Exo - en to ast translation catalogue (249 entries)

en:        %s [options] --build-list [[name file]...]
ast: %s [opciones] --build-list [[nome de ficheru]]...]

en:        exo-open --launch TYPE [PARAMETERs...]
ast:        exo-open --launch TIPU [PARÁMETROs...]

en:   --build-list      Parse (name, file) pairs
ast: --build-list Procesa pares (nome, ficheru)

en:   --extern          Generate extern symbols
ast: --extern Xenera símbolos esternos

en:   --launch TYPE [PARAMETERs...]       Launch the preferred application of
                                          TYPE with the optional PARAMETERs, where
                                          TYPE is one of the following values.
ast:   --launch TIPU [PARÁMETROs...]       Llanza l'aplicación preferida de
      TIPU colos PARÁMETROs opcionales, au
      TIPU ye ún de los valores siguientes.

en:   --name=identifier C macro/variable name
ast:   --name=identificador de macro C/nome de variable

en:   --static          Generate static symbols
ast: --static Xenera símbolos estáticos

en:   --strip-comments  Remove comments from XML files
ast: --strip-comments Desanicia los comentarios de ficheros XML

en:   --strip-content   Remove node contents from XML files
ast: --strip-content Desanicia los conteníos de nodos de ficheros XML

en:   --working-directory DIRECTORY       Default working directory for applications
                                          when using the --launch option.
ast:   --working-directory DIREUTORIU      Direutoriu de trabayu predetermináu p'aplicaciones
      cuando s'usa la opción --launch.

en:   -?, --help                          Print this help message and exit
ast: -?, --help                          Amuesa esti mensaxe d'ayuda y cola

en:   -V, --version                       Print version information and exit
ast:   -V, --version     Amuesa información de la versión y cola

en:   -V, --version     Print version information and exit
ast: -V, --version Amuesa la información de versión y cola

en:   -h, --help        Print this help message and exit
ast: -h, --help        Amuesa esti mensaxe d'ayuda y cola

en:   WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
ast: WebBrower - El restolador web preferíu.
    MailReader - El llector de corréu preferíu.
    FileManager - El xestor de ficheros preferíu.
    TerminalEmulator - L'emulador de terminal preferíu.

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
ast: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
    os-cillation e.K. Tolos drechos reservaos.
    
    Escritu por Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Construyíu con Gtk+-%d.%d.%d, executando Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Por favor, informa de fallos a <%s>.

en: %s comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY,
    You may redistribute copies of %s under the terms of
    the GNU Lesser General Public License which can be found in the
    %s source package.
ast: %s vien ENSIN DENGUNA GARANTÍA,
    Pues redistribuyir copies de %s baxo los términos de
    la GNU Lesser General Public License, que pue alcontrase nel
    paquete de fontes %s.

en: Action Icons
ast: Iconos d'aición

en: Active
ast: Activu

en: Active item border color
ast: Color de berbesu del oxetu activu

en: Active item fill color
ast: Color de rellenu del oxetu activu

en: Active item index
ast: Índiz del oxetu activu

en: Active item text color
ast: Color de testu del oxetu activu

en: All Files
ast: Tolos ficheros

en: All Icons
ast: Tolos iconos

en: Animations
ast: Animaciones

en: Application Chooser Button
ast: Botón seleutor d'aplicación

en: Application Icons
ast: Iconos d'aplicación

en: Block Device
ast: Preséu de bloques

en: Browse the file system
ast: Restola pel sistema de ficheros

en: Browse the file system to choose a custom command.
ast: Restola pel sistema de ficheros pa escoyer un comandu personalizáu.

en: Browse the web
ast: Restola pela rede

en: C_omment:
ast: C_omentariu:

en: C_reate
ast: C_rear

en: Caja File Manager
ast: Xestor de ficheros Caja

en: Character Device
ast: Preséu de carauteres

en: Choose Preferred Application
ast: Esbillar aplicación preferida

en: Choose a custom File Manager
ast: Escoyer un xestor de ficheros personalizáu

en: Choose a custom Mail Reader
ast: Escoyer un llector de corréu personalizáu

en: Choose a custom Terminal Emulator
ast: Escoyer un emulador de terminal personalizáu

en: Choose a custom Web Browser
ast: Escoyer un restolador web personalizáu

en: Choose filename
ast: Escoyer nome de ficheru

en: Clear search field
ast: Llimpiar campu de gueta

en: Column Spacing
ast: Espaciu ente columnes

en: Column spacing
ast: Espaciu ente columnes

en: Comm_and:
ast: Com_andu:

en: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
ast: Copyright (c) %s
    os-cillation e.K. Tolos drechos reservaos.
    
    Escrito por Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Create Directory
ast: Crear direutoriu

en: Create Launcher
ast: Crear llanzador

en: Create Launcher <b>%s</b>
ast: Crear llanzador <b>%s</b>

en: Create Link
ast: Crear enllaz

en: Create a new desktop file in the given directory
ast: Crear un ficheru d'escritoriu nuevu nel direutoriu dau

en: Cursor item border color
ast: Color de berbesu del oxetu cursor

en: Cursor item fill color
ast: Color de rellenu del oxetu cursor

en: Cursor item text color
ast: Color de testu del oxetu cursor

en: Customize Toolbar...
ast: Personalizar barra de ferramientes...

en: Debian X Terminal Emulator
ast: Emulador de X terminal de Debian

en: Device Icons
ast: Iconos de preséu

en: Drag an item onto the toolbars above to add it, from the toolbars in the items table to remove it.
ast: Arrastra un oxetu sobro la barra de ferramientes d'enriba p'amestalu, dende la barra de ferramientes a la tabla d'oxetos pa desanicialu.

en: Edit Directory
ast: Editar direutoriu

en: Edit Launcher
ast: Editar llanzador

en: Edit Link
ast: Editar enllaz

en: Emblems
ast: Emblemes

en: Emoticons
ast: Fustaxes

en: Enable Search
ast: Habilitar gueta

en: Enlightened Terminal Emulator
ast: Emulador de Enlightened Terminal

en: Epiphany Web Browser
ast: Restolador web Epiphany

en: Executable Files
ast: Ficheros executables

en: Failed to create "%s".
ast: Fallu al crear «%s».

en: Failed to execute default File Manager
ast: Fallu al executar el xestor de ficheros por defeutu

en: Failed to execute default Mail Reader
ast: Fallu al executar el llector de corréu por defeutu

en: Failed to execute default Terminal Emulator
ast: Fallu al executar el emulador de terminal por defeutu

en: Failed to execute default Web Browser
ast: Fallu al executar el restolador web por defeutu

en: Failed to launch preferred application for category "%s".
ast: Fallu al executar l'aplicación prefería pa la estaya «%s».

en: Failed to load contents from "%s": %s
ast: Fallu al abrir conteníos dende «%s»: %s

en: Failed to load image "%s": Unknown reason, probably a corrupt image file
ast: Fallu al cargar la imaxe «%s»: Razón desconocida, quiciabes sía un ficheru d'imaxe toyíu

en: Failed to open "%s".
ast: Fallu al abrir «%s».

en: Failed to open %s for writing
ast: Fallu al abrir %s pa escritura

en: Failed to open URI "%s".
ast: Fallu al abrir la URI «%s».

en: Failed to open display
ast: Fallu al abrir la pantalla

en: Failed to open file "%s": %s
ast: Fallu al abrir ficheru «%s»: %s

en: Failed to parse contents of "%s": %s
ast: Fallu al procesar conteníos de «%s»: %s

en: Failed to read file "%s": %s
ast: Fallu al abrir ficheru «%s»: %s

en: Failed to save "%s".
ast: Fallu al guardar «%s».

en: Failed to set default File Manager
ast: Fallu al afitar el xestor de ficheros predetermináu

en: Failed to set default Mail Reader
ast: Fallu al afitar el llector de corréu predetermináu

en: Failed to set default Terminal Emulator
ast: Fallu al afitar l'emulador de terminal predetermináu

en: Failed to set default Web Browser
ast: Fallu al afitar el restolador web predetermináu

en: File "%s" has no type key
ast: El ficheru «%s» nun tien Tipu de llave

en: File Manager
ast: Xestor de Ficheros

en: File Type Icons
ast: Iconos de triba de ficheru

en: File location is not a regular file or directory
ast: L'allugamientu del ficheru nun ye un ficheru o direutoriu regular

en: Folder
ast: Carpeta

en: Follow state
ast: Siguir estáu

en: GNOME Terminal
ast: Terminal de GNOME

en: Galeon Web Browser
ast: Restolador web Galeon

en: Homogeneous
ast: Homoxeneu

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
ast: Cómo'l testu ya iconu de cada oxetu tan allugaos respeutivamente

en: Icon
ast: Iconu

en: Icon Bar Model
ast: Modelu de barra d'iconos

en: Icon View Model
ast: Modelu de vista d'iconu

en: Icon column
ast: Columna d'iconos

en: If you don't specify the --launch option, exo-open will open all specified
    URLs with their preferred URL handlers. Else, if you specify the --launch
    option, you can select which preferred application you want to run, and
    pass additional parameters to the application (i.e. for TerminalEmulator
    you can pass the command line that should be run in the terminal).
ast: Si nun especifiques la opción --launch, exo-open abrirá toles URLs
    especificaes colos sos xestores d'URLs preferíos. Amás, si especifiques la opción --launch, podrás esbillar qué aplicación preferida quies executar y pasar parámetros adicionales a tala aplicación (i.e. pal Emulador de Terminal, pues pasar la llinia de comandu que se tendría d'executar dientro del terminal).

en: Image Files
ast: Ficheros d'imáxenes

en: Invalid helper type "%s"
ast: Triba d'aplicación auxiliar «%s» non válida

en: Konqueror Web Browser
ast: Restolador web Konqueror

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
ast: Executar l'aplicación auxiliar de TIPU col PARÁMETRU opcional, au TIPU ye ún de los valores siguientes.

en: Launching desktop files is not supported when %s is compiled without GIO-Unix features.
ast: Llanzar ficheros d'escritoriu nun ta sofitao cuando %s tea compiláu ensin les carauterístiques GIO-Unix

en: Layout mode
ast: Mou de disposición

en: Links Text Browser
ast: Restolador web en mou testu Links

en: Location Icons
ast: Iconos de llugares

en: Lynx Text Browser
ast: Restolador web en mou testu Lynx

en: Mail Reader
ast: Llector de corréu

en: Margin
ast: Marxe

en: Markup column
ast: Columna de marcáu

en: Menu Icons
ast: Iconos de menú

en: Model column to search through when searching through item
ast: Modelu de columna pa guetar ente oxetos

en: Model column used to retrieve the absolute path of an image file to render
ast: Columna modelu usada pa recibir el camín absolutu d'un ficheru imaxe pa renderizar

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
ast: Columna del modelu dende u recuperar el pixbuf d'iconu

en: Model column used to retrieve the text from
ast: Columna del modelu dende u recuperar el testu

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
ast: Columna del modelu usáu pa recuperar el testu si s'usa'l marcáu de Pango

en: Model for the icon bar
ast: Modelu pa la barra d'iconos

en: Mozilla Browser
ast: Restolador Mozilla

en: Mozilla Mail
ast: Corréu Mozilla

en: No application selected
ast: Denguna aplicación esbillada

en: No command specified
ast: Nun s'especificó dengún comandu

en: No file selected
ast: Nun s'esbilló dengún ficheru

en: No file/folder specified
ast: Nun s'especificó'l ficheru/carpeta

en: No icon
ast: Ensin iconu

en: Number of columns
ast: Númberu de columnes

en: Number of columns to display
ast: Númberu de columnes p'amosar

en: Open the Preferred Applications
    configuration dialog
ast: Abrir el diálogu de configuración
    d'aplicaciones preferíes

en: Opera Browser
ast: Restolador web Opera

en: Options:
ast: Opciones:

en: Orientation
ast: Orientación

en: PCMan File Manager
ast: Xestor de ficheros PCMan

en: Perl Scripts
ast: Scripts de Perl

en: Pixbuf column
ast: Columna pixbuf

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
ast: Por favor, escueyi'l to xestor de ficheros
    preferíu agora y primi OK pa siguir.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
ast: Por favor, escueyi'l to llector de corréu
    preferíu agora y primi OK pa siguir.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
ast: Por favor, escueyi'l to emulador de terminal
    preferíu agora y primi OK pa siguir.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
ast: Por favor, escueyi'l to restolador web
    preferíu agora y primi OK pa siguir.

en: Please report bugs to <%s>.
ast: Por favor, informa de fallos a <%s>.

en: Preferred Applications
ast: Aplicaciones preferíes

en: Preferred Applications (Web Browser, Mail Reader and Terminal Emulator)
ast: Aplicaciones preferíes (restolador web, llector de corréu y emulador de terminal)

en: Preset URL when creating a link
ast: URL afitáu al criar un enllaz

en: Preset command when creating a launcher
ast: Comandu afitáu al criar un llanzador

en: Preset comment when creating a desktop file
ast: Comentariu afitáu al criar un ficheru d'escritoriu

en: Preset icon when creating a desktop file
ast: Iconu afitáu al criar un ficheru d'escritoriu

en: Preset name when creating a desktop file
ast: Nome afitáu al criar un ficheru d'escritoriu

en: Press left mouse button to change the selected application.
ast: Primi'l botón esquierdu del mur pa camudar l'aplicación esbillada.

en: Preview
ast: Vista previa

en: Print version information and exit
ast:   -V, --version     Amuesa informacion sobro la versión y cola

en: Python Scripts
ast: Scripts de Python

en: Read your email
ast: Llei'l to corréu

en: Render differently based on the selection state.
ast: Renderizar de mou diferente basándose nel estáu de la esbilla.

en: Reorderable
ast: Reordenable

en: Restart command
ast: Comandu de reaniciu

en: Rodent File Manager
ast: Xestor de ficheros Rodent

en: Row Spacing
ast: Espaciu ente fileres

en: Row spacing
ast: Espaciu ente fileres

en: Ruby Scripts
ast: Scripts de Ruby

en: Run in _terminal
ast: Executar na _terminal

en: SOCKET ID
ast: ID de SOCKET

en: Search Column
ast: Columna de gueta

en: Select _icon from:
ast: Esbillar _iconos de:

en: Select a working directory
ast: Esbilla un direutoriu de trabayu

en: Select an Application
ast: Esbillar una aplicación

en: Select an icon
ast: Esbillar un iconu

en: Select application
ast: Esbillar aplicación

en: Select default applications for various services
ast: Esbilla aplicaciones predeterminaes pa dellos servicios

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
ast: Esbilla esta opción p'habilitar la notificación d'aniciu cuando'l comandu s'execute dende 'l xestor de ficheros o'l menú. Non toles aplicaciones sofiten la notificación d'aniciu.

en: Select this option to run the command in a terminal window.
ast: Esbillar esta opción pa executar el comandu nuna ventana de terminal.

en: Selection mode
ast: Mou d'escoyeta

en: Separator
ast: Separtador

en: Session restart command
ast: Comandu de reaniciu de sesión

en: Settings manager socket
ast: Socket del xestor de configuración

en: Shell Scripts
ast: Scripts de shell

en: Single Click
ast: Clic simple

en: Single Click Timeout
ast: Tiempu d'espera del clic simple

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
ast: L'espaciu que s'inxerta nos berbesos de la vista d'iconu

en: Space which is inserted between cells of an item
ast: Espaciu que s'inxerta ente caxelles d'un oxetu

en: Space which is inserted between grid column
ast: Espaciu inxertáu ente columnes de la rexella

en: Space which is inserted between grid rows
ast: Espaciu inxertáu ente fileres de la rexella

en: Spacing
ast: Espaciáu

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
ast: Especifica l'aplicación que quies usar
    como xestor de ficheros por defeutu pa Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
ast: Especifica l'aplicación que quies usar
    como llector de corréu por defeutu pa Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
ast: Especifica l'aplicación que quies usar
    como emulador de terminal por defeutu pa Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
ast: Especifica l'aplicación que quies usar
    como restolador web por defeutu pa Xfce:

en: Status Icons
ast: Iconos d'estáu

en: TYPE [PARAMETER]
ast: TIPU [PARÁMETRU]

en: Terminal Emulator
ast: Emulador de terminal

en: Text column
ast: Columna de testu

en: Text for I_mportant Icons
ast: Testu pa iconos _importantes

en: Text for _All Icons
ast: Testu p_a tolos iconos

en: The GIcon to render.
ast: El GIcon pa renderizar.

en: The amount of space between two consecutive columns
ast: La cantidá d'espaciu ente dos columnes consecutives

en: The amount of space between two consecutive rows
ast: La cantidá d'espaciu ente dos fileres consecutives

en: The amount of time after which the item under the mouse cursor will be selected automatically in single click mode
ast: La cantidá de tiempu dempués na que l'oxetu sol mur s'esbillará automáticamente nel mou clic simple

en: The file "%s" contains no data
ast: El ficheru «%s» nun contién datos

en: The following TYPEs are supported for the --launch command:
ast: Los siguientes TIPOs tán sofitaos pola opción --launch:

en: The icon to render.
ast: L'iconu pa rederizar.

en: The layout mode
ast: El mou de disposición

en: The model for the icon view
ast: El modelu pa la vista d'iconu

en: The orientation of the iconbar
ast: La orientación de la barra d'iconos

en: The selection mode
ast: El mou d'escoyeta

en: The size of the icon to render in pixels.
ast: El tamañu del iconu pa renderizar en píxeles.

en: The width used for each item
ast: L'anchor usáu pa cada oxetu

en: Toolbar _Style
ast: E_stilu de barra de ferramientes

en: Type '%s --help' for usage.
ast: Escribi '%s --help' pa ver opciones d'usu.

en: Type of desktop file to create (Application or Link)
ast: Triba de ficheru d'escritoriu a criar (aplicación o enllaz)

en: Unable to detect the URI-scheme of "%s".
ast: Nun pudo deteutase l'URI-scheme de «%s».

en: Uncategorized Icons
ast: Iconos ensin clasificar

en: Unsupported desktop file type "%s"
ast: Triba de ficheru de direutoriu «%s» non sofitáu

en: Usage: %s [options] [file]
ast: Usu: %s [opciones] [ficheru]

en: Usage: exo-open [URLs...]
ast: Usu: exo-open [URLs...]

en: Use _startup notification
ast: Usar notificación d'_aniciu

en: Use a custom application which is not included in the above list.
ast: Usar una aplicación personalizada que nun tea incluyidda na llista d'enriba.

en: Use the command line
ast: Usa la llinia comandos

en: View allows user to search through columns interactively
ast: La vista permíte-y al usuariu guetar peles colummnes de mou interactivu

en: View is reorderable
ast: La vista ye reordenable

en: W3M Text Browser
ast: Restolador web en mou testu W3M

en: Web Browser
ast: Restolador web

en: Whether the children should be all the same size
ast: Si'l fíu debería ser tou del mesmu tamañu

en: Whether the items in the view can be activated with single clicks
ast: Define si los oxetos de la vista puen activase per aciu de clics simples

en: Width for each item
ast: Anchor de cada oxetu

en: Window group
ast: Grupu de ventanes

en: Window group leader
ast: Líder del grupu de ventanes

en: Working _Directory:
ast: _Direutoriu de trabayu:

en: Xfce Terminal
ast: Terminal de Xfce

en: Xfe File Manager
ast: Xestor de ficheros Xfe

en: [FILE|FOLDER]
ast: [FICHERU|CARPETA]

en: _Add a new toolbar
ast: _Amestar una barra de ferramientes nueva

en: _Cancel
ast: _Encaboxar

en: _Close
ast: _Zarrar

en: _Desktop Default
ast: Configuración _por defeutu del escritoriu

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _Icon:
ast: _Iconu:

en: _Icons only
ast: _Iconos namái

en: _Name:
ast: _Nome:

en: _OK
ast: _Aceutar

en: _Open
ast: _Abrir

en: _Other...
ast: _Otru...

en: _Remove Toolbar
ast: De_saniciar barra de ferramientes

en: _Save
ast: _Guardar

en: _Search icon:
ast: _Guetar iconu:

en: _Text only
ast: _Testu namái

en: _Utilities
ast: _Utilidaes

en: size
ast: tamañu
