызначыць назву бясьпечнага сэансу.  Магчымыя прычыны: незапушчаны xfconfd (праблемы ў D-Bus); пераменная асяроддзья $XDG_CONFIG_DIRS настаўленна няправільна (павінна ўключаць "%s" альбо xfce4-session кепска ўсталяваны.

en: Unable to load a failsafe session
be: Немагчыма загрузіць бяспечны сэанс

en: Unable to remove splash theme "%s" from directory %s.
be: Немагчыма выдаліць тэму заставак "%s" з тэчкі %s.

en: Unable to save the session
be: Немагчыма захаваць сэанс

en: Unable to terminate program.
be: Немагчыма завяршыць працэс.

en: Unknown error
be: Невядомая памылка

en: Use custom image
be: Выкарыстоўваць адмысловы відарыс

en: Verifying DNS settings
be: Праверка наладак DNS

en: Version information
be: Зьвесткі пра вэрсію

en: You might need to delete some files manually in "%s".
be: Магчыма, вам спатрэбіцца выдаліць самастойна некаторыя файлы ў "%s".

en: Your session is being saved.  If you do not wish to wait, you may close this window.
be: Ваш сэанс быў захаваны.  Калі вы не жадаеце чакаць, можаце зачыніць вакно.

en: _Display chooser on login
be: Адл_юстроўваць абіральнік на ўваходзе

en: _Export theme
be: _Экспартаваць тэму

en: _General
be: _Галоўныя

en: _Install new theme
be: _Усталяваць новую тэму

en: _Quit Program
be: Вы_йсьці з праграмы

en: _Remove theme
be: В_ыдаліць тэму

en: _Save session for future logins
be: За_хаваць сэанс для будучых уваходаў

en: _Test
be: Пра_верыць
